Лялюк, Олексій.
    Перспективи розвитку територіальної основи місцевого самоврядування в період реформування територіального устрою в Україні [Текст] / Олексій Лялюк // Підприємництво, господарство і право. - 2006. - № 1. - С. 74-76. - Бібліогр.: 6 назв.
Рубрики: Адміністративно-територіальний устрій--Реформа--Україна
   Місцеве самоврядування в Україні--Адміністративно-територіальна реформа

Анотація: Метою цієї статті є детальний розгляд і аналіз основних напрямів і проблем реформування територіальної основи місцевого самоврядування в аспекті проекту.





    Лісовий, А. В.
    Проблеми й перспективи реформування адміністративно-територіального устрою України [Текст] / А,В. Лісовий, Н. І. Рубан // Фінанси України. - 2011. - № 5. - С. 28-39. - Бібліогр.: с. 31 (6 назв)
Рубрики: Адміністративно-територіальний устрій--Реформа--Україна
Анотація: Визначено основні проблеми, напрями, рівні й етапи реформування територіальної організації влади в Україні. Обгрунтовано запровадження дворівневої системи адміністративно-територіального поділу. Розроблено пропозиції щодо розукрупнення областей на нові адміністративно-територіальні утворення - округи, а також поділу сучасних районів на громади.


Дод.точки доступу:
Рубан, Н. І.




    Сірик, З. О.
    Реформування адміністративно-територіального устрою України в контексті європейського досвіду [Текст] / З. О. Сірик // Регіональна економіка. - 2019. - № 4. - С. 152-165 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Адміністративно-територіальний устрій--Реформа--Україна
Кл.слова (ненормовані):
адміністративно-територіальний устрій -- імплементація закордонного досвіду -- об’єднані територіальні громади -- реформа
Анотація: Висвітлено процеси проведення реформи адміністративно-територіального устрою в Україні, виявлено її здобутки і проблеми. Оцінено проведення реформування адміністративно-територіального устрою та виявлено проблематику його здійснення у країні. Охарактеризовано основні здобутки реформи адміністративно-територіального устрою у державі. Наведено динаміку середньої кількості територіальних громад, що об’єднались у одну об’єднану територіальну громаду за 2015-2018 рр. Доведена важливість проведення реформи у контексті інтеграції країни до Європейського Союзу і досліджено досвід країн-членів ЄС щодо реформування адміністративно-територіального устрою з акцентом на країни постсоціалістичного типу. Запропоновано шляхи удосконалення реформи адміністративно-територіального устрою в Україні та розв’язання її проблем на основі імплементації закордонного досвіду.