Соснін, О. В.
    Безпекові проблеми інформаційно-комунікаційної діяльності: теоретико правові та праксеологічні аспекти [Текст] / О. В. Соснін, В. В. Повидиш // Юридична Україна. - 2017. - № 7/8. - С. 60-66. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інформаційна безпека--Теоретико-правові аспекти
Кл.слова (ненормовані):
інформаційно-комунікаційна діяльність -- інформаційне суспільство -- штучний інтелект -- юридична наука -- адміністративно-правове регулювання
Анотація: Актуальність теми дослідження полягає в тому, що в конфронтації з сучасним світом інформація стала ознакою основної складової успіху в будь-якій галузі. В повному суперечностей сучасному світі було й існує багато конфліктів, пов’язаних з інформаційною та комунікаційною діяльністю. Виявлення проблем її безпеки зростає у зв’язку із розвитком інформаційно-комунікаційних технологій і появою штучного інтелекту, що стає одним із ключових місць у системі забезпечення усіх без винятку життєво важливих інтересів країн. Все це змушує встановлювати більш досконалі норми права, які виникають при зборі, опрацюванні, накопиченні, зберіганні, вилученні, передачі, розподілі та споживанні інформації, особливо за допомогою комп’ютеризованих засобів зв’язку та інструментів штучного інтелекту. Розробка нових науково-методологічних підходів до формування нових адміністративно-правових засад безпеки в сфері обігу інформації та комунікації, пошук шляхів підвищення ефективності боротьби із загрозами, формування більш глибокої концепції української національної безпеки і, як наслідок, реформа сектора безпеки стає величезною турботою юридичної науки.


Дод.точки доступу:
Повидиш, В. В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Соснін, О. В.
    Безпекові проблеми інформаційно-комунікаційної діяльності [Текст] / О. В. Соснін // Юридична Україна. - 2018. - № 9. - С. 17-27. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інформаційна безпека
Кл.слова (ненормовані):
інформаційно-комунікаційна діяльність -- наукова та освітня політика -- інформаційний простір
Анотація: Актуальність досліджень проблем інформаційно-комунікаційної безпеки в сучасному світі, що глобалізується, визначається тим, що її стан, головним чином, обумовлює поширення все нових і нових за функціональними можливостями інформаційно-комунікаційних технологій. Все це постійно змушує переосмислювати роль та значення інформації та інформаційного ресурсу суспільства країни як соціально-публічного блага в координатах правового виміру феномена його розвитку. При цьому сама інформація із категорії, яка характеризує систему знань, дедалі більше трансформується в базовий ресурс або живильне підґрунтя життєдіяльності особи, суспільства і держави, тобто стає невід’ємним атрибутом їх функціонування та розвитку.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Соснін, О. В.
    Проблеми визначення політико-правових норм прав та свобод громадян в інформаційно-комунікаційній діяльності [Текст] / О. В. Соснін // Юридична Україна. - 2018. - № 11/12. - С. 10-22. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інформаційне право--Політико-правові норми
Кл.слова (ненормовані):
інформаційно -- інноваційний розвиток -- комунікаційні технології -- інформаційно-комунікаційна діяльність -- інформаційно-комунікаційний простір
Анотація: Актуальність досліджень юридичних проблем інноваційного розвитку в сучасному світі визначається тим, що всі вони обумовлені принципово новим використанням інформаційного ресурсу суспільства, лідерських якостей громадян і знань, якими вони володіють і які часто є інсайдерськими.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Соснін, О. В.
    Значення інформаційного законодавства для розвитку інноваційного клімату в державі [Текст] : (Читаючи передвиборну програму Президента. Нотатки на полях) / О. В. Соснін // Юридична Україна. - 2019. - № 4. - С. 4-18. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Президенти українські--Зеленський В. О.--Передвиборна прграма, 2019 р.
Кл.слова (ненормовані):
інформація -- інформаційно-комунікаційні технології -- інформаційно-комунікаційна діяльність -- інформаційний простір -- наукова та освітня політика -- інформаційно-комунікаційна безпека
Анотація: Динамізм і глобальність інформатизації у всіх сферах життєдіяльності сучасного постіндустріального суспільства, яке крокує до інформаційного, обумовлюють необхідність проведення багатоаспектних і багатовимірних наукових дискусій про інформатизацію, високі технології та інноваційні прориви, про що, власне, йдеться у передвиборчій програмі Президента України Володимира Зеленського. Йдеться про зміну вектора розвитку суспільства в нову інформаційно-комунікаційну добу, про дослідження існуючих, впроваджуваних і перспективних об’єктів інформаційних відносин: інформації, інформаційних ресурсів, систем, процесів, технологій та ін. На сьогодні це пропонує Китай, організовуючи Форуми високого рівня з міжнародного співробітництва. Вони привертають підвищену увагу світових лідерів, оскільки сприяють розвитку країни шляхом інновацій, активізують співпрацю в таких передових сферах як цифрова економіка, штучний інтелект, нанотехнології і квантова обчислювальна техніка. Вони сприяють просуванню і розвитку технологій використання Big Date, хмарних обчислень і облаштуванню «розумних» або smart-міст. За таких умов і Україна з метою своєчасної розробки і обґрунтування адекватних механізмів має приділити підвищену увагу до ефективного правового регулювання інформаційно-комунікаційних відносин у суспільстві, тобто має розпочати оголошену у передвиборчій програмі Президента України В. Зеленського системну роботу.


Дод.точки доступу:
Зеленський, Володимир Олександрович (шоумен, сценарист, актор, шостий Президент України (з травня 2019 р.) ; р.н. 1978) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Соснін, О. В.
    Розуміння інформації в структурі юридичної науки [Текст] / О. В. Соснін, С. Г. Гордієнко // Юридична Україна. - 2019. - № 8. - С. 17-28. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Правознавство--Інформаційне забезпечення
Кл.слова (ненормовані):
інформаційно-комунікаційні технології -- інформаційно-комунікаційна безпека -- інформаційний простір -- інформаційно-комунікаційна діяльність -- законодавство -- наукова та освітня політика -- юридична наука
Анотація: Сучасний етап розвитку України і світового суспільства характеризується інтеграційними процесами в сфері економіки, політики, науки, освіти, культури, на тлі використання цифрових інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ). Вони формують глобальний інформаційно-комунікаційний простір і нові суспільно-політичні реалії у всіх соціально значимих сферах життя, являючись конструктивно-технологічною основою небаченої досі взаємодії країн і народів через Internet і online-системи.


Дод.точки доступу:
Гордієнко, С. Г.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Соснін, О. В.
    Право на інформаційну діяльність громадянина як джерело утворення нової інтегрованої науки про комунікацію [Текст] / О. В. Соснін // Юридична Україна. - 2020. - № 1. - С. 10-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цифрові технології--Правове регулювання
   Інформаційне законодавство--Проблеми і перспективи розвитку--Україна

Кл.слова (ненормовані):
інформатизація -- інформаційно-комунікаційна безпека -- інформаційно-комунікаційна діяльність -- інформаційний простір -- інформаційна війна -- гуманітарні науки -- наукова та освітня політика
Анотація: Світ цифрових технологій, у який входить людство, — це не тільки новий логічний етап розвитку технологічної сфери людства, а перехід існуючої політико-правової і соціально-політичної систем до нового виміру реальності. Поки ще не існує загальноприйнятих і гармонізованих визначень і правових дефініцій, однак імплементація цифрових технологій покликана здійснити системні та цілеспрямовані дії в реалізації державної політики у сфері інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ), збільшити кількість та якість надання послуг, а також активізувати процеси входження України в європейський простір. Цифрові технологи вже стрімко захоплюють плацдарми для наступу в усіх сферах життя суспільства, а цифровізація (англ. digitalization) стає трендом сучасного розвитку, однак вона вимагатиме дедалі більш поглибленої роботи щодо розробки все нових ефективних способів правового регулювання різноманітних інформаційно-комунікаційнйх відносин, а також ефективного організаційно-правового забезпечення інформатизації держави.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)