Дерій, В.О.
    Граничні обсяги акумуляції теплової енергії в системах централізованого теплопостачання [Текст] / В.О. Дерій, В. Д. Білодід // Проблеми загальної енергетики. - 2019. - № 2. - С. 41-45. - Бібліогр. с. 45 (10 назв)
Рубрики: Теплопостачання
   Електричні системи--Навантаження

Анотація: Показано, що основним параметром, який обумовлює необхідну максимальну величину маневреної потужності енергосистеми є глибина нічного провалу її графіка електричних навантажень. Визначено дефіцит маневреної потужності Об’єднаної енергосистеми України станом на 2018 р. Оцінено потреби в акумуляції теплової енергії в системах централізованого теплопостачання при встановленні в них електричних теплогенераторів для регулювання навантаження ОЕС України. Для 100% покриття дефіциту ці потреби становлять 26030 Гкал, а для 90% – 22953 Гкал за добу. Проаналізовано процеси акумуляції теплової енергії в магістральних теплових мережах систем централізованого теплопостачання в опалювальний та неопалювальний періоди, для проектного та фактичного температурного графіків. Оцінено граничні добові теплоакумуляційні можливості теплових мереж, які становлять для проектного температурного графіка 56719 Гкал, для реального – 35112 Гкал, а в неопалювальний період –25929 Гкал. Зазначено, що на практиці в якості електричних теплогенераторів будуть використовуватися комплекси електричних котлів та теплових насосів. Частина теплової енергії, яку вони вироблять, буде заміщувати теплову енергію штатних котлів теплових джерел, а інша частина буде акумульована в теплових мережах. При розумному виборі складу електричних теплогенераторів та обсягу заміщення теплової енергії штатних котлів, існуючі магістральні теплові мережі здатні забезпечити ефективне функціонування електричних теплогенераторів при їх використанні як споживачів-регуляторів при покритті графіків електричних навантажень в ОЕС України.


Дод.точки доступу:
Білодід, В.Д.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Шульженко, С. В.
    Модель математичного програмування з цілочисельними змінними визначення оптимального складу та завантаження енергоблоків теплових електростанцій та гідроагрегатів гідроакумулюючих електростанцій при покритті добового графіка електричних навантажень енергосистеми України [Текст] / С. В. Шульженко, О. І. Тюрютіков, Н. П. Іваненко // Проблеми загальної енергетики. - 2020. - № 1. - С. 14-23. - Бібліогр. с. 23 (11 назв)
Рубрики: Електричні системи--Навантаження
Анотація: Наведено модель математичного програмування з цілочисельними змінними, яка забезпечує пошук оптимального складу та завантаження енергоблоків теплових електростанцій (ТЕС) та гідроагрегатів гідроакумулюючих електростанцій (ГАЕС) України при покритті добового графіку електричних навантажень (ГЕН). У математичній моделі враховані техніко-економічні показники основних типів енергоблоків ТЕС України, зокрема, зміна потужності генерації в діапазоні від мінімального до номінального рівнів навантаження, швидкість зміни навантаження. Гідроагрегати ГАЕС України моделюються з урахуванням незмінності потужності споживання та генерації електроенергії при роботі в насосному та генераторному режимах. У математичні моделі реалізована можливість забезпечення підтримки резервів відновлення частоти (вторинного регулювання) на заданому рівні, що розміщуються на ТЕС та ГАЕС. Математична модель може бути застосована в задачах як короткострокового формування прогнозних балансів покриття добових графіків електричних навантажень, так і в дослідженнях довгострокового розвитку генеруючих потужностей національної енергосистеми, зокрема, в дослідженнях балансової надійності енергосистеми.


Дод.точки доступу:
Тюрютіков, О.І.; Іваненко, Н.П.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)