Чорний, С.
    Методика оцінки ступеня змитості та обсягів ерозійних втрат степових грунтів [Текст] / С. Чорний // Вісник аграрної науки. - 2003. - № 9. - С. 53-56. - Бібліогр.: 8 назв
Рубрики: Грунти України--Ерозійні процеси
Анотація: Запропоновано метод визначення ступеня змитості та величин втрат грунту від ерозії,який базується на обліку вихідної "доземлеробської" величини гумусового горизонту. Показано, що в умовах правобережної частини Херсонської області практично не існує нееродованих грунтів, а щорічні ерозійні втрати сягають 40 т/га.





    Діденко, В.
    Вплив агротехнологій на втрати грунту [Текст] / В. Діденко // Вісник аграрної науки. - 2003. - № 9. - С. 78-80
Рубрики: Грунти України--Ерозійні процеси
Анотація: Досліджено, що рух машино-тракторних агрегатів призводить до кришення верхнього орного шару грунту і створення пилової хмари з ерозійних пилових часток. Доведено, що сучасні швидкості руху агрегату і причіпних знарядь є критичними для часток відповідних розмірів, що вибиваються зі смуги штилю робочими органами машин і залежно від швидкостей вітру виносяться з полів.





    Булигіна, С. Ю.
    Верифікація WEPP-моделі ерозії грунтів [Текст] / С.Ю. Булигіна // Вісник аграрної науки. - 2004. - № 2. - С. 54-56
Рубрики: Грунти України--Ерозійні процеси
Анотація: Наведено результати фізичного моделювання міжструмкової ерозії грунтів на чорноземах опідзолених. аналіз експериментальних даних показав, що на досліджених грунтах модель забезпечує високу збіжність прогнозних результатів з експериментальними. Встановлено, що інтервал допустимих значень коефіцієнта міжструмкової ерозії WEPP моделі для грунтів України істотно відрізняється від інтервалу, визначеного розробником моделі.





    Чорний, С. Г.
    Клімат та ерозійні процеси на Півдні України [Текст] / С.Г. Чорний // Вісник аграрної науки. - 2004. - № 4. - С. 52-55. - Бібліогр.: 10 назв
Рубрики: Клімат України
   Грунти України--Ерозійні процеси

Анотація: Розглянуто сучасні зміни клімату на півдні України. Проаналізовано значимість збільшення кількості опадів у приморських і континентальних районах регіону. Визначено підвищення ерозійної небезпеки з причин змін у гідрометеорологічних умовах зливової ерозії. Пропонується відмовитися від ретроспективного аналізу метеорологічних і гідрологічних даних при проектуванні протиерозійних заходів.





    Зубець, М. В.
    Ерозія: стан та шляхи розв'язання проблеми [Текст] / М.В. Зубець, С.А. Балюк, Д.О. Тімченко // Вісник аграрної науки. - 2008. - №3. - С. 8-12. - Бібл.:-13 назв.
Рубрики: Грунти України--Ерозійні процеси
Анотація: Розглянуто концептуальні, методологічні і прикладні аспекти розв'язання проблеми охорони грунтів від ерозії.


Дод.точки доступу:
Балюк, С.А.; Тімченко, Д.О.