Долінський, Анатолій Андрійович.
    Світовий досвід використання геотермальної енергії та перспективи її розвитку в Україні [Текст] / Анатолій Андрійович Долінський, Олександр Миколайович Ободович // Вісник Національної академії наук України. - 2016. - № 3. - С. 62-69 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Геотермальні електростанції--Теплові насоси
   Джерела енергії--Геотермальні ресурси

Кл.слова (ненормовані):
геотермальна енергія -- геотермальні ресурси -- геотермальний теплоносій
Анотація: Наведено результати аналізу світового запасу геотермальних вод для виробництва теплової та електричної енергії, представлено схеми геотермальних станцій. Проаналізовано дані щодо запасів геотермальних вод у різних регіонах України, окреслено перспективні райони. Розглянуто переваги і недоліки використання геотермальної енергії в Україні. Визначено перелік заходів, спрямованих на розвиток геотермальної енергетики в країні.


Дод.точки доступу:
Ободович, Олександр Миколайович




    Шурчкова, Ю. А.
    Ресурсная база для развития геотермальной энергетики в Украине [Текст] / Ю. А. Шурчкова // Проблеми загальної енергетики. - 2019. - № 3. - С. 24-29. - Библиогр. с. 29 (11 назв)
Рубрики: Джерела енергії--Геотермальні ресурси
Анотація: У статті подаються матеріали про стан геотермальних ресурсів та можливості їх вилучення в Україні. Розглядаються види класифікації геотермальних ресурсів. Наводяться дані геологічних досліджень температурних полів гірських порід на глибинах від 0 до 10 км, а також дані про термальні води та їх запаси до глибини 5 км. Розглядається можливість використання для видобування геотермальних вод існуючих свердловин на нафто-газових родовищах. У висновку наведено дані по регіонах України, перспективних для розвитку геотермальної енергетики.??Світовими лідерами у використанні геотермальної енергії є країни, розташовані в області сучасного вулканізму, де теплоносій має високі параметри, доступний на поверхні Землі, витрати на спорудження геотермальних об'єктів мінімальні, а собівартість енергії конкурентоспроможна на ринку енергоносіїв. Україна до переліку цих країн не належить. Економічно вигідні високопотенціальні ресурси поширені в небагатьох регіонах, до того ж, недостатньо обстежених. Низько потенційного ресурси доступні практично повсюдно, але вимагають або дорогого глибинного буріння, або великих площ під неглибокі свердловини. Найбільш перспективними можна вважати ті регіони, в яких спостерігаються найбільш високі температури гірських порід на доступних глибинах і є високодебітние водоносні горизонти, такі, як Закарпаття, Степовий Крим, Керченський півострів. Але з урахуванням того, що ряд районів, зокрема, Дніпровсько-Донецької Западини, слабо досліджені на предмет розвитку геотермального енергопостачання, а також беручи до уваги можливості сучасних технологій по трансформації низкопотенциальної теплоти, перелік перспективних районів може бути значно розширений.??Наявні в літературі численні твердження про величезні запаси геотермальної енергії на території України, про потужності гіпотетичних геотермальних електростанцій не завжди представляються обґрунтованими. Оцінка геотермальних ресурсів без попереднього всебічного вивчення родовища, пробного буріння, вивчення властивостей водоносних горизонтів може виявитися не точною. Тому говорити про можливість створення великих геотермальних електростанцій на сучасному етапі представляється передчасним. Поряд з бурхливим розвитком будівництва сонячних і вітрових електростанцій, геотермальна енергія може зайняти гідне місце в гідротермальному теплопостачанні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)