Шюкюров, Гулам Хейбат оглы.
    Рассмотрение моральности биоэтики через призму международно-правового и национального законодательства (на примере Азербайджанской Республики) [Текст] / Гулам Хейбат оглы Шюкюров, Ильхам Малик оглы Алиев // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 1. - С. 146-149. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Біоетика--Правове регулювання--Азербайджан
Кл.слова (ненормовані):
людська гідність -- права людини -- декларація -- інформована згода -- міжнародні документи -- моральні норми
Анотація: У статті стверджується, що біоетика виступає як нова позиція в усуненні глобальних проблем, що загрожують людству. Багатий світовий досвід, накопичений в галузі охорони здоров'я людини та громадян, створить сприятливі умови і основу для успішної реалізації моделі спеціалізованих державних установ і неурядових організацій в Азербайджані щодо захисту прав пацієнтів країни.


Дод.точки доступу:
Алиев, Ильхам Малик оглы




    Тріпак, Юлія.
    Реалізація права на посмертну та постмортальну репродукцію: порівняльно-правовий аспект [Текст] / Юлія Тріпак, Тетяна Міхайліна // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 3. - С. 221-225. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Репродуктивне право--Посмертна репродукція--Постмортальна репродукція--Розмежування--Україна
Кл.слова (ненормовані):
кріоконсервація -- договірне регулювання -- інформована згода
Анотація: У статті досліджено проблеми реалізації права людини на застосування новітніх методик народження дитини, а саме посмертну та постмортальну репродукцію. Проаналізовано їх розмежування на основі порядку проведення та сутності, запропоновано авторське бачення їхнього визначення та аспекти співвідношення. Зроблено висновок, що право на посмертну репродукцію закріплено у національному законодавстві, чого не можна сказати про постмортальну у зв’язку з відсутністю всебічного дослідження цього способу відтворення людини.


Дод.точки доступу:
Міхайліна, Тетяна
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)