Добровольська, Л.
    Психологічні та соціальні чинники формування ціннісної сфери старшокласників у контексті українського державотворення [Текст] / Л. Добровольська, І. Третьякова // Рідна школа. - 2006. - № 1. - С. 22-24 : табл. - Бібліогр.: 5 назв.
Рубрики: Духовність--Виховання
Анотація: Зміни в житті суспільства призводять до змін у системі цінностей як старшого покоління , так і молоді. Проблема цінностей і ціннісних орієнтаій у сучасній вітчизняній психології та педагогіці є однією з найбільш значущих.


Дод.точки доступу:
Третьякова, І.




    Бондар, Л.
    Методологічна основа гуманістичних ідей духовності в педагогічній спадщині В.О. Сухомлинського [Текст] / Л. Бондар // Рідна школа. - 2006. - № 9. - С. 11-13. - Бібліогр.
Рубрики: Педагогічні погляди--Сухомлинський В.О.
   Духовність--Виховання

Анотація: Концепція духовності В.О.Сухомлинського спонукає нас задуматися над багатьма педагогічними проблемами. Він зумів по- новому побачии світ дитини, її духовність у звязку з життям, природою і водночас не міг не помічати відсутності в тодішній школі розуміння дитини як цілісного соціального механізму.


Дод.точки доступу:
Сухомлинський, Василь Олександрович (Видатний український педагог ; 1918-1970) \про нього\; написано про Кіровоград (Кіровоградщину), але автор не з Кіровограда (Кіровоградщини)




    Маепа, Л. А.
    Духовність українського народу [Текст] / Л. А. Маепа // Позакласний час. - 2013. - № 5-6. - С. 11-13
Рубрики: Духовність--Виховання





    Бех, І. Д.
    Духовний пошук: сучасні наукові межі [Текст] / І. Д. Бех // Педагогіка і психологія. - 2016. - № 1. - С. 5-14. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Духовність--Виховання
Анотація: На основі глибокого розуміння природи духовного процес виховання розглянуто як планомірне сходження підростаючої особистості до духовності. Цей процес пов'язується з розгортанням у вихованця особистісної рефлексії як механізму свідомого привласнення певної духовної цінності. Наголошено на потребі введення чотирикомпонентної схеми, оволодіння якою перетворює вихованця на суб'єкта духовно-морального діяння. Доведено можливість компонента довільної спонуки, до сьогодні теоретично не осмисленого, що часто заважало педагогові досягати мети виховання. Запропоновано прийоми, які стимулюють у вихованця перехід від стану бажання духовної цінності до стану готовності діяти за її змістом.