Радченко, Анна.
    Наукова періодика: тенденції та проблеми випуску і розповсюдження [Текст] / Анна Радченко // Вісник Національної академії наук України. - 2010. - № 2. - С. 45-49.
Рубрики: Видавнича діяльність--НАН України
Анотація: У конферен-залі НВП "Видавництво "Наукова думка" НАН України 27 січня 2010 року за ініціативою Наукової ради НАН України відбулася робоча нарада представників редакцій і редакційних колег наукових журналів Національної академії наук України. До порядку деного були включені актуальні для діяльності наукових часописів питання, підготовані групою науково-методичного забезпечення видавничої діяльності НАН України.





    Яцків, Ярослав Степанович.
    Про науково-видавничу діяльність Національної академії наук України [Текст] : виступ академіка НАН України / Ярослав Степанович Яцків // Вісник Національної академії наук України. - 2013. - № 5. - С. 60-61 : фот.
Рубрики: Видавнича діяльність--НАН України
Анотація: У своєму виступі автор зупиняється на деяких питаннях науково-видавничої діяльності НАН України, яка є одним із важливих складників усієї наукової сфери.





    Радченко, А. І.
    Зарубіжна видавнича наукова продукція Національної академії наук України (1995-2012 рр.) [Текст] / А. І. Радченко, Ю. В. Діденко // Вісник Національної академії наук України. - 2013. - № 7. - С. 75-82 : рис.
Рубрики: Видавнича діяльність--НАН України
   Видавнича справа України--Наукові видання

Анотація: У статті проаналізовано динаміку закордонної видавничої наукової продукції НАН України за 1995-2012 рр. на тлі змін параметрів загального обсягу видавничої продукції НАН України. Основним трендом у загальному випуску видавничої продукції НАН України є поступове збільшення кількості назв монографій і статей. Це стосується як усієї сукупності видань Академії, так і видань за секціями та відділеннями, а також за видами продукції чи видавцями: упродовж зазначеного періоду обсяг видавничої продукції в середньому зріс удвічі. Однак публікація книг і статей за кордоном і досі не є домінантним складником інформаційної політики й окремим напрямом роботи наукових установ НАН України. Матеріали оприлюднено вперше.


Дод.точки доступу:
Діденко, Ю. В.




    Діденко, Юлія Володимирівна.
    Видання НАН України здобули нагороди на Міжнародному конкурсі "Научная книга" [Текст] : VII Сесія Ради з книговидання при Міжнародній асоціації академій наук / Юлія Володимирівна Діденко // Вісник Національної академії наук України. - 2014. - № 1. - С. 107-109 : фот.
Рубрики: Видавнича діяльність--НАН України
   Конкурси--Міжнародні книжкові

Анотація: 6-8 листопада 2013 р. у Москві відбулася VII Сесія Ради з книговидання при Міжнародній асоціації академій наук. У Міжнародному конкурсі на найкращий науково-видавничий проект "Научная книга - 2013" видавництва Національної академії наук України здобули низку нагород.





    Вакаренко, Олена Геннадіївна.
    Академічна періодичні видання: сучасний формат [Текст] / Олена Геннадіївна Вакаренко // Вісник Національної академії наук України. - 2015. - № 4. - С. 114-118
Рубрики: Видавнича діяльність--НАН України
   Періодична преса--Наукова періодика

Анотація: У статті висвітлено концептуальні засади формування сегмента видавничої продукції НАН України в електронному середовищі та актуальні питання підвищення «видимості» вітчизняної наукової періодики для світової спільноти.





    Яцків, Ярослав Степанович.
    Наукова періодика як складова науково-технічного та гуманітарного розвитку держави [Текст] / Ярослав Степанович Яцків // Вісник Національної академії наук України. - 2015. - № 5. - С. 45-47
Рубрики: Видавнича діяльність--НАН України
   Космічна галузь--Державна підтримка--Україна

Анотація: Ярослав Степанович член Президії НАН України несе подвійну відповідальність - за координацію космічних досліджень і науково-видавничу справу. І своїй доповіді відзвітував про цю діяльність.





    Діденко, Юлія Володимирівна.
    Мова видання: світові тенденції та національні особливості [Текст] / Юлія Володимирівна Діденко, Анна Ігорівна Радченко // Вісник Національної академії наук України. - 2018. - № 4. - С. 86-91 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Видавнича діяльність--НАН України
   Періодичні видання--Мова видання

Анотація: У статті проаналізовано зміни в розподілі видавничої продукції НАН України за мовами видання в останні роки. На тлі загальносвітових тенденцій щодо скорочення тиражів за одночасного збільшення кількості назв книжкових видань спостерігається зростання кількості книг, виданих українською та англійською мовами, і зменшення кількості російськомовних видань. Така ситуація, безумовно, сприятиме подальшому осучасненню наукової української мови, розвитку наукової термінології, підвищенню мовної культури науковців. Вагому роль у вирішенні цих завдань відіграє виконання Цільової комплексної програми «Створення та розвиток науково-видавничого комплексу НАН України», у межах якої і здійснюється підготовка та випуск високоякісних фахових наукових видань.


Дод.точки доступу:
Радченко, Анна Ігорівна




    Яцків, Ярослав Степанович.
    Про концептуальні засади провадження видавничої діяльності в НАН України [Стенограма доповіді на засіданні Президії НАН України 6 листопада 2019 року] / Ярослав Степанович Яцків // Вісник Національної академії наук України. - 2020. - № 1. - С. 24-28
Рубрики: Видавнича діяльність--НАН України
Анотація: У доповіді розглянуто деякі актуальні проблеми публікаційної активності в НАН України, а також питання, пов’язані з централізованим забезпеченням видавничої діяльності. Підкреслено, що подальший розвиток видавничої діяльності Академії повинен мати чітку стратегію для ефективного спрямування зусиль і ресурсів на підвищення якісних показників видавничої продукції та на входження періодичних видань НАН України до рейтингових міжнародних баз даних. Зазначено, що ця стратегія має спиратися насамперед на нові актуальні підходи до підтримки та розвитку наукових журналів Академії.





    Діденко, Юлія Володимирівна.
    Участь у роботі редакційних колегій наукових журналів - шлях до підвищення рейтингу видання [Текст] / Юлія Володимирівна Діденко, Анна Ігорівна Радченко, Мирослава Вікторівна Язвинська // Вісник Національної академії наук України. - 2020. - № 6. - С. 58-67 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Видавнича діяльність--НАН України
Кл.слова (ненормовані):
видавнича діяльність -- редакційна колегія -- редакційна політика -- іноземні члени редколегій
Анотація: У статті розглянуто питання, що стосуються залучення вітчизняних науковців до діяльності редколегій іноземних наукових періодичних видань, а також участі іноземних учених у роботі редакційних колегій українських наукових журналів. Очевидно, що така міжнародна співпраця має позитивно впливати на розширення кола авторів і читачів видання, помітність журналу у світовому інформаційному просторі та його рейтинги. Однак проведений аналіз засвідчив наявність певного дисбалансу: до складу редколегій журналів НАН України іноземних науковців входить більше, ніж українських учених до редакційних колегій закордонних видань. Крім того, низька частка статей закордонних авторів в українських виданнях може свідчити про недостатньо активну участь іноземних науковців у роботі академічних видань, тобто про ймовірність їх формального входження до складу редакційних колегій. Отже, в деяких випадках залучення іноземних фахівців є не результатом провадження свідомої редакційної політики, орієнтованої на підвищення рейтингу і наукового впливу видання, а скоріше намаганням задовольнити вимоги атестаційних органів.


Дод.точки доступу:
Радченко, Анна Ігорівна; Язвинська, Мирослава Вікторівна




    Яцків, Ярослав Степанович.
    Про виконання цільової комплексної програми НАН України «Створення та розвиток науково-видавничого комплексу НАН України» на 2016-2020 роки [Текст] : стенограма доповіді на засіданні Президії НАН України 23 грудня 2020 року / Ярослав Степанович Яцків // Вісник Національної академії наук України. - 2021. - № 1. - С. 43-46
Рубрики: Видавнича діяльність--НАН України
Анотація: У доповіді наведено результати виконання цільової комплексної програми НАН України «Створення та розвиток науково-видавничого комплексу НАН України». Зазначено, що реалізація програми була важливим кроком щодо упорядкування підготовки та випуску видавничої продукції Академії і створення умов для подальшого розвитку її видавничої діяльності. Запропоновано започаткувати нову цільову комплексну програму НАН України на період 2021-2025 рр., спрямовану на ефективніше забезпечення потреб Академії у виготовленні високоякісної наукової видавничої продукції та вирішення нагальних організаційних і науково-методичних завдань.