Россоха, В. В.
    Розвиток ринку молока та молокопродукції в Україні [Текст] / В. В. Россоха, О. А. Петриченко // Економіка АПК. - 2018. - № 8. - С. 43-54 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Аграрний ринок--Молочні продукти--Україна
Кл.слова (ненормовані):
виробництво -- переробка -- споживання -- експорт -- імпорт
Анотація: Мета статті - здійснити комплексний аналіз сировинного ринку в ланці молопродуктивного ланцюга, обсягів постачання молока на переробці підприємства, виробництва та розподілу молокопродуктів за каналами збуту, проблем і можливостей забезпечення раціональних потреб та рівня споживання молока і молочної продукції населення.


Дод.точки доступу:
Петриченко, О. А.




    Шпичак, О. М.
    Організаційно-економічні проблеми виробництва молока в Україні та їх вирішення [Текст] / О. М. Шпичак // Економіка АПК. - 2021. - № 4. - С. 24-40 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Молочна промисловість--Розвиток
   Аграрний ринок--Молочні продукти--Україна

Кл.слова (ненормовані):
молоко -- натуральне виробництво -- переробка -- якість -- організаційно-економічні проблеми -- причинно-наслідкові зв’язки -- трансформаційні зміни -- господарства населення -- мініферми -- фальсифікат -- купівельна спроможність
Анотація: Мета статті - оцінити в часі організаційно-економічний стан виробництва у молочній галузі України та виявити причинно-наслідкові зв’язки трансформаційних змін, що відбулися й відбуваються у країні та призвели до небажаних наслідків. Визначитися, чому в Україні навіть у ХХІ ст. існує натуральне виробництво молока. Запропонувати, з урахуванням сучасних українських реалій та досвіду провідних країн світу, поетапне вирішення організаційно-економічних проблем розвитку молочної галузі з метою забезпечення внутрішнього ринку необхідною кількістю та якістю молокопродукції і нарощування експортного потенціалу. Запропоновано необхідні шляхи ліквідації знеособленого передавання молока від домогосподарства до потрапляння його в приймальну ємність заготівельника. Цього в наших умовах слід досягати за рахунок нарощування поголів’я, що утримується в домогосподарстві, від 1-2-х корів до, як мінімум, 15-20 тварин, тобто створення молочних сімейних мініферм, як це здійснено в Польщі, Франції тощо. У такому випадку виробник молока повністю відповідає за його якість.