Антонович, Мирослава.
    У правових джерелах. Вітчизняні й зарубіжні фахівці мають неспростовні факти документального потвердження зумисного характеру організації винищення нації [Текст] / М. Антонович // Сучасність. - 2008. - № 11. - С. 53-57 : портр.
Рубрики: Голодомор в Україні--Геноцид, 1932-1933 рр.
   Національна політика СРСР--Україна, 1920-1930-ті рр.

   Геноцид в Україні--Проблеми визнання

Анотація: Хоч існує достатньо правових свідчень того, що Голодомор 1932-1933 років був злочином геноциду проти українського народу, ще й сьогодні дехто заявляє, мовляв, документального потвердження цього немає. Вочевидь, наївно вважати, що така злочинна влада, як радянська могла б у нормативних актах безпосередньо вказувати на необхідність вбити мільйони укр. селян. Однак такий намір достатньо виражений у багатьох нормативно-правоих актах.





    Футей, Богдан.
    Відповідальність за геноцид. Міжнародна юридична практика обстоювання справедливости в судах [Текст] / Б. А. Футей // Сучасність. - 2008. - № 11. - С. 58-65 : портр.
Рубрики: Голодомор в Україні--Геноцид, 1932-1933 рр.
   Геноцид в Україні--Проблеми визнання

   Міжнародне право--Конвенція про геноцид, 1948 р.

Анотація: Міжнародний військовий трибунал у Нюрнбергу заклав основу для сучасного міжнародного гуманітарного права й міжнародних судових трибуналів. Успіх Нюрнберзького Трибуналу проклав шлях для Конвенції про геноцид 1948 року, важливість якої наголошувалась у Нюрнберзькому Рішенні.





    Лосєв, Ігор.
    "Формальність проти фактів" [Текст] / І. Лосєв // Сучасність. - 2008. - № 11. - С. 66-72 : портр.
Рубрики: Геноцид в Україні--Проблеми визнання
   Голодомор в Україні--Геноцид, 1932-1933 рр.

   Міжнародне право--Геноцид--Етимологія поняття

Кл.слова (ненормовані):
юридичний фетишизм
Анотація: Деякі юристи пропонують специфічну систему правових визначень поза змістовністю і мораллю, за допомогою якої можна довести, що українці самі вчинили Голодомор або що Голодомору не було.





    Мороз, Віктор.
    Лікування від амнезії [Текст] / В. Мороз // Сучасність. - 2008. - № 12. - С. 3-4 : портр.
Рубрики: Голодомор в Україні, 1932-1933
   Геноцид в Україні--Проблеми визнання

   Голодомори в Україні--Вшанування пам‘яті

Анотація: Країна без пам'яті, як людина без мізків. Цю гірку формулу Збігнєва Бжезінського наше суспільство ще не до кінця усвідомило. Проте все ж спромоглося достойно вшанувати пам'ять жертв Голодомору.





    Сербин, Роман.
    Антигеноцидна конвенція ООН і голодомор [Текст] : що заважає міжнародному визнанню великої української трагедії / Р. Сербин // Сучасність. - 2008. - № 1-2. - С. 33-48 : портр. - Бібліогр. в прим.
Рубрики: Історія України--Голодомор, 1932-1933
   Міжнародне право--Геноцид--Етимологія поняття

   Геноцид в Україні--Проблеми визнання

Анотація: Ухвалений Верховною Радою 28 листопада 2006 р. "Закон України про голодомор 1932-1933 років на Україні" визнав голод "геноцидом українського народу". Документ обминає той факт, що ні ООН, ані ПАРЄ не задовольнили прохання України визнати український голод геноцидом. Щоправда, обидві міжнародні асамблеї засудили голодомор як злочин, але назвати його геноцидом таки не зважилися - через опозицію Росії та неспроможність української дипломатії переконати їх у правоті своїх домагань