Пустовойт, О. В.
    Політика розвитку внутрішнього ринку та Угода про асоціацію Україна - ЄС: спільність і суперечність завдань [Текст] / О. В. Пустовойт // Економіка і прогнозування. - 2015. - № 1. - С. 49-63. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Україна-ЄС--Угода про асоціацію
   Внутрішній ринок--Україна

Анотація: Досліджено закономірності зростання внутрішнього ринку України, проаналізовано досвід проведення на ньому в 2000-2013 рр. державної політики, оцінено її результативність після вступу України до СОТ і підписання Угоди про асоціацію з ЄС та здатність вирішити дві ключові проблеми розвитку вітчизняної економіки- одночасно збільшити купівельну спроможність споживачів та активізувати інвестиційну діяльність у секторі товарного виробництва.





    Попадинець, Н. М.
    Структурно-інституційна модель внутрішнього ринку споживчих товарів [Текст] / Н. М. Попадинець // Регіональна економіка. - 2020. - № 1. - С. 123-133 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Внутрішній ринок--Україна
Кл.слова (ненормовані):
внутрішній ринок -- регулювання -- споживчі товари -- структурно-інституційна модель -- ендогенне середовище -- екзогенне середовище
Анотація: Розкрито зміст економічного категоріального апарату сутності поняття «інститути» та «інституції». Визначено структурно-інституційний концепт функціонування внутрішнього ринку споживчих товарів. Побудовано структурно-інституційну модель внутрішнього ринку споживчих товарів і визначено її екзогенне та ендогенне середовище. Встановлено, що така модель може реалізовуватися, застосовуючи такий інституційний елемент, як механізми функціонування ринку, що є важелем впливу на економічних агентів (учасників ринку). Запропоновано композицію формування та розвитку структурно-інституційних зв’язків між суб’єктами внутрішнього ринку споживчих товарів. Встановлено, що структурно-інституційний вимір функціонування ринку споживчих товарів показує значимість використання комплексного підходу до його розвитку, роблячи акценти на взаємозв’язку всіх інституційних компонентів, що мають можливість забезпечувати нормальну діяльність ринку у внутрішньому середовищі.