Кравець, О.
    Відроджуючи українську термінологію з радіології [Текст] / О. Кравець // Вісник Національної академії наук України. - 2008. - № 9. - С. 53-54.
Рец. на кн.: Бездробний Ю. Українсько-англійсько-російський тлумачний словник з радіології та радіологічного захисту / Ю. Бездробний, В. Козирський, В. Шендеровський . - К.: Поліграфічна дільниця Інституту теоретичної фізики ім. М. Боголюбова НАН України, 2007. - 320 с.

Рубрики: Рецензії--Словник
Кл.слова (ненормовані):
Термінологічний правопис -- Іонізуюче опромінення -- Радіаційний захист -- Здійснювана доза -- Фіксувати
Анотація: У контексті сказаного вихід у світ 2007 року "Українсько-англійсько-російського тумачного словника з радіології та радіоекологічного захисту" Ю. Бездробного, В. Козирського, В. Шендеровського - важлива подія в галузі термінології. Автори словника пропонують науково обгрунтовану укроаїнську термінологію, дещо незвичайну нині, але широковживану раніше, узгоджену з рекомендаціями Інституту української наукової мови у 20-х роках минулого століття.





    Марченко, М. М. (Викладач ЧНУ).
    Ферментативна активність 5-амінолевулінатсинтази в субклітинних фракціях печінки та карциноми Герена попередньо опромінених щурів-пухлиноносіїв [Текст] / М. М. Марченко, О. В. Кеца // Біологічні системи. - 2010. - Т. 2, вип. 3. - С. 10-15 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Наукові видання ЧНУ--Факультет біології, екології та біотехнології
   Канцерогенез

   Ензимологія--Лігази

   Цитологія--Мітохондрії

Кл.слова (ненормовані):
мітохондріальна фракція -- мікросомальна фракція -- карцинома Герена -- печінка -- іонізуюче опромінення


Дод.точки доступу:
Кеца, О. В. (Викладач ЧНУ); чернівецький автор, але не про Чернівці (Чернівецьку область)




   
    Спадкова патологія людини і геномна нестабільність [Текст] / Л. Р. Педан [та ін.] // Довкілля та здоров'я. - 2018. - № 2. - С. 4-9 : табл., рис. - Бібліогр.: с. 9
УДК
Рубрики: Спадкові хвороби--Радіоактивне випромінювання--Дослідження
Кл.слова (ненормовані):
хромосомна нестабільність -- радіаційно індукована нестабільність генома -- іонізуюче опромінення -- спадкові захворювання -- вроджені вади розвитку у новонароджених
Анотація: У ході проведених досліджень підтверджено, що можливим віддаленим ефектом впливу радіаційного опромінення може бути хромосомна нестабільність, що було раніше встановлено у ході натурних та експериментальних досліджень. Анемія Фанконі, атаксія-телеангіектазія, синдроми Блума, Ніймеген, Коккейна і пігментна ксеродерма, а також синдром Вернера визначені як спадкові захворювання і об'єднанні у групу СХН.


Дод.точки доступу:
Педан, Л. Р.; Гончарова, Р. Й.; Качко, Г. О.; Омельченко, Е. М.; Тимченко, О. і.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)