Казарян, І. С.
    Рівень функціональної грамотності щодо природничих дисциплін учнів 10-х класів (на прикладі ЗНЗ м. Києва) [Текст] / І. С. Казарян, В. В. Лямічев, Н. В. Титаренко // Географія та економіка в сучасній школі. - 2013. - № 12. - С. 4-12.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Освіта--Мониторинг якості освіти
   Природничі науки--Перевірка і оцінка знань

Кл.слова (ненормовані):
природничі дисципліни -- якість освіти -- перевірка і оцінка знань -- TIMSS -- PISA
Анотація: У статті йдеться про проведення різноманітних міжнародних порівняльних досліджень якості освіти. Зроблено висновки про реальний стан системи освіти і рівень підготовки учнів з природничих дисциплін.


Дод.точки доступу:
Лямічев, В. В.; Титаренко, Н. В.
Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Ломакович, С.
    Порівняльне дослідження PISA: виклики для України / С. Ломакович, В. Терещенко, А. Панченко // Відкритий урок: розробки, технології, досвід. - 2015. - № 11/12. - С. 5-7
Рубрики: Моніторинг--Освіта--Якість навчання
Кл.слова (ненормовані):
дослідження PISA
Анотація: Ознайомлено з основними міжнародними освітніми дослідженнями, проаналізовано наслідки від участі України у даному проекті.


Дод.точки доступу:
Терещенко, В.; Панченко, А.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Корсак, Олена.
    Світовий тренд з вимірювання якості середньої і вищої освіти: зарубіжний і національний досвід / О. Корсак // Вища школа : наук.-практ. вид. - 2017. - № 4. - С. 73-82. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1682-2366
Рубрики: Вища освіта--Якість освіти
   Освіта--Якість освіти

Кл.слова (ненормовані):
обов’язкова освіта -- педагогічні виміри -- національні екзамени -- міжнародні тестування -- порівняння тестів -- PIRLS -- TIMSS -- PISA
Анотація: У статті досліджено причини розширення цілей вимірювань якості освіти далеко за національні межі. Представлені головні риси еволюції порівняльних педагогічних досліджень і проведення одночасного тестування учнів у багатьох країнах світу. Головна увага приділяється вимірюванню вміння читати серед учнів початкових шкіл (PIRLS), знань учнів 4-го і 8-го класів з математики і наук про природу (TIMSS) і комплексному вимірюванню "готовності до життя - ХХІ" учнів віком 15 років (PISA). Доведено, що найбільш корисною і перспективною є участь учнів України в тестуванні PISA.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Ланько, О. С.
    Інтернет-марафон [Текст] : освітні ініціативи захоплюють / О. С. Ланько // Мистецтво в школі. Музика. Образотворче мистецтво. Художня культура. - 2017. - № 5. - С. 7-8. - Зміст: Обирай найкраще! Досвід Естонії, країни-лідера за якістю освіти згідно із дослідженням PISA. спеціальна програма виступів від міністерства до до вчителя, спеціально для України ; Вебінари від "Вчителів змін". STEM, сторітеллінг, лікнеп та багато інших цікавинок від фіналістів конкурсу "Народний спікер" ; Вебінари від редакторів та авторів ВГ "Основи", усе про тренди та новини в освіті
Рубрики: Освітні ініціативи
Анотація: Усі записи вебінарів на сайті http://osnova.com.ua/news/714 або на каналі YouTube

Утримувачі документа:
Хмельницька ОУНБ : 29000, вул. Героїв Майдану 28
Є примірники у відділах: всього 1 : ВМ (1)
Вільних прим. немає
Видання є лише у відділах/філіалах




    Васильєва, Дарина.
    Розвиток фінансової грамотності учнів на уроках математики [Текст] / Д. Васильєва, Н. Василюк // Математика в рідній школі : наук.-метод. журн. - 2017. - № 6. - С. 2-7. - Бібліогр.: с. 7
Рубрики: Математика--Нові технології та методи навчання
Кл.слова (ненормовані):
УРОК МАТЕМАТИКИ -- фінансова обізнаність -- фінансова освіченість -- банківська діяльність -- освіта PISA -- здоров’я і безпека -- громадянська відповідальність -- підприємливість -- фінансова грамотність -- екологічна безпека -- сталий розвиток
Анотація: З 13 лютого 2017 року впродовж місяця тривало публічне обговорення програм для базової загальної середньої освіти на соціальній платформі EdEra. Учасниками обговорення могли стати всі бажаючі, які є небайдужими до стану шкільної освіти в Україні: освітяни, експерти та батьки. Було запропоновано інтегрувати у навчальні програми наскрізні теми, які будуть спрямовані на формування в учнів ключових компетентностей.


Дод.точки доступу:
Василюк, Наталія
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Благініна, Світлана.
    З досвіду Німеччини: забезпечення якості освіти в минулому і в наш час / С. Благініна // Вища школа : наук.-практ. вид. - 2017. - № 9. - С. 87-99 : рис. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1682-2366
Рубрики: Вища освіта зарубіжних країн--Німеччина
Кл.слова (ненормовані):
система освіти -- цілі навчання -- структура системи -- якість освіти -- міжнародні освітні виміри -- рейтинги -- PISA
Анотація: У статті розглядається еволюція середньої і вищої школи Німеччини, вказані їхні витоки і провідні тенденції розвитку. Для порівняння наведені зручні схеми структури систем освіти Німеччини й України. Доведено, що німці ототожнювали якість освіти не з точністю виконання наказів диктаторів, як це було на теренах України, а з досягненням користі для Вітчизни і всього населення. Молодь Німеччини добре орієнтується в освітній сфері, хоч структура й характеристики системи освіти на диво складні. Відзначається, що німці беруть участь в усіх європейських проектах та міжнародних освітніх тестуваннях, але ставляться до них виважено й спокійно. Для України корисний саме цей досвід Німеччини.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Україна. М-во освіти і науки.
    Інструктивно-методичні рекомендації щодо вивчення в закладах загальної середньої освіти навчальних предметів та організації освітнього процесу у 2018/2019 навчальному році : додаток до листа МОН України № 1/9-415 від 03.07.2018 [Текст] / Україна. М-во освіти і науки // Географія та економіка в рідній школі. - 2018. - № 7/8. - С. 2-14. - Бібліогр.: 16 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Економіка--Зміст освіти
   Природознавство--Зміст освіти

   Географія--Зміст освіти

Кл.слова (ненормовані):
формування фінансової грамотності -- формування підприємливості -- STEM-освіта -- рівень стандарту -- профільний рівень -- дослідження PISA

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД
Видання є лише у відділах/філіалах




    Ващенко, Лідія.
    Про завдання на здатність використовувати знання та уміння з біології у практичній ситуації [Текст] / Лідія Ващенко // Біологія і хімія в рідній школі. - 2018. - № 6. - С. 39-44. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Методика викладання біології--Практичні завдання
Кл.слова (ненормовані):
міжнарордне дослідження PISA
Анотація: У статті узагальнено уявлення вчителів про практико орієнтовані завдання, що дають змогу оцінити уміння школярів використовувати знання з біології у практичній ситуації. Враховуючи мету дослідження, для аналізу завдань було використано два параметри : формулювання задачі й ситуативна значущість умови.





    Козленко, Олександр.
    Компетентнісно орієнтовані завдання в навчанні біології [Текст] / Олександр Козленко // Біологія і хімія в рідній школі. - 2019. - № 5. - С. 11-14. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Методика навчання--Біологія
Кл.слова (ненормовані):
модель -- компетентнісний тест -- PISA
Анотація: У статті обговорюються загальні питання розроблення та використання компетентнісно орієнтованих завдань у навчанні біології. Обговорюється класифікація тестових завдань та структура природничо-наукової грамотності міжнародного порівняльного оцінювання PISA. Наведено конкретні приклади компетентнісно орієнтованих завдань.





    Васильєва, Дарина.
    Уроки PISA-2018. Аналіз оприлюднених результатів з математичної грамотності учнів [Текст] / Дарина Васильєва // Математика в рідній школі : наук.-метод. журн. - 2020. - № 1. - С. 2-17. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Математична грамотність учнів--PISA--Опрелюднення результатів--Міжнародні дослідження
Анотація: В статті надоно результати тестів міжнародних досліджень по математичній грамотності учнів в школах.





    Голуб, Ніна.
    Читацька компетентність українських школярів крізь призму матеріалів міжнародного дослідження якості освіти PISA [Текст] / Ніна Голуб // Український педагогічний журнал. - 2020. - № 1. - С. 57-63. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Читацька компетентність--Школярі--Якість освіти--Дослідження PISA
Анотація: Проаналізовано матеріали "Національного звіту за результатами міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018", наголошено ключові проблеми процесу й результатів формування в учнів читацької компетентності, надаються рекомендації вчителям і методистам.





    Козленко, Олександр.
    Уроки PISA-2018: природничо-наукова грамотність і як її розвивати [Текст] / Олександр Козленко // Біологія і хімія в рідній школі. - 2020. - № 1. - С. 2-11. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Методика навчання--Біологія
Анотація: У статті обговорюється класифікація тестових завдань та структура природничо-наукової грамотності міжнародного порівняльного оцінювання PISA. Обговорюється загальні питання створення та застосування компетентнісно орієнтованих завдань у навчанні біології.





    Бондаренко, Неллі.
    Читацька грамотність українського учнівства: акценти PISA-2018 [Текст] / Неллі Бондаренко // Український педагогічний журнал. - 2020. - № 2. - С. 95-103. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Читацька грамотність--Українське учнівство--PISA-2018
Анотація: Проаналізовується оприявнені матеріали тестів для оцінювання читацької грамотності українського учнівства; результати, висновки й рекомендації PISA-2018 щодо України, з'ясовано об'єктивні й суб'єктивні чинники впливу на якість вітчизняної освіти, визначено шлях її піднесення у контексті освітньої реформи й інтеграції у світовий освітній простір.





    Ткач, Поліна.
    До питання про читацьку грамотність : за підсумками PISA – 2018 / Поліна Ткач // Дивослово (Українська мова й література в навчальних закладах). - 2020. - № 9. - С. 2-6. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Читання--Читацька грамотність
   Освіта--Освітні досягнення--Оцінювання--Міжнародна програма

Кл.слова (ненормовані):
тексти одиничні -- тексти множинні -- тексти цілісні -- читацькі процеси
Анотація: Читацька грамотність передбачає вміння ефективно використовувати навички в різних життєвих ситуаціях. У статті викладено аналіз результатів оцінювання читацької грамотності в межах дослідження циклу PISA - 2018 із використанням проблем і ймовірних причин їхнього виникнення.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Новіков, В. M.
    Якість освіти. PISA-2018: оцінка і потенціал підвищення [Текст] / В. M. Новіков // Демографія та соціальна економіка. - 2020. - № 2. - С. 50-70. - Бібліогр. с. 68-69 (6 назв)
Рубрики: Освіта в Україні--Якість
Анотація: 2018 року Україна вперше долучилась до Програми міжнародного дослідження якості освіти (Programme for International Student Assessme, PISA), яке проходить під егідою Організації економічного співробітництва та розвитку кожні три роки. Про завдання і зміст цього дослідження українське суспільство слабо проінформовано. Найбільш обізнаними є управлінці і спеціалісти освітньої галузі. Експертне товариство ще навіть не повністю усвідомило критичний аспект отриманих результатів PISA і не розпочало дис кусію з метою їх оцінки і розробки напрямів розвитку освіти. Мета статті — про аналізувати дані міжнародного дослідження PISA і визначити напрями інноваційного розвитку української системи освіти на принципах інтегративної компетенції, що передбачає застосування учнями аналітичних і комбінаторних навичок для вирішення поставлених завдань. Новизна статті полягає у виявлені основних причин незадовільної якості навчання і обґрунтуванні напрямів подальшої інституціоналізації освітньої галузі, спрямованих на удосконалення методів управління галуззю, реалізація яких сприятиме покращенню якості навчання. Методом дослідження є контент-аналіз емпіричного матеріалу з метою вивчення проблем підвищення якості освіти. Для компенсації інформаційних прогалин і деталізації актуальних питань, висвітлених у міжнародному дослідженні, проаналізовано результати моніторингу процесу навчання ук раїнських школярів, викладено пропозиції щодо формування освітніх стратегій. За середніми показниками рейтингу PISA за успішністю учнів Україна серед 79 країн посідає 37—42 позиції з читання, 41—46 з математики і 35—42 з природничих дисциплін. Результати українських школярів у всіх трьох галузях нижчі, ніж у учнів референтних країн — Польщі, Угорщини, Естонії та країн ОЕСР. Загалом українські учні від стають від школярів інших країн за рівнем функціональної грамотності майже на рік, особливо з математики. Оцінено якість освіти з деяких дисциплін у різних типах освітніх закладів, у регіональному та соціальному контекстах, проаналізовано еко но міко-інвестиційну політику держави в освіті. Розглянуто особливості інстру мен тарію досліджень, що дало змогу дійти деяких попередніх висновків щодо відпо відності порівняльних оцінок якості освіти між кранами. Для подолання розриву між Україною та країнами ОЕСР у рівнях бюджетного фінансування освіти обґрунтована доцільність удосконалення механізму міжбюджетних відносин. Ці питання не знайшли адекватного вирішення в PISA і потребують подальшого висвітлення у державних прог рамах. Запропоновано оновити освітні стандарти і компетенції, оплату праці педа гогічного персоналу, посилити мотиваційні чинники, сприяти розвитку інфраструктури й удосконаленню статистики освіти.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Новосьолова, Валентина
    Уроки PISA-2018: аналіз результатів та методичні поради учителям української мови [Текст] / Валентина Новосьолова // Українська мова і література в школі. - 2020. - № 1. - С. 3-8. - Бібліогр.: 9 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська мова--Перевірка і оцінка знань
Кл.слова (ненормовані):
читацька компетентність -- читацька грамотність
Анотація: У статті проаналізовано результати міжнародного оцінювання освітніх досягнень українських учасників PISA-2018, зокрема, показників рівня сформованості читацької компетентності.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Горошкін, Ігор.
    Формування читацької грамотності учнів у контексті міжнародного оцінювання PISA [Текст] / Ігор Горошкін // Українська мова і література в школах України. - 2020. - № 12. - С. 3-6.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Українська література--Навчання читання
   Освіта--Якість освіти

Кл.слова (ненормовані):
читацька грамотність -- міжнародне дослідження PISA -- підлітки -- текст -- якість освіти
Анотація: Стаття написана в межах дослідження молодих учених Інституту педагогіки НАПН України. На основі аналізу результатів міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018 схарактеризовано вимоги до завдань, спрямованих на виявлення рівнів сформованості читацької грамотності 15-річних підлітків, наведено приклади завдань.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД
Видання є лише у відділах/філіалах




    Бондаренко, Неллі
    Формування читацької грамотності учнів у контексті стандартів PISA-2018: методичні рекомендації [Текст] / Неллі Бондаренко // Українська мова і література в школі. - 2020. - № 4. - С. 2-14. - Бібліогр.: 22 назви.
Рубрики: Українська мова--Вивчення і викладання мови
Кл.слова (ненормовані):
читацька грамотність -- читацька компетентністть -- письмовий текст
Анотація: Проаналізовано матеріали міжнародного дослідження якості освіти PISA-2018 щодо читацької грамотності учнів. Описано категорійний спектр читацької грамотності; надано перелік умінь, що визначають її сформованість.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Васильєва, Дарина.
    Завдання для перевірки рівня сформованості математичної грамотності (за технологією PISA) [Текст] / Дарина Васильєва // Математика в рідній школі. - 2021. - № 1. - С. 2-12.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Математика--Перевірка і оцінка знань
Кл.слова (ненормовані):
міжнародне дослідження -- тестування PISA -- завдання з математики -- математична грамотність
Анотація: Тестування містить завдання, що дають змогу оцінити три види навчально-пізнавальної діяльності учнів: здобуті знання, якість їх застосування та обґрунтування. Кожне завдання тестування має власну назву, містить текст, у якому описано певну проблему і 1-6 завдань різної складності до тексту.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД
Видання є лише у відділах/філіалах




    Васильєва, Дарина.
    Уроки PISA-2018. Аналіз оприлюднених результатів з математичної грамотності учнів [Текст] / Дарина Васильєва // Математика в рідній школі. - 2019. - № 1. - С. 2-17. - Бібліогр.: 19 назв.
Рубрики: Математика--Моніторинг
Кл.слова (ненормовані):
тестування -- дослідження PISA -- математична грамотність

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД
Видання є лише у відділах/філіалах