Гребенник, Наталія.
    Основні віхи у формуванні та проведенні грошово-кредитної (монетарної) політики в Україні. Стаття перша. Становлення монетарної політики в незалежній Україні [Текст] / Н. Гребенник // Вісник Національного банку України. - 2007. - № 5. - С. 12-22 : Граф.: 5
Рубрики: Грошово-кредитна політика--УКРАЇНА
Анотація: Перша стаття циклу присвячується етапу становлення монетарної політики в назалежній Україні.



061
Ч-492


   
    Модернізація грошово-кредитної політики як інструмент фінансово-економічної безпеки та економічного суверенітету України [Текст] / І. Д. Якушик [и др.] // Науковий вісник Чернівецького університету : зб. наук. пр. - Чернівці : ЧНУ, 2012. - Вип. 592: Економіка. - С. 111-114. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Грошово-кредитна політика--Україна
   Економіка--Економічний розвиток

Кл.слова (ненормовані):
економічна безпека -- економічний суверенітет -- грошово-кредитна політика


Дод.точки доступу:
Якушик, І. Д.; Бузинар, Б. А.; Драган, О. О.; Сорока, І. Й.
Є примірники у відділах:
1 (04.01.2013р. Інв.В 73537 - Б.ц.) (вільний)




    Буковинський, М. А.
    Грошово-кредитна політика в сучасних умовах [Текст] / М. А. Буковинський // Економіка України. - 2014. - № 6. - С. 23–36. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Грошово-кредитна політика--Україна
Кл.слова (ненормовані):
глобальна фінансово-економічна криза -- капіталізація -- монетизація -- сек'юритизація
Анотація: Окреслено можливості модернізації монетарної теорії і політики відповідно до сучасних економічних та інституціональних умов та з огляду на ненейтральність грошей у довгостроковому періоді. Показано, що у провідних економіках грошово-кредитна політика дедалі більше віддаляється від традицій і консенсусів. Привернуто увагу до глибоких і складних взаємозв’язків монетарної сфери з економікою країни, моделлю державного регулювання, системою інститутів, розуміння яких відкриває нові можливості для підвищення ефективності грошово-кредитної політики.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Гриценко, Андрій.
    Яка грошово-кредитна політика Україні [Текст] / А. Гриценко // Дзеркало тижня. - 2015. - 25 лип.-14 серп. (№ 27). - С. 8
Рубрики: Грошово-кредитна політика--УКРАЇНА





    Оришин, Т. М.
    Особливості застосування різних видів та режимів грошово-кредитної політики в сучасних реаліях [Текст] / Т. М. Оришин, Л. С. Тришак // Економіка та держава. - 2018. - № 6. - С. 47-50 : граф. - Бібліогр. с. 50 (6 назв)
Рубрики: Грошово-кредитна політика--Україна
Анотація: У статті досліджується інструментарій, на основі якого формується грошово-кредитна політика, що, в свою чергу, визначає перелік методів та інструментів, за допомогою яких відбувається регулювання фінансово-кредитної системи країни. Дослідження зосереджено на необхідності пошуку пріоритетних інструментів монетарного регулювання. Розглянуто сутність кейнсіанської та монетаристської концепцій грошово-кредитного регулювання. Охарактеризовано класифікацію видів грошової політики за спрямованістю та мірою впливу регулятивних заходів на пропозицію грошей. Серед них експансійна політика та політика рестрикції і як проміжні варіанти можливих механізмів регулювання пропозиції грошей — політика рефляції та політика дезінфляції. Крім того, розглянуто переваги та недоліки основних типів режимів грошово-кредитної політики, а саме: таргетування обмінного курсу, монетарне таргетування, таргетування інфляції та грошово-кредитна політика без помітного номінального якоря.


Дод.точки доступу:
Тришак, Л.С.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Королюк, Т. О.
    Теоретико-методологічні засади розробки правил монетарної політики [Текст] / Т. О. Королюк // Економіка та держава. - 2019. - № 11. - С. 39-45 : табл.; граф. - Бібліогр. с. 44-45 (18 назв)
Рубрики: Грошово-кредитна політика--Україна
Анотація: Досліджено генезис правил монетарної політики, їх переваги та обмеження у прийнятті управлінських рішень центрального банку. Виокремлено переваги та недоліки правила Тейлора, а також розглянуто його сучасні модифікації. Визначено етапи розробки правила монетарної політики та чинники, що впливають на ефективність використання. Відзначено, що правила в монетарній політиці України ще не стали звичним інструментом прийняття управлінських рішень. Обгрунтовано принципи розробки монетарних правил, заважаючи на світовий досвід та інституціональні особливості української економіки: забезпечення фактичного переходу на режим інфляційного таргетування; врахування у математичній моделі правила показника обмінного курсу; уникнення абсолютизації певного правила монетарної політики як "панацеї" від кризових явищ; забезпечення гнучкості у прийнятті управлінських рішень та синергетичного поєднання дискреційних заходів із монетарними правилами в умовах економічних чи політичних шоків; забезпечення відкритого та поступового переходу до використання правил, суспільної довіри до монетарної влади; забезпечення незалежності та прозорості політики НБУ.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)