Білан, Т. Р.
    Балансово-оптимізаційна модель визначення обсягів власного видобутку вугілля та його імпортування з урахуванням впливу заходів з модернізації та реконструкції на техніко-економічні показники функціонування вуглевидобувних підприємств [Текст] / Т. Р. Білан // Проблеми загальної енергетики. - 2017. - № 4. - С. 15-22. - Бібліогр.: с. 22 (2 назви)
Рубрики: Вугілля--Видобуток
Анотація: Запропоновано розроблену структуру балансово-оптимізаційної моделі визначення обсягів власного видобутку та імпортування вугілля з урахуванням підвищення конкурентоспроможності галузі за рахунок зменшення собівартості видобутку вугілля на підприємствах державної форми власності після проведення заходів з їх реконструкції та модернізації. Розроблена модель враховує одночасне споживанням окремих марок вугілля в умовах обмежених можливостей власного видобутку та обмеженої пропускної здатності морських портів країни. Виконання балансу надходження та споживання вугільної продукції виконується за рахунок її імпортування.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Білан, Т. Р.
    Прогнозування рівнів розвитку вугільної галузі із врахуванням ризиків та критичних явищ у структурі її виробничого потенціалу в умовах світового ринку вугілля [Текст] / Т. Р. Білан, В. М. Макаров, М. І. Каплін // Проблеми загальної енергетики. - 2019. - № 1. - С. 12-18. - Бібліогр. с. 18 (3 назви)
Рубрики: Вугілля--Видобуток
   Вугільна промисловість

Анотація: Одним із основних напрямів гарантування енергетичної безпеки держави є підвищення ролі вітчизняної вугільної промисловості у задоволенні потреб економіки в енергетичних ресурсах. Для цього необхідно створити умови, які будуть сприяти зростанню ефективності функціонування галузі, її конкурентоспроможності, забезпечать економічну доцільність інвестування. На основі аналізу стану та перспектив розвитку вуглевидобувних підприємств, які наразі перебувають на тимчасово окупованих територіях Донецької і Луганської областей, розраховано прогнозні обсяги видобутку вугілля в Україні на період до 2040 р., розроблено сценарії розвитку вугільної галузі із урахуванням ризиків та критичних явищ у структурі її виробничого потенціалу. Для вирішення задачі визначення оптимальних обсягів та напрямків постачання вугілля у конкурентному середовищі запропоновано балансово-оптимізаційну модель вуглезабезпечення країни, яка враховує диференціацію вугільної продукції за марками та технологічним призначенням, а також підвищення конкурентоспроможності вугільної галузі шляхом здійснення заходів з модернізації та реконструкції діючих підприємств.За результатами розрахунків отримано економічно обґрунтовані обсяги власного видобутку та імпортування вугілля за марками і технологічним призначенням в умовах світового ринку, сформульовано пріоритетні напрями забезпечення економіки країни вугільною продукцією, основними з яких є модернізація діючих та будівництво нових підприємств, відновлення роботи буровугільного комплексу, розвиток транспортної інфраструктури.


Дод.точки доступу:
Макаров, В.М.; Каплін, М.І.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)