Донець, В. А.
    Застосування практики Європейського суду з прав людини в спорах щодо проходження публічної служби, звільнення з публічної служби [Текст] / В. А. Донець // Юридична Україна. - 2019. - № 9. - С. 4-14. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Європейський Суд з прав людини--Судова практика--Україна
Кл.слова (ненормовані):
трудові права -- адміністративне судочинство -- державна служба -- міжнародні зобов'яання -- юрисдикція
Анотація: Розглянуто практику Суду, де розглядались питання порушення трудових прав заявників та застосовувались положення Конвенції до таких правовідносин. На конкретних прикладах продемонстровано вирішення Судом питання застосовності окремих положень Конвенції до спірних відносин, з'ясування наявності втручання у те чи інше право особи та вирішення питання про виправданість такого втручання, внаслідок чого встановлюється наявність чи відсутність порушення. Наведені автором справи Суду демонструють як права, гарантовані Конвенцією, що, на перший погляд, не стосуються трудових прав, можуть бути застосовані до таких відносин та використані адміністративними судами під час вирішення спору щодо відносин публічної служби.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Фулей, Тетяна.
    Застосування судами застарілих законодавчих норм як перешкода для забезпечення доступу до правосуддя / Тетяна Фулей // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 2. - С. 185-193. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Європейський Суд з прав людини--Судова практика--Україна
Кл.слова (ненормовані):
верховенство права -- контррозвідувальна діяльність
Анотація: Стаття присвячена проблематиці застосування судами застарілих законодавчих положень, що є перешкодою для забезпечення доступу до правосуддя. На прикладі рішення Європейського суду з прав людини у справі «Левчук проти України», у якому констатовано порушення статті 8 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод через недотримання державою позитивних зобов’язань щодо ефективного захисту заявниці від домашнього насильства, з огляду на відмову національних судів у позові про виселення її колишнього чоловіка, продемонстровано вади тлумачення застосування статті 116 Житлового кодексу Української РСР у сучасних умовах.





    Волощук, Оксана.
    Зловживання правом шляхом умисного спотворення фактів у разі звернення до ЄСПЛ / Оксана Волощук, Максим Гетманцев // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 2. - С. 302-309. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Європейський Суд з прав людини--Судова практика--Україна
Кл.слова (ненормовані):
правопорушення -- ознаки зловживання правом -- правовий нігілізм -- юридична відповідальність
Анотація: Досліджено сутність та особливості зловживання правом одним із найпоширеніших способів, що трапляється у практиці Європейського суду з прав людини, а саме шляхом умисного спотворення фактів при поданні заяви. Таке зловживання може дестабілізувати правопорядок у суспільстві, негативно вплинути на демократичні прогресивні процеси, що відбуваються нині у багатьох зарубіжних державах, і звести нанівець пошуки справедливості у міжнародних судових установах.


Дод.точки доступу:
Гетманцев, Максим