Чайковський, Ю. Б.
    Наукометричні бази та їх кількісні показники. Частина І. Порівняльна характеристика наукометричних баз [Текст] / Ю. Б. Чайковський, Ю. В. Сілкіна, О. Ю. Потоцька // Вісник Національної академії наук України. - 2013. - № 8. - С. 89-98 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Наукометричні бази даних
   Наука--Теорія інформації

   Методологія науки

Кл.слова (ненормовані):
наукометричні бази -- Web of Science -- Scopus -- РИНЦ -- Google Scholar -- PubMed
Анотація: Набуття наказами МОН України № 1111 та № 1112 чинності зумовлює необхідність порівняльної оцінки наявних міжнародних наукометричних баз з позиції вітчизняних авторів, редакторів і керівників наукових установ. У статті розглянуто найбільші бібліометричні платформи (Web of Science, Scopus та РИНЦ) і кількісні показники, за якими проводять оцінювання, наведено їхні переваги та недоліки. Серед обговорюваних систем найоптимальнішою за співвідношенням рівня якості та можливості інтеграції вітчизняних наукових статей і видань до світового наукового простору можна вважати наукометричну базу Scopus. Окрему увагу приділено системі Google Scholar та спеціалізованій пошуковій системі PubMed.


Дод.точки доступу:
Сілкіна, Ю. В.; Потоцька, О. Ю.




    Буй, Дмитро.
    Scopus та інші наукометричні бази: прості питання та нечіткі відповіді / Д. Буй, А. Білошицький, В. Гогунський // Вища школа : наук.-практ. вид. - 2014. - № 5/6. - С. 27-40. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1682-2366
Рубрики: Вища освіта--Бібліотеки ВНЗ
   Бібліотечна справа--Інформаційні технології

Кл.слова (ненормовані):
науковметричні бази даних -- індекс цитування -- імпакт-фактор -- h-індекс -- Scopus -- ScienceDirekt -- Web of Science -- Copernicus -- UlrichsWeb -- Publish or Perish -- "Google Академія"
Анотація: Стаття присвячена аналізу характеристик і основних властивостей науковметричних баз даних та індикаторів цитування наукових публікацій (індекс цитування, h-індекс та імпакт-фактор), виявленню особливостей відображення наукових статей у наукометричних базах даних, визначенню найбільш застосовуваних характеристик продуктивності наукової діяльності у світовому науковому співтоваристві. Розглянуто нові вимоги, умови і завдання з опублікування наукових результатів українських учених у виданнях, які доступні нашим зарубіжним колегам через систему наукометричних баз даних. Надана стисла характеристика основних науукометричних баз даних.


Дод.точки доступу:
Білошицький, Андрій; Гогунський, Віктор
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Кухарчук, Є.
    Світові наукометричні системи [Текст] / Є. Кухарчук // бібліотечний вісник. - 2014. - №5. - С. 7-11
Рубрики: Бібліометрія
Кл.слова (ненормовані):
аналітика -- бібліометрія -- наукометрія -- Google Scholar -- Scopus -- Web of Science
Анотація: Розглядаються світові бібліометричні бази даних Web of Science і Scopus та їх аналітичні надбудови InCites та SciVal Spotlight. Проаналізовано вільнодоступну систему наукометричної спрямованості Google Scholar. Висвітлено досвід створення на основі її ресурсів інформаційно-аналітичної системи "Бібліометрика української науки".





    Мриглод, Олеся Ігорівна.
    Наукометрія та управління науковою діяльністю: вкотре про світове та українське [Текст] / Олеся Ігорівна Мриглод, Сергій Андрійович Назаровець // Вісник Національної академії наук України. - 2019. - № 9. - С. 81-94 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Наукометрія--Оцінювання наукової праці--Україна
Кл.слова (ненормовані):
оцінка досліджень -- наукометрія -- Scopus -- Web of Science -- h-індекс -- журнальні метрики
Анотація: Метою цієї роботи є короткий огляд проблеми використання в Україні наукометричних показників для оцінювання результатів наукової діяльності. Обговорено особливості вживання ключових наукометричних термінів у нормативних документах. Наведено низку прикладів, що ілюструють неоднозначність застосування окремих індикаторів для порівняння авторів, колективів, установ та наукових журналів. Автори звертають увагу на те, що в національній системі оцінювання результатів наукової діяльності потрібно знайти баланс між експертною оцінкою та впровадженням кількісних методів оцінювання, а також наголошують на неприйнятності маніпуляцій наукометричними термінами і поняттями.


Дод.точки доступу:
Назаровець, Сергій Андрійович




    Якимчик, Андрій Іванович.
    Щодо проблеми використання в Україні наукометричних показників: на прикладі аналізу публікаційної активності окремого науковця [Текст] / Андрій Іванович Якимчик // Вісник Національної академії наук України. - 2020. - № 9. - С. 66-77 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Наукометричний аналіз--Результативність дослідників
   Публікаційна активність

Кл.слова (ненормовані):
публікаційна активність -- геофізика -- Scopus -- Web of Science -- цитування -- науковий журнал
Анотація: Статтю присвячено проблемі використання в Україні наукометричних показників для оцінювання результатів наукової діяльності на прикладі конкретного науковця - академіка НАН України В.І. Старостенка, який у цьому році відсвяткував свій 85-річний ювілей. Узагальнено науковий доробок цього видатного вченого-геофізика і організатора науки, наведено кількісні показники з його профілів у бібліографічних базах даних Scopus і Web of Science Core Collection. Проаналізовано повний перелік його наукових праць за останні 30 років і окремо розглянуто список публікацій у 2015-2019 рр. за наукометричними даними бази Scopus. Зроблено висновок, що зазначені бібліографічні реферативні бази даних орієнтуються насамперед на англомовні публікації, а статті та монографії іншими мовами (українською, російською) в них відображено некоректно і неадекватно.


Дод.точки доступу:
Старостенко, Віталій Іванович \про нього\