Морозов, Олександр.
    Групи симетрій в економічному просторі збалансованого розвитку [Текст] / Олександр Морозов // Економіст. - 2017. - № 5. - С. 24-34 : рис., табл.
Рубрики: Соціально-економічний розвиток--Математичне моделювання
Кл.слова (ненормовані):
філософія економіки
Анотація: Викладено підхід до пошуку шляхів визначення груп симетрій в економічному просторі, який не є ані теорією, ані гіпотезою, а претендує лише на рівень соціально-економічної метафори як інструменту більш глибокого пізнання вже давно відомих, але дуже актуальних речей для спасіння народів Світу. У ній постулюється, що деякий складний набір економічних явищ можна порівняти зі стратегічним планом пошуку конкретних шляхів до збалансованого розвитку. Запропонована математична метафора панування в природі й суспільстві симетрій - це запрошення до роздумів про те, що нам відомо в різних сферах природничих і соціально-економічних наук стосовно долі математичного відкриття груп симетрій. Окрім цього, це запрошення до створення різноманіття економічних образів, підтвердження гіпотез про існування груп симетрій і побудови робочих моделей, які уніформізовані та координатизовані в нашому орієнтованому економічному просторі.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Філіпенко, Антон Сергійович.
    Економічний світ: філософія [Текст] / А. С. Філіпенко // Економічна теорія. - 2018. - № 3. - С. 29-44. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Філософія--Економіка--Дослідження
   Філософія науки--Філософія економіки--Тлумачення

Кл.слова (ненормовані):
філософія науки -- філософія економіки -- онтологія -- епістемологія -- методологія -- позитивна економіка -- нормативна економіка
Анотація: Стаття присвячена філософським засадам, філософській рефлексії економічної науки. Обґрунтовано положення про те, що філософія науки є методологічною і теоретичною основою філософії економіки. П’ять вимірів філософії науки розкривають її головний зміст та мають принциповий характер як для власне філософії, так і для теоретичних та емпіричних наук включно з економікою. Пропонована стаття, з одного боку, відштовхується від історичної спадщини про філософські основи економічного буття, яка надає йому філософську розмірність та формує відповідний світогляд. Проаналізовано різні погляди на предмет філософії економіки. Розглянуто концептуальні тлумачення філософії економіки, зокрема загальнофілософське (метафізичне) та історико-економічне. Подано трактування позитивної та нормативної економіки філософами та економістами.





    Глушко, Тетяна.
    Філософські засади випереджальної економічної освіти [Текст] / Тетяна Глушко // Вища освіта України. - 2019. - № 1. - С. 22-28. - Бібліогр.: 9 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Економіка--Економічна освіта--Методика у ЗВО
Кл.слова (ненормовані):
економічна освіта -- філософія економіки -- критичне мислення -- креативне мислення -- аналітика -- економічна стратегія -- криза класичних освітніх програм -- якісна освіта -- філософія бізнесу -- філософія фінансів
Анотація: Стаття присвячена дослідженню альтернативних стратегій розвитку сучасної економічної освіти на рівні національних ВНЗ. Відстоюється позиція, згідно з якою головними орієнтирами такої освіти мають бути розвиток критичного та креативного мислення у нового покоління економістів. Стверджується ідея непродуктивності наслідування вже існуючих економічних стратегій та акцентується авторська позиція щодо вдосконалення змісту навчальних програм з економіки, зокрема пропонуються відповідні міждисциплінарні навчальні курси та надається їх короткий опис.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД