Назарчук, З. Т.
    Національній академії наук України - 90 років [Текст] / З. Т. Назарчук // Регіональна економіка. - 2008. - № 4. - С. 7-14.
Рубрики: Наукові установи--Україна
   Академії наук України--Історія

Кл.слова (ненормовані):
Наукові кадри -- Атестація -- Навчальні заклади -- Науковий центр
Анотація: У статті мова йде про найвищу в Україні наукову установу - Національну академію наук, якій виповнюється 90 років. Розкрито історію становлення академії, її структурні підрозділи, напрямки міжнародної співпраці.





   
    Заснування Української академії наук [Текст] // Слово і час. - 2008. - № 9. - С. 3-6 : фото
Рубрики: Академії наук України--Історія
   Наукові установи--Україна

Анотація: В статті йдеться про заснування Української академії наук. Стаття підготовлена за матеріалами кн.: Історія Академії наук України: 1918-1993.- К. : Наук. думка, 1994.- 318 с.





    Локтєв, В. М.
    Неісторичні паралелі [Текст] / В. М. Локтєв // Вісник Національної академії наук України. - 2013. - № 12. - С. 64-73
Рубрики: Наука в Україні--Історія
   Академії наук України--Історія

Анотація: Кілька останніх місяців ми є свідками, не побоюся назвати, драматичних "боїв без правил" у Росії, де протистоять науковці РАН і представники, причому найвищі, влади. У протиборстві, в якому останні по суті перемогли "нокаутом", а перші почали підраховувати втрати, насправді програла наука. В Україні, навпаки, все поки що залишається по-старому, і на тлі нещодавнього ювілею НАН України можна спробувати проаналізувати, про що свідчить історія і чи дійсно нові російські реалії є такими вже новими.





    Бар'яхтар, Віктор Григорович.
    30 років роботи в команді Патона [Текст] / Віктор Григорович Бар'яхтар // Вісник Національної академії наук України. - 2017. - № 11. - С. 103-109 : фот.
Рубрики: Академії наук України--Історія
   Наукові установи--Наукова діяльність--Україна

   Науковці України

Анотація: У статті на конкретних прикладах зі своєї багаторічної роботи в Національній академії наук України автор висвітлює науково-організаційну діяльність Президії НАН України, функціонування Донецького наукового центру НАН України і МОН України, Відділення фізики і астрономії НАН України, організацію робіт з ліквідації наслідків катастрофи на ЧАЕС. Автор також ділиться своїми враженнями від роботи в команді Бориса Євгеновича Патона. Статтю приурочено до сторіччя Академії та її президента.


Дод.точки доступу:
Патон, Борис Євгенович (укр. науковець у галузі зварюв. процесів, металургії і технології металів, д-р техн. наук (1952); Президент НАН України (з 1962), нагороджений відзнакою «Герой України» ; 1918-2020) \про нього\; \про неї\