Уткина, Ольга.
    Необхідність таргетування інфляції в Україні [Текст] / Ольга Уткина // Економіст. - 2014. - № 12. - С. 19-22. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Грошово-кредитна політика--Інфляційне таргетування--Міжнародний досвід--Запровадження--Україна
   Державний борг--Фіскальна політика--Взаємовплив--Україна

Кл.слова (ненормовані):
плаваючий валютний курс -- золотий стандарт -- центральний банк -- індекс споживчих цін -- процентна ставка -- інфляційні очікування -- податкові надходження -- ВВП -- скорочення видатків -- зовнішні запозичення
Анотація: Стаття розкриває сутність та особливості режиму інфляційного таргетування, висвітлює причини необхідності його запровадження в Україні. Зазначаються та аналізуються необхідні елементи при застосуванні режиму інфляційного таргетування. Наводяться специфічні риси функціонування режиму інфляційного таргетування у високорозвинутих країнах та країнах, що розвиваються. На основі міжнародного досвіду автор робить спробу визначити основні параметри інфляційного таргетування в Україні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Римарська, Руслана.
    Стабілізуючий вплив надходженьи до бюджету за умов високого державного зовнішнього боргу: оцінки для України [Текст] / Руслана Римарська // Економіст. - 2014. - № 12. - С. 23-27. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державний борг--Фіскальна політика--Взаємовплив--Україна
Кл.слова (ненормовані):
інфляційні очікування -- процентна ставка -- податкові надходження -- ВВП -- скорочення видатків -- зовнішні запозичення
Анотація: У статті розглядаються аспекти антициклічної фіскальної політики держави в умовах високого боргового навантаження, що передбачало дослідження взаємного зв'язку між надходженнями 90 бюджету (податковими надходженнями), державним зовнішнім боргом і доходом (ВВП) в Україні. У статті зроблено огляд наслідків збільшення податкового тиску як у стандартних теоретичних моделях т зразок IS -ЇМ - ВР, тик і в моделі Манківа - Саммерса, моделі О. Бланчара, моделі Р. Перотті, моделі А. Сатерленда. Представлено отримані емпіричні оцінки за допомогою структурної векторної авторегресії (SVAR). Статтю завершено стислими висновками щодо стимулюючого впливу збільшення податків, а саме за рахунок роз¬ширення податкової бази та звуження «тіньової» економіки.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Кричевська, Тетяна.
    Історія інститутів грошово-кредитного регулювання США [Текст] : ст. 3. Становлення антициклічної монетарної політики та розквіт кейнсіанства у США (1951-­1979) / Т. Кричевська // Економічна теорія. - 2016. - № 1. - С. 67-85. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Економіка--Фінанси--США
   Грошово-кредитна політика--Історія--США, 20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
кейсіанська теорія -- бюджетний дефіцит -- інфляційні очікування -- валютні паритети -- грошовий ринок
Анотація: Третя стаття циклу про розвиток інститутів грошово-кредтитного регулювання у США. Стаття описує становлення антициклічної монетарної політики ФРС і механізмів її координації з Казначейством, а також модифікацію монетарної політики під впливом зміцнення позицій кейсіанства в науці та політиці.





    Кричевська, Тетяна.
    Історія інститутів грошово-кредитного регулювання США [Текст] : ст. 4. Від становища системної антиінфляційної політики до стимулювання економіки за допомогою креативного фінансового сектора (1977-2007) / Т. Кричевська // Економічна теорія. - 2016. - № 2. - С. 46-62. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Грошово-кредитна політика--Історія--США, 20-21 ст.
   Економічний розвиток--Економічні процеси--США, 20-21 ст.

Кл.слова (ненормовані):
антиінфляційна політика -- монетарні агрегати -- інфляційні очікування -- фінансова дерегуляція -- кредитний контроль
Анотація: Четверта, завершальна, частина циклу про розвиток інститутів грошово-кредитного регулювання у США. Стаття охоплює той період в історії ФРС, коли економічна теорія і політичне середовище дозволяли їй максимально використовувати монетарну політику для виконання обох частин свого мандату. Розкрито анатомію успіху антиінфляційної політики П. Волкера та особливості реалізації ФРС цілей цінової стабільності і зайнятості в епоху А. Грінспера.