Сусло, С. Т.
    Глобальне потепління та безпека суспільства [Текст] / С. Т. Сусло, А. О. Дегтярьова // Безпека життєдіяльності. - 2015. - № 4. - С. 13-14 : фот.
Рубрики: Глобальне потепління--Причини і наслідки
Кл.слова (ненормовані):
вуглекислий газ -- парниковий ефект -- пустелі
Анотація: На сьогодні 191 країна підписала Кіотський протокол - міжнародну угоду про обмеження викидів в атмосферу парникових газів. Головною метою угоди є стабілізувати рівень концентрації парникових газів в атмосфері на рівні, який не допускав би небезпечного антропогенного впливу на кліматичну систему планети.


Дод.точки доступу:
Дегтярьова, А. О.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Басок, Борис Іванович.
    Адаптація комунальної теплоенергетики до змін клімату [Текст] / Борис Іванович Басок, Євген Трифонович Базєєв, Ірина Володимирівна Кураєва // Вісник Національної академії наук України. - 2021. - № 4. - С. 60-75 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Глобальне потепління--Причини і наслідки
   Клімат--Глобальні зміни

Кл.слова (ненормовані):
глобальне потепління -- комунальна енергетика -- інновації -- адаптація -- енергоефективність будівель
Анотація: Помітний тренд підвищення глобальної температури, зафіксований з середини ХХ ст., який особливо посилився на початку ХХI ст., змусив наукове співтовариство розпочати активне обговорення можливих шляхів подальшого розвитку ситуації з глобальним потеплінням, її наслідків та проблем, пов’язаних з адаптацією до змін клімату. Проблема адаптації до глобального потепління стосується різних галузей економіки і сфер життєдіяльності людини, зокрема й комунальної енергетики. Тому в установах Відділення фізико-технічних проблем енергетики НАН України створено інноваційні енергоефективні технології, орієнтовані на пом’якшення наслідків змін клімату, в тому числі й з використанням відновлюваних джерел енергії, а також розроблено обладнання для інженерних систем енергозабезпечення будівель житлово-комунальної сфери. Оптимізовано архітектурно-будівельні рішення, що дозволяє знизити обсяги використання енергоресурсів і тим самим зменшити викиди парникових газів.


Дод.точки доступу:
Базєєв, Євген Трифонович; Кураєва, Ірина Володимирівна