Руденко, Сергій.
    Історія української філософії: недескриптивна методологія дослідження [Текст] / Сергій Руденко // Філософська думка. - 2013. - № 5. - С. 94-102. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Історія філософії--Дослідження--Україна
Анотація: Головним завданням цієї статті стали узагальнення, систематизація та критичний аналіз наявних у сучасній філософській літературі методологічних концепцій історї вітчизняної філософії та розробка на їх підставі комплексної недескриптивної методології дослідження історії української філософії, особливості якої полягає в обгрунтуванні раціональної реконструкції та реконструктивної рефлексії як концептуальних засад та методів дослідження історії вітчизняної філософії.





    Козловський, Віктор.
    Чи рухає ресентимент історію? [Текст] / Віктор Козловський // Філософська думка. - 2015. - № 4. - С. 38-51
Рубрики: Соціальна філософія--Політичні процеси в Україні
   Історія філософії--Дослідження--Україна

Кл.слова (ненормовані):
ідеологія -- інформаційні технології -- геополітичні амбіції -- євразійська цивілізація
Анотація: В цій статті автор досліджує політичне становище України, територіальні атаки та геополітичні амбіції Росії. Також він акцентує на деякі питання з книжки Мирослава Поповича "Червоне століття".


Дод.точки доступу:
Попович, Мирослав Володимирович (укр. філософ, акад. НАН України, Заслуж. діяч науки і техніки України ; 1930-2018) \про нього\




    Йосипенко, Сергій.
    Історія філософії в системі філософських досліджень [Текст] / Сергій Йосипенко // Філософська думка. - 2018. - № 6. - С. 21-25
Рубрики: Історія філософії--Дослідження--Україна
Анотація: Йдеться про сьогоднішнє становище історії філософії як дисципліни в системі філософських досліджень. Автор наголошує, що задля успішного виконання інфраструктурної для філософського дискурсу місії історик філософії не може обмежувати свою методологію суто питаннями техніки роботи з текстами та контекстами: вона має охоплювати й теоретичні проблеми історико-філософської інтерпретації, зокрема об'єктивації актуальних філософських запитів історико-філософського дискурсу.





    Шеремета, Оксана.
    Особливості дослідження історії філософії України в АН УРСР сталінського періоду: 1946-1953 [Текст] / Оксана Шеремета // Філософська думка. - 2018. - № 6. - С. 40-57. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Академії наук України--Радянський період
   Історія філософії--Дослідження--Україна

Анотація: На прикладі діяльності відділу історії філософської та суспільної думки Інституту філософії АН УРСР у 1947-1953 роках автор досліджує філософську традицію, яка сформувалась у стінах інституту та майже беззмінно продовжувала існувати впродовж багатьох років.


Дод.точки доступу:
\про нього\




    Самчук, Роман.
    Специфіка історико-філософських досліджень Інституту філософії АН УРСР у 1980-х роках [Текст] / Роман Самчук // Філософська думка. - 2018. - № 6. - С. 58-69. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Історія філософії--Дослідження--Україна
   Філософія України--Розвиток, 20 ст.

Анотація: В статті досліджується пізньорадянський період історико-філософських досліджень, які здійснювали в Інституті філософії тоді ще АН УРСР. Автор називає цей період свтоглядною межею між двома віхами розвитку української історії філософії: радянського (тоталітарного) та українського (незалежного) періодів.


Дод.точки доступу:
\про нього\