Завгородня, Анастасія.
    Правові презумпції й їх вплив на встановлення істини у цивільному судочинстві [Текст] / Анастасія Завгородня // Підприємництво, господарство і право. - 2014. - № 5. - С. 54-58. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне судочинство--Правові презумпції
Кл.слова (ненормовані):
закріплені закононом припущення -- цивільна справа -- встановлення істини
Анотація: У статті досліджуються сутність і походження правових презумпцій, їх класифікація.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Братель, Олександр.
    Новий погляд на проблемні питання визначення завдань та мети цивільного судочинства [Текст] / Олександр Братель // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 4. - С. 3-12. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне судочинство--Мета і завдання
Кл.слова (ненормовані):
цивільна справа -- процесуальні юридичні факти -- розгляд цивільних справ
Анотація: У статті в теоретичному та практичному аспектах досліджено співвідношення завдань та мети цивільного судочинства. Визначені проблемні сторони використання словосполучення «розгляд і вирішення цивільних справ» для позначення завдань цивільного судочинства. Окрему увагу приділе- но розкриттю змісту поняття «цивільна справа». Сформульовано пропозиції щодо внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Сапейко, Людмила.
    Напрями розвитку інституту спрощеного позовного провадження / Людмила Сапейко // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 7. - С. 15-19. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне судочинство--Спрощене провадження
Кл.слова (ненормовані):
цивільна справа -- суд
Анотація: Стаття присвячена дослідженню основних проблем інституту спрощеного позовного провадження в цивільному процесуальному праві. В роботі критично оцінюється закріплений в процесуальному законі поділ справ позовного провадження на такі, які обов’язково розглядаються в порядку спрощеного позовного провадження, ті, що можуть вирішуватися в такому порядку за розсудом суду, а також ті, які взагалі не підлягають розгляду в спрощеному провадженні. Набула подальшого розвитку позиція щодо надання суду дискреційних повноважень під час вирішення питання про розгляд цивільної справи у порядку спрощеного провадження. Акцентовано увагу, що оскільки безпосередньо на суд покладено обов’язок винесення законного та обґрунтованого рішення у справі, то саме він повинен визначати, в якому порядку – загальному чи спрощеному – доцільніше розглядати конкретну справу задля досягнення завдань цивільного судочинства, серед яких є не тільки своєчасний, але й об’єктивний розгляд справи. У цьому зв’язку запропоновано внести зміни до ЦПК України та передбачити, що будь-яка справа позовного провадження на розсуд суду, з урахуванням належного виконання завдань цивільного судочинства та виходячи з особливостей спірних правовідносин, може розглядатися в порядку спрощеного позовного провадження. Наголошено, що визначаючи форму позовного провадження, суд передусім має керуватися такими критеріями, як складність справи (сукупність обставин, які підлягають встановленню), обсяг та характер доказової бази, суб’єктний склад в справі. Крім того, суд має також враховувати таку особливість спрощеного провадження, як відсутність в ньому підготовчого засідання, а отже, неможливість вчинення процесуальних дій, передбачених ст. 197 ЦПК України, що може ускладнити розгляд та вирішення справи. Автором також обґрунтовується думка, що тільки суд, без звернення до нього сторін з відповідним клопотанням, враховуючи лише специфіку конкретної справи, має визначати необхідність проведення по ній судового засідання в рамках спрощеного провадження.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Баб’юк, Марія.
    Правила інстанційної юрисдикції та наслідки їх порушення в цивільному судочинстві [Текст] / Марія Баб’юк, Олена Руденко // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 5. - С. 5-10. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне судочинство--Інстанційна юрисдикція
Кл.слова (ненормовані):
підсудність -- інстанційність -- повноваження -- цивільна справа
Анотація: Статтю присвячено дослідженню інстанційної юрисдикції у цивільному судочинстві, наслідків порушення правил інстанційної юрисдикції та визначенню на цій основі шляхів удосконалення правового регулювання у цій сфері. Зроблено висновок про те, що за чинним цивільним процесуальним законодавством за правилами інстанційної юрисдикції визначаються цивільні справи, що розглядаються апеляційними судами як судами першої інстанції, та порядок визначення компетентного апеляційного суду за територіальною ознакою, випадки виконання Верховним Судом повноважень суду апеляційної інстанції, функції кожної судової ланки у системі судів з розгляду і вирішення цивільних справ.


Дод.точки доступу:
Руденко, Олена




    Задорожна, Анастасія.
    Спори про підсудність між судами [Текст] / Анастасія Задорожна // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 5. - С. 11-16. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Цивільне судочинство--Підсудність--Судові спори
Кл.слова (ненормовані):
цивільний процес -- цивільна справа
Анотація: Наводиться законодавче регулювання механізму вирішення спорів про підсудність. Дається визначення спорів про підсудність у цивільному процесі як спорів про визначення належного суду, який, за законом, повинен розглянути цивільну справу як суду першої інстанції. Виділяються позитивні та негативні спори про підсудність, дається їх характеристика. Запропоновано виділяти так звані змішані спори про підсудність, тобто такі спори між судами, коли один суд уважає, що справа йому підсудна, а інший це заперечує. Визначено, що спори про підсудність у цивільному процесі – це спори щодо визначення належного суду, визначеного законом, на розгляд цивільної справи як суду першої інстанції.