Коваль-Фучило, І. М.
    Похоронний обряд на Косівщині: семантика і номінація / І. М. Коваль-Фучило // Народна творчість та етнологія. - 2013. - № 6. - С. 65-79. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Похоронні обряди--Гуцули
   Гуцули--Похоронні обряди

Кл.слова (ненормовані):
Народна номінація
Анотація: У статті проаналізовано номінацію та засоби супровідної вербалізації похоронного обряду на Косівщині як складову цілісного культурного обрядового тексту, яка називає реалії персонажного, акціонального, предметного, часового, локативного, музичного кодів.
Дослідження здійснено на матеріалі, зібраному автором під час експедиційної роботи в селах Косівського району Івано-Франківської області. З метою діахронічного порівняльного аналізу залучено фіксації похоронної традиції початку XX ст.





    Сушко, В. А.
    Уявлення про смерть і поховальні звичаї гуцулів / В. А. Сушко // Народна творчість та етнологія. - 2014. - № 1(січень-лютий). - С. 91-97. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Гуцули--Похоронні обряди
   Похоронні обряди--Гуцули

   Смерть--Міфічні теми і образи

   Поминання (реліг.)--Обрядовий фольклор--Україна

Анотація: Статтю підготовлено за матеріалами етнографічної експедиції Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України влітку 2012 року у Верховинський, Косівський та Надвірнянський райони Івано-Франківської області. Подано опис перебігу обрядодій та основної атрибутики поховальної обрядовості гуцулів - етнографічної групи українців. Автор довела загальноукраїнський характер обрядовості за наявності регіональних і локальних особливостей, звернула увагу на світоглядні уявлення та часові зміни цього виду сімейних ритуалів.