Лавріненко, О. В.
    Антикризова політика в світовій валютній сфері [Текст] / О. В. Лавріненко // Економіка та держава. - 2010. - № 7. - С. 47-50. - Бібліогр. с. 50 (15 назв)
Рубрики: Фінансові кризи
   Валютна система

Анотація: У статті розглянуто теоретичні засади світової кризи. Представлено взаємозв'язок валютної, банківської криз як одніх із основних складових фінансової кризи. Проаналізовано головні причини та наслідки сучасної світової фінансової кризи як на національному, так і на глобальному рівнях. Розглянуто вплив фінансової кризи на основні елементи світової валютної системи та світову валютну сферу в цілому.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Нижегородцев, Р. М.
    Трансформация банковских систем и перспективы выхода из кризиса [Текст] / Р. М. Нижегородцев // Економіка та держава. - 2010. - № 12. - С. 170-171. - Библиогр. с. 171 (5 наим.)
Рубрики: Валютна система
   Фінансово-кредитна система

Анотація: В статье обсуждаются последствия мирового экономического кризиса для переустройства современных финансовых систем, рассматриваются различные сценарии развития валютной системы мирового хозяйства.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Вожжов, Анатолій.
    Україна в новій архітектурі світової валютної системи [Текст] / А. Вожжов, О. Білоусов // Вісник Національного банку України. - 2011. - № 8. - С. 24-29 : мал. - Бібліогр. с. 28-29 (25 назв)
Рубрики: Світова економіка--Україна
   Валютна система

Анотація: Розглядається перспектива створення нових резервних валют і трансформації світової валютної системи з бівалютной в полівалютную, а також роль і значення регіональних економічних союзів в процесі створення нової валюти.


Дод.точки доступу:
Білоусов, Олексій
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Кузнецов, Олексій.
    Стабілізація світової валютної системи в контексті теоретичних підходів Дж. М. Кейнса [Текст] / О. Кузнецов // Вісник Національного банку України. - 2012. - № 3. - С. 24-29. - Бібліогр. с. 29 (9 назв)
Рубрики: Валютна система
Анотація: Аналізуються особливості функціонування світової валютної системи від золотого стандарту до режиму вільно плаваючих валютних курсів через призму пропозицій Дж. М. Кейса щодо забезпечення довгострострокової стабільності міжнародної валютно-фінансової стстеми. Досліджено можливості адаптації кейнсіанських рецептів до сучасних умов з урахуванням існуючих у світі геоекономічних та геофінансових дисбалансів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Береславська, Олена.
    Курсоутворення гривні в контексті змін у світовій валютній системі [Текст] / О. Береславська // Вісник Національного банку України. - 2014. - № 3. - С. 10-16. - Бібліогр. с. 16 (13 назв)
Рубрики: Валютна система
Анотація: У статті розглянуто основні чинники, які впливали на курсоутворення гривні впродовж 2013 року. Проаналізовано динаміку показників платіжного балансу України та обсягів золотовалютних резервів Національного банку України. У цьому контексті досліджено ситуацію, що відбувалася на готівковому валютному ринку, окреслено курсові перспективи гривні у 2014 році, а також розглянуто основні тенденції, що ведуть до змін у світовій валютній системі.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Грицишин, А. Т.
    Теоретичний аналіз впливу режиму валютного курсу на рівень міжнародних резервів [Текст] / А. Т. Грицишин // Економіка та держава. - 2016. - № 11. - С. 77-79. - Бібліогр.: с. 79 (11 назв)
Рубрики: Валютна система
   Валюта--Міжнародні резерви

Анотація: Стаття присвячена аналізу досліджень впливу режиму валютного курсу держави на рівень міжнародних резервів. Усі описані дослідження проводилися вченими після розпаду Бреттон-Вудської валютної системи, коли міжнародна валютна система перейшла від системи прив'язаних валютних курсів до плаваючих валютних режимів. У статті розглянуто принципи управління міжнародними резервами, які були затверджені Міжнародним валютним фондом у 2001 році. Також наведено класифікацію валютних режимів згідно зі стандартами Міжнародного валютного фонду. У статті виокремлено висновки, до яких дійшли вчені у своїх дослідженнях щодо впливу валютного режиму в країні на обсяг міжнародних резервів. Причиною підтвердження або спростування взаємозв'язку між досліджуваними величинами є посилання у дослідженнях на офіційну класифікацію режимів валютних курсів, що на практиці не відповідало реальному стану речей. Подальші результати досліджень стали можливими лише після 2004 року, коли Кармен М. Рейнхарт та Кенет С. Рогофф створили оновлену класифікацію режимів валютних курсів для 153 країн на основі історичної хронології та ринкових показників починаючи з 1946 року.У статті вказано про необхідність подальших розвідок, зокрема важливим є дослідження цієї проблематики для країн Центральної та Східної Європи, оскільки у цих країнах очікування економічних суб'єктів значною мірою залежать від змін валютних курсів.