Марчук, Лариса.
    Сонячний чарівник із Солонки [Текст] / Лариса Марчук // Віче. - 2014. - № 21. - С. 55 : фото.кол.
Рубрики: Нетрадиційна енергетика--Сонячні електростанції--Україна
   Альтернативна енергетика--Сонячна енергія

Анотація: В поданому матеріалі йдеться про сонячну електростанцію, яку спорудив інженер зі Львівщини - Роман Баб‘ячок і тепер добуту енергію продає державі.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Козоріз, Віктор.
    У світі в тренді, то добре й нам [Текст] / В. Козоріз, В. Галаур // Урядовий кур'єр. - 2020. - 2 квіт. (№ 63). - С. 5
Рубрики: Електростанції--Сонячні
   Альтернативна енергетика--Сонячна енергія

Анотація: Створюваний на Харківщині кооператив у буквальному розумінні має сонячні перспективи.


Дод.точки доступу:
Галаур, Володимир




    Михайлова, Галина Юріївна.
    Функціоналізація нанокомпозитів для альтернативної енергетики [Текст] : за матеріалами наукового повідомлення на засіданні Президії НАН України 31 березня 2021 року / Галина Юріївна Михайлова // Вісник Національної академії наук України. - 2021. - № 5. - С. 54-62 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Альтернативна енергетика--Сонячна енергія
Кл.слова (ненормовані):
концентрована сонячна енергія -- низькотемпературні термоелектричні перетворювачі -- композити метал–наноструктурований вуглець
Анотація: Досліджено електропровідні властивості системи порошковий титан - багатошарові вуглецеві нанотрубки (БВНТ) у процесах встановлення між її компонентами електричних контактів при деформації стискання. Спостерігається утворення композитів, яке супроводжується зростанням електропровідності матеріалу, що зумовлено переносом електронів з частинок металу до БВНТ. Показано, що використання композитів метал - вуглецеві наноструктури відкриває шлях до створення «холодних» катодів термоемісійних перетворювачів (ТЕП), які можуть працювати від низькотемпературних джерел енергії. Використання катода з композиту Ti - терморозширений графіт при опроміненні ТЕП концентрованим сонячним світлом дозволило вперше спостерігати напругу і постійний струм за температур 170-350°C, що є до 9 разів нижчими за робочі температури традиційних ТЕП, виготовлених з тугоплавких металів. При цьому струм спостерігався в замкненому електричному колі без прикладання додаткової зовнішньої різниці потенціалів. Встановлені механізми генерації струму і напруги у ТЕП з композитним катодом дозволили сформулювати фізичні принципи побудови «холодних» електродів для прямих емісійних перетворювачів концентрованої сонячної енергії на електричну.