Рабінович, П.
    Верховенство права як омріяний результат здійснення прав людини (підходи до інтерпретації, критерії оцінювання) [Текст] / П. Рабінович, О. Луців // Право України. - 2017. - № 3. - С. 100-111
Рубрики: Верховенство права--Права людини
Анотація: У статті висвітлюються культивовані в Україні (а також подекуди й у далекому зарубіжжі) основні наукові підходи до інтерпретації феномена та поняття верховенства права: інтеграційний та поелементний. Характеризуються позитивні і проблемні моменти кожного з них. З історико-матеріалістичних антропосоціальних позицій розкривається потребова сутність основоположних прав людини як системоутворюючого стрижня верховенства права.


Дод.точки доступу:
Луців, О.




    Пацурківський, П.
    Алгебра верховенства права, або Буттєвий устрій людського світу [Текст] / П. Пацурківський, Р. Гаврилюк // Право України. - 2017. - № 3. - С. 112-125. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Верховенство права--Права людини
Анотація: У статті обгрунтовуються: укоріненість верховенства права у правах людини, їх буттєва природа; онтологічний та аксіологічний примат благо (потреб) людини стосовно її прав; онтологічна та аксіологічна першість прав людини щодо її обов'язків перед іншим; неминучість врахування життєвих потреб іншого.


Дод.точки доступу:
Гаврилюк, Р.




    Савчин, Михайло Васильович.
    Інституційна спроможність держави та права людини [Текст] / Михайло Васильович Савчин // Вісник Національної академії правових наук України. - 2019. - № 3. - С. 51-72. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Верховенство права--Права людини
   Конституція--Права людини

   Права і свободи людини

Кл.слова (ненормовані):
демократія -- захист конституції -- конституціоналізм -- національний суверенітет
Анотація: У статті розкриваються основні параметри інституційної спроможності держави. Верховенство права як критерій легітимності діяльності держави передбачає методичне втілення владних рішень в життя, які мають ґрунтуватися на фундаментальних цінностях гідності людини, свободи, рівності, поділу влади та демократії. В якості основного методологічного підходу розглядається синтетичний, який побудований на основі міждисциплінарних досліджень, що поєднують розуміння права як природних законів та результатів людської діяльності, що зумовлює певну структуру суспільства та його організацію в державу.

Є примірники у відділах:
(01.08.2020р. - Б.ц.) (вільний)




    Maksymov, Sergiy.
    Rule of Law and state of exception: the genesis of the problem [Text] / I. Maksymov, I. Satokhina // Journal of the National Academy of Legal Sciences of Ukraine. - 2021. - Vol. 28, : 2. - P. 48-54
Рубрики: Верховенство права--Права людини
Кл.слова (ненормовані):
NATURE OF LAW -- LAW AND POWER -- HUMAN RIGHTS -- STATE OF EMERGENCY -- STATE OF EXCEPTION -- LIBERAL SOCIETIES -- THE LEGAL SYSTEM -- INDIVIDUAL ELEMENTS


Дод.точки доступу:
Satokhina, Natalia
Є примірники у відділах:
IН (04.08.2021р. - Б.ц.) (вільний)