Кораблін, С. О.
    Модель "відстаючого зростання": економічні фактори та наслідки для України [Текст] / С. О. Кораблін // Економіка і прогнозування. - 2016. - № 2. - С. 74-85. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка України--Розвиток--Циклічні коливання
Анотація: Запропоновано підходи до аналізу та прогнозування циклічних коливань національної економіки України. Як незалежний фактор змін фаз циклу розглядається світова кон'юнктура на сировину. Проаналізовано квартальну динаміку реального ВВП України, доходів її Зведеного бюджету та його дефіциту, а також валютного курсу гривні до долара США за період 1996-2016 рр. Зовнішню кон'юнктуру досліджено за показниками цін на сталь, пшеницю, олію та азотні добрива, що експортуються Україною.





    Пустовойт, О. В.
    Українська економіка: хаотичні та циклічні коливання навколо довгострокового тренду зростання [Текст] / О. В. Пустовойт // Економіка і прогнозування. - 2016. - № 2. - С. 86-109. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка України--Розвиток--Циклічні коливання
Анотація: Досліджено феномен нерівномірного зростання економіки України в 1990-2015 рр. Наведено теоретичні та емпіричні докази на користь гіпотези, що упродовж останніх 25 років вітчизняна економіка набула власного довгострокового тренду зростання, навколо якого відбуваються її хаотичні коливання, спричинені шоками зовнішньої кон'юнктури, та циклічні- викликані зміною ефективності інституційного устрою внутрішнього ринку.