Пашинська, Н. М.
    Оцінка впливу транспортної системи на довкілля України: регіональний аспект [Текст] / Н. М. Пашинська // Екологічний вісник. - 2012. - № 4. - С. 6-8
Рубрики: Довкілля--Техногенне забруднення
Анотація: У статті розглянуто проблеми транспортного забруднення. Висвітлено дослідження регіональних аспектів екологічних проблем транспортної системи та розроблення напрямів її вдосконалення щоб зменьшити транспортне навантаження на територію України у зв'язку з підвищенням її ролі як транзитної держави.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Каплун, В. В.
    Конвенції Ріо як синергетичний інструментарій сталого розвитку паливно-енергетичного комплексу України [Текст] / В. В. Каплун // Екологічний вісник. - 2014. - № 5. - С. 12-14
Рубрики: Довкілля--Техногенне забруднення
   Сталий розвиток--Екологічний аспект

Анотація: У статті висвітлено сучасний стан техногенного навантаження енергетики, а саме типові негативні впливи секторів паливно-енергетичного комплексу на довкілля. Аби забезпечить синергію виконання вимог Конвенцій Ріо, серед основних напрямів створення ефективних механізмів екологічного регулювання у природохоронній діяльності - комплексні заходи збереження біорізноманіття, боротьба з наслідками змін клімату, опустелюванням та деградацією земель та ін.





    Морозова, Тетяна.
    Біомоніторинг як необхідна складова досліджень в зоні проведення операції об'єднаних сил [Текст] / Т. Морозова // Екологічний вісник. - 2019. - № 5. - С. 8-10. - Бібліогр. с. 10 (3 назви)
Рубрики: Біогеоценози
   Екосистеми--Екологічні проблеми

   Довкілля--Техногенне забруднення

Анотація: Хімічне забруднення довкілля в зоні операції об'єднаних сил (ООС) може спричиняти як локальні, так і глобальні кризові ситуації. Небезпека полягає в тому, що вуглеводні та важкі метали можуть накопичуватися у ґрунтах, флорі, фауні та мікробіоті. Створюється небезпечний військово-промисловий кластер, де забруднення довкілля в результаті військової діяльності накладається на промислові агломерації, зокрема, на території Донбасу багато небезпечних об'єктів (шахти, металургійні, хімічні та енергетичні виробництва, полігони токсичних відходів, терикони, шламонакопичувачі, шламосхо-вища), що в свою чергу створює додаткові ризики та загрози. Моніторингові дослідження дозволяють виявити кумулятивні впливи; спрогнозувати наслідки діяльності (ретроспективний аналіз); оцінити зміни в довкіллі, шляхи (можливості) зменшення негативних впливів та ймовірність досягнення порогових значень; визначити альтернативи (отримання соціально-економічних результатів збалансованим шляхом).

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)