Стратегічні орієнтири розвитку біоенергетичного потенціалу сільськогосподарських підприємств під час переходу до циркулярної економіки [Текст] / І. Б. Яцків, М. Г. Ступень, Н. І. Пилипів, Д. І. Шеленко // Регіональна економіка. - 2019. - № 4. - С. 144-151 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Біоенергетика--Стан і перспективи--Україна
Кл.слова (ненормовані):
біоенергетика -- сталий розвиток -- циркулярна економіка -- стратегічні цілі -- біорафінування
Анотація: Узагальнюються і пропонуються стратегічні цілі та орієнтири розвитку біоенергетичного компонентів сільського господарства. В Україні щороку виробляється значна кількість біомаси, що не використовується ефективно. Замість того, щоб бути спрямованою на потреби енергетичного сектору, левова частка відходів утилізується шляхом спалювання, що завдає значної шкоди екології загалом та економіці у тому числі. Досліджено, що потенціал біоенергетики багато в чому залежить від географічного поширення та доступності наявних відходів і побічних продуктів з одного боку, так і від загальних стратегічних орієнтирів розвитку сектору з іншого. Аналізуються стратегічні цілі розумного використання сільськогосподарських відходів для виробництва біоенергетики, що, безумовно, було б економічно вигідним і сприяло б сталому розвитку економіки держави. Також пропонуються стратегічні орієнтири, які сформульовані з точки зору вимог і обмежень циркулярної економіки.


Дод.точки доступу:
Яцків, І. Б.; Ступень, М. Г.; Пилипів, Н. І.; Шеленко, Д. І.




    Гришов, І. Ю.
    Концепт циркулярної економіки в контексті забезпечення сталого розвитку [Текст] / І. Ю. Гришов, К. С. Нестеров // Економіка АПК. - 2021. - № 4. - С. 88-94 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державна регуляторна політика --Інновації
   Циркулярна економіка--Теоретичні засади--Європейська практика

Кл.слова (ненормовані):
циркулярна економіка -- сталий розвиток -- бізнес-модель -- інновації -- ресурси -- державна регуляторна політика
Анотація: Мета статті - визначити ключові відмінності між циркулярністю та сталістю системи, розвинути систематизацію принципів циркулярної економіки, інноваційних бізнес-моделей, спрямованих на її забезпечення, а також заходів регуляторної політики органів публічної влади щодо їх стимулювання та підтримки з урахуванням прогресивного світового досвіду. Доведено, що розвиток циркулярної моделі економіки неможливий без активної державної регуляторної політики. Запропоновано заходи державної регуляторної політики з підтримки розвитку бізнес-моделей, які забезпечують циркулярність системи.


Дод.точки доступу:
Нестеров, К. С.




    Нестерова, К. С.
    Проблеми та інструменти державної організаційно-економічної підтримки розвитку циркулярної економіки [Текст] / К. С. Нестерова, І. А. Куровська, Р. В. Гришова // Економіка АПК. - 2021. - № 5. - С. 57-63 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Циркулярна економіка--Теоретичні засади--Європейська практика
Кл.слова (ненормовані):
циркулярна економіка -- сталий розвиток -- стейкхолдер -- організаційно-економічна підтримка -- інновації
Анотація: Мета статті - визначити переваги циркулярної економіки та підходи до державної організаційно-економічної підтримки її розвитку через призму дослідження ефективності політики Китаю та країн ЄС щодо імплементації моделі циркулярної економіки. Систематизовано переваги переходу до принципів циркулярності для ключових стейкхолдерів за умови ефективності її державної організаційно-економічної підтримки, а також визначено індикатори оцінки ефективності реалізації концепції циркулярної економіки. Комплексна державна політика переходу до циркулярної економіки в Україні, з урахуванням прогресивного досвіду країн ЄС та Китаю, сприятиме її збалансованому розвитку, реалізації інтересів стейкхолдерів, зменшенню екологічних ризиків, оптимізації ресурсного потенціалу.


Дод.точки доступу:
Куровська, І. А.; Гришова, Р. В.