Панасюк, В.
    Задля міцності і довговічності. Фізико-механічному інституту ім. Г.В. Карпенко НАН України - 60 років [Текст] / В. Панасюк // Вісник Національної академії наук України. - 2011. - № 8. - С. 34-40 : ілюстр. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інститути--Ювілеї--Україна
Анотація: Фізико-механічний інститут ім. Г.В.Карпенка Національної Академії наук України був заснований у Львові у 1951 році на базі Львівських академічних установ і зараз є найбільшим науково-дослідним інститутом у Західній Україні. Сьогодні в Інституті працюють понад півтисячі співробітників, серед них: 34 доктори наук, 4 члени Національної академії наук України, 103 кандидати наук, 325 співробітників працює у наукових відділах, а 150 інженерами-дослідниками. Інститут є провідною науковою установою України та відомим у світі академічним закладом у галузі механіки руйнування та міцності матеріалів і конструкцій, фізико-хімічних процесів корозії та протикорозійного захисту металевих виробів, створення методів і засобів неруйнівного контролю та діагностики властивостей матеріалів і середовищ.


Дод.точки доступу:
\о нем\




   
    Форпост Українського наукознавства Цунтру досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва НАН України - 25 років [Текст] / Б. Маліцький [та ін.] // Вісник Національної академії наук України. - 2011. - № 10. - С. 36-43 : фото
Рубрики: Наукознавство
   Інститути--Ювілеї--Україна

   Вчені--Економісти--Україна

Анотація: Цього року виповнилося 25 років від заснування Центру досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки НАН України і 20 років з надання йому статусу самостійного академічного інституту. Річницю утворення Центру, визнаної в усьому світі науково-дослідної установи в галузі наукознавства, традиційно відзначають 1 жовтня.


Дод.точки доступу:
Маліцький, Б.; Кавуненко, Л.; Красовська, О.; Пилипенко, О.; Добров, Геннадій Михайлович (доктор економічних наук ; 1929-1989 рр.) \о нем\; \о нем\




    Булат, Анатолій Федорович.
    Окремі сторінки історії і сьогодення Інституту геотехнічної механіки ім. М.С. Полякова НАН України [Текст] / Анатолій Федорович Булат // Вісник Національної академії наук України. - 2017. - № 6. - С. 77-89 : фот.
Рубрики: Інститути--Ювілеї--Україна
Анотація: У липні 1967 р. рішенням Ради Міністрів УРСР та Президії АН УРСР було створено Інститут геотехнічної механіки, який сьогодні є головною академічною установою гірничого профілю, що досліджує фундаментальні та практичні проблеми геомеханіки і геотехніки освоєння та збереження надр України. У статті висвітлено історію установи, основні напрями її наукової діяльності, а також найвагоміші наукові здобутки та визначні практичні результати, отримані за 50 років існування Інституту


Дод.точки доступу:
\про нього\




    Кошечко, Вячеслав Григорович.
    Нарис з історії і сьогодення Інститутут фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського НАН України [Текст] : до 90-річчя заснування Інституту / Вячеслав Григорович Кошечко, Лідія Юріївна Долгіх // Вісник Національної академії наук України. - 2017. - № 10. - С. 67-75 : фот.
Рубрики: Інститути--Ювілеї--Україна
Анотація: 6 листопада 2017 р. виповнюється 90 років від дня створення Інституту фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського НАН України - найстарішої в Україні академічної установи хімічного профілю і першого в СРСР спеціалізованого інституту з фізичної хімії. У статті висвітлено основні віхи історії Інституту, становлення і розвиток його основних наукових напрямів, окреслено головні сфери діяльності Інституту та найвагоміші наукові здобутки його співробітників.


Дод.точки доступу:
Долгіх, Лідія Юріївна; Писаржевський, Лев Володимирович (1874-1938) \про нього\; Бродський, Олександр Ілліч (1895-1969) \про нього\




    Сергієнко, Іван Васильович.
    Сучасна інформатика: досягнення і перспективи розвитку [Текст] : до 60-річчя заснування Інституту кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України / Іван Васильович Сергієнко // Вісник Національної академії наук України. - 2017. - № 12. - С. 77-92 : рис.
Рубрики: Інститути--Ювілеї--Україна
Анотація: У грудні 2017 р. виповнюється 60 років з часу заснування Інституту кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України - широко відомого як в Україні, так і за її межами наукового центру з розроблення фундаментальних і прикладних проблем інформатики та обчислювальної техніки, впровадження методів і засобів інформатики у різні сфери людської діяльності. У статті висвітлено основні етапи історії Інституту, становлення і розвитку його основних наукових напрямів, окреслено найвагоміші наукові здобутки за весь період діяльності установи. Окрему увагу приділено перспективам подальшого розвитку інформатики у світі.


Дод.точки доступу:
\про нього\