Черепаха, В. М.
    Філосовські основи сучасної освіти / В.М. Черепаха // Безпека життєдіяльності. - 2012. - № 5. - С. 28-33
Рубрики: Безпека життєдіяльності--Сучасна освіта
Кл.слова (ненормовані):
філософія освіти
Анотація: Філософія освіти - галузь педагогічних знань, яка використовує підходи і знання методології, філософії, історії культорології для осмислення граничних основ освіти і педагогіки.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




   
    Дні освіти і науки Російської Федерації в Україні. Проблеми та перспективи розвитку сучасної освіти [Текст] : круглий стіл учених РАО і НАПН України / уклад.: Ольга Виговська, Олексій Виговський // Директор школи, ліцею, гімназії. - 2012. - № 5. - С. 35-44 : фотогр. - Зміст: 20 лет НАПН и сотрудничеству с Росийской академией образования / Василий Кремень. Проблемы, объединяющие научные интересы России и Украины / Александра Савченко. Ребёнок 70-80-х годов - это не ребёнок 2012 года / Сергей Максименко. Давайте обменяемся своими статьями и книгами / Сергей Борисович Малых . Необходимое сотрудничество в воспитании национального самосознания / Денис Сергеевич Сомов . Мы готовы реализовать идеи на теоретическом уровне, но не всегда осуществляем их из-за каких-то препятствий / Нелли Ничкало.
Рубрики: Освіта--Міжнародне співробітництво--Україна--Російська Федерація
Кл.слова (ненормовані):
філософія освіти -- підручники -- кадровий потенціал -- наукові публікації
Анотація: В рамках Днів освіти і науки Російської Федерації в Україні (вересень 2012 р. ) в Національній академії педагогічних наук України перебувала делегація вчених Російської академії освіти. У залі засідань Університету менеджменту освіти НАПН України в атмосфері зацікавленого співробітництва було проведено круглий стіл за участю учених РАО і НАПН України, представників преси та наукової громадкості. Мета цієї зустрічі - визначення перспектив розвитку співробітництва НАПН України і РАО в галузі педагогічної освіти і науки. Редакційний колектив в цьому числі журналу знайомить читачів з деякими позиціями, ідеями й думками вчених НАПН і РАО.


Дод.точки доступу:
Виговська, О. \уклад.\; Виговський, О. \уклад.\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Романенко, Михайло.
    Освіта для стійкого розвитку як методологічна основа інтеграції змісту постнекласичної освіти [Текст] : філософія школи / М.Романенко // Директор школи, ліцею, гімназії. - 2013. - № 1. - С. 32-35. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Освіта--Стійкий розвиток--Дослідження--Україна
Кл.слова (ненормовані):
стійкий розвиток -- постнекласична освіта -- філософія освіти
Анотація: Проаналізовано проблеми використання методологічного змісту теорії стійкого розвитку у процесі становлення постнекласичної освіти. Обгрунтовано роль освіти для сталого розвитку для ефективного управління освітніми змінами.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДСГН (1)
Вільні: ВДСГН (1)




    Панченко, Леся.
    Ціннісний дискурс в освіті та суспільстві : Всеукраїнська наукова конференція у Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова 1-2 березня 2018 р. [Текст] / Леся Панченко, Денис Свириденко // Вища освіта України. - 2018. - № 1. - С. 85.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Освіта--Конференції
Кл.слова (ненормовані):
конференції -- дискурс -- філософія освіти
Анотація: У статті розглянуто Всеукраїнську наукову конференцію, у Національному педагогічному університеті ім. М. П. Драгоманова, в межах якої було презентовано серію робіт колективу українських вчених, які працюють у царині філософії освіти.


Дод.точки доступу:
Свириденко, Денис




    Хамітов, Назіп.
    Воля до наукової новизни як умова неможливості плагіату [Текст] / Назіп Хамітов // Вища освіта України. - 2018. - № 2. - С. 13-18. - Бібліогр.: 12 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Вища освіта--Якість освіти
Кл.слова (ненормовані):
наукова новизна -- якість освіти -- автор -- авторство -- науковий стиль -- академічна доброчесність -- філософія освіти -- плагіат -- академічний плагіат -- креативність -- метаантропологія -- буденне буття людини -- граничне буття людини
Анотація: У статті аналізується зв'язок проблеми подолання плагіату й актуалізації наукової новизни. Плагіат у науці є безумовно ганебним - як будь-яка крадіжка. При цьому автор ставить більш широку й значущу проблему - головного критерію - академічної доброчесності, а одночасно академічної якості та гідності. І таким критерієм не може бути відсутність плагіату, цей критерій - присутність наукової новизни, заради якої й існує наука.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Андрущенко, Віктор.
    Цивілізаційна вартість освіти [Текст] / Віктор Андрущенко // Вища освіта України. - 2019. - № 2. - С. 5-9.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Освіта--Організація--Україна
Кл.слова (ненормовані):
наука -- освіта -- образование -- культура -- людина -- віра -- надія -- любов до людей -- людяність -- національна система освіти -- філософія освіти
Анотація: Аналізуються перспективи і напрями розвитку освіти незалежної української держави; автор обґрунтовує думку, що саме освіта (розум, інтелект) є тим стратегічним пріоритетом, від якого залежить майбутнє. Задля цього освіта має змінити власну організаційно-змістовну сутність - вона потребує любові, яка має стати принципом, що змінить нинішнє прагматично-байдуже ставлення до учня та школи й утвердить предметно зацікавлене відродження та розвиток освіти. Оновлена освіта підготує гармонійну й креативну особистість, здатну мислити і діяти відповідно до інноваційного типу прогресу, у який вступила нині людська цивілізація.

Утримувачі документа:
НБ УІПА




    Клепко, Сергій.
    Практична філософія компетентнісного підходу в освіті [Текст] / Сергій Клепко // Вища освіта України. - 2021. - № 1. - С. 26-38. - Бібліогр.: 21 назва.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Освіта--Філософія освіти
Кл.слова (ненормовані):
компетентність -- компетентнісний підхід -- професійний стандарт -- репрезентація -- філософія освіти -- таксономія
Анотація: Досліджуються підстави компетентнісного підходу як методології професійної підготовки у вищій школі і післядипломної педагогічної освіти, нормативні компетентнісні моделі професійного розвитку педагогічного працівника, що втілені у професійних стандартах, та представлення у них загальних і професійних компетентностей. Обґрунтовується розуміння компетентності як символічної репрезентації і необхідність формування загальної мети моделей компетентностей, що враховує динаміку кластерів компетентностей, та розроблення української компетентології за зразком таксономанії освітніх інновацій з відкритим вихідним кодом "Глобальний освітній ландшафт 2021 року". Встановлюється роль філософії в освіті в дослідженні та запровадженні на практиці компетентнсного підходу.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД