Ігнатенко, О. П.
    Залучення альтернативних територій для використання біомаси [Текст] / О. П. Ігнатенко // Екологічний вісник. - 2017. - № 5. - С. 11-12
Рубрики: Біомаса--Використання
Анотація: У статті розглянуто використання біомаси в енергетичному та муніципальному секторі. Зазначено про необхідність збільшувати обсяги висаджування енергетичних рослин, використання сільськогосподарських та лісогосподарських відходів. Можна використовувати біомасу, що утворюється від зелених насаджень в населених пунктах та поза ними на землях різних категорій. Однак є можливість вирощувати їх на землях іншого цільового призначення. Категорії земель визначено ст. 19 Земельного Кодексу України.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Мисак, Й. С.
    Дослідження процесу газифікації деревної біомаси у суцільному шарі [Текст] / Й. С. Мисак, С. С. Лис // Энерготехнологии и Ресурсосбережение. - 2017. - № 4. - С. 14-20. - Библиогр. с. 18, 20 (12 назв.)
Рубрики: Енергетичні палива
   Біомаса--Використання

Анотація: Технологія газифікації деревної біомаси є актуальною задачею, вирішення якої дасть змогу створити екологічно чисте джерело енергії, яке є альтернативою спалюванню викопних палив та газифікації вугілля. Вона дає змогу вирішити проблеми екологічної утилізації промислових та побутових відходів деревини, отримання дешевої енергії та покращення екологічного стану довкілля. На основі аналізу теоретичних положень та експериментальних досліджень доведено можливість перероблення деревини під час газифікації у газогенераторі з суцільним шаром на газоподібне паливо з нижчою теплотворною здатністю у 1,5 рази більшою, ніж у газоподібного палива, отриманого іншими газогенераторами такого типу. За результатами експериментальних досліджень отримано регресійні залежності теплоти згоряння синтез-газу під час газифікації низькосортних палив від фракційного складу палива, кількості повітря, висоти шару палива. Одержані рівняння регресії можуть бути основою для проведення досліджуваного процесу та раціонального керування ним. Маючи рівняння залежності вхідних факторів від вихідного параметра, можна прогнозувати всі можливі значення параметра оцінки досліджуваного процесу за будь-яких значень факторів, що знаходяться між верхнім та нижнім рівнями.


Дод.точки доступу:
Лис, С.С.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)