Грабовський, С.
    Факти і фікція [Текст] / С. Грабовський, І. Лосєв // Сучасність. - 2004. - № 4. - С. 95-106
Рубрики: Історія України, 1917-1921 рр.


Дод.точки доступу:
Лосєв, І.




    Павлишенко, М.
    Аграрні реформи без теоретичних обгрунтувань - фікція [Текст] / М. Павлишенко // Віче. - 2005. - № 3. - С. 48-53. : портр. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Приватна власність
   Сільське господарство України






    Павліченко, Ольга Володимрівна.
    Юридична презумпція, юридична преюдиція та юридична фікція: співвідношення понять [Текст] / О. В. Павліченко // Держава і право. - 2010. - Вип. 50. - С. 88-93. - Бібліогр. наприкінці робіт.
Рубрики: Юридична термінологія--Юридична діяльність
   Юридичне документознавство

Кл.слова (ненормовані):
юридична категорія, юридична презумпція, юридична преюдиція, юридична фікція.
Анотація: На основі порівняльного аналізу розкриваються загальні риси й відмінності таких юридичних категорій, як юридична презумпція, юридична преюдиція і юридична фікція.





    Звірко, Олександр.
    Кримінальне переслідування - процесуальна функція чи правова фікція? / Олександр Звірко // Підприємництво, господарство і право : науково-практичний господарсько-правовий журнал. - 2012. - № 8. - С. 169-171
Рубрики: Кримінальне судочинство--Обвинувачення--Переслідування--Прокурор
Анотація: Стаття присвячена дослідженню змісту та підстав функції кримінального переслідування.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Коструба, Анатолій.
    Аналогія права й аналогія закону як фактична фікція та спосіб «оздоровлення» механізму правоприпинення / Анатолій Коструба // Підприємництво, господарство і право : науково-практичний господарсько-правовий журнал. - 2012. - № 11. - С. 6-9. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Право--Юридичний факт--Правоприпинення
Анотація: Стаття присвячена розгляду питання механізму правоприпинення.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Кухарєв, Олександр.
    Застосування юридичних фікцій у сфері спадкування [Текст] / Олександр Кухарєв // Підприємництво, господарство і право. - 2015. - № 1. - С. 27-31. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Спадкове право--Юридичні фікції--Застосування
Кл.слова (ненормовані):
спадкування -- спадкодавець -- лежача спадщина -- спадкоємець -- фікція -- презумпція
Анотація: Розглядаються питання застосування фікцій у сфері спадкових правовідносин та теоретичні положення. Проілюстровані прикладами фікції, закріплені чинним законодавством.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Яценко, Ігор.
    Поділ влади як правова фікція (погляди польского вченого Владислава Маліняка) [Текст] / Ігор Яценко // Юридична Україна. - 2016. - № 5/6. - С. 4-8. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Юристи польські--Маліняк В.--Наукові погляди, 20 ст.
Анотація: У статті розглянуто оригінальний підхід до принципу поділу влади як правової фікції, представлений за часів міжвоєнної Польщі польським вченим-контитуціоналістом Владиславом Маліняком. Головна ідея підходу В. Маліняка полягає в тому, що у питанні суті поділу влади в теорії панує хаос, викликаний тим, що здійснення правового аналізу принципу поділу влади у відриві від реальної історично-політичної ситуації в державі призводить до того, що цей принцип стає юридичною фікцією, яка зводиться до механічного поділу влади на функції, в той час, як принцип поділу влади є реальним способом протидіяння певним властивостям політичних устроїв (абсолютизмові глави держави чи парламенту).


Дод.точки доступу:
Маліняк, Владислав (польський юрист, конституціоналіст, філософ права ; 1885-1941) \про нього\
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Сяоюй, Ван.
    "Дві Ольги" - "Дві любові" Івана Франка : До проблеми психобіографічного методу аналізу [Текст] / Ван Сяоюй // Слово і час. - 2017. - № 11. - С. 78-88. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 19-20 ст.
Кл.слова (ненормовані):
психобіографічний метод аналізу, антропологія любові, гіпопітуїтаризм, прототип, літературна фікція, перенесення, Едіпів комплекс, архетип, текст, художній образ, символ
Анотація: У статті розглянуто з погляду антропології любові і психобіографічного методу проблематику художньої прози Івана Франка 1880-1900-х років ("Лель і Полель", На дні", "Із записок недужого", "Маніпулянтка", "Не спитавши броду", "Для домашнього огнища", "Основи суспільності", "Перехресні стежки", "Герой поневолі" , "Батьківщина", "Сойчине крило" та ін.) Співвідношення між художньою фікцією і реальністю опривляють "обличчя тексту" і "внутрішню драму" автора. Дослідниця в аспекті психоаналізу піддає сумніву однозначність інтепретації Франкової метафори "тричі мені являлася любов" і "Зів'ялого листя" (дещо пербільшеної в літературознавчій візії) і виводить із життя та творчості письменника ще одну дослідницьку формулу : "Дві Ольги - "Дві любові" Івана Франка. Ідеться про перше кохання митця Ольгу Рошкевич і Ольгу Хоружинську - його дружину.


Дод.точки доступу:
Франко, Іван Якович (укр. письм., поет, публіцист, пер., учений, громад. і політ. діяч, д-р філософії (1893) ; 1856-1916) \про нього\




    Грищенко, Олександра.
    Фікція в законодавчій конструкції звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку зі зміною обстановки / Олександра Грищенко // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 3. - С. 268-272. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальна відповідальність--Законодавчі конструкції
Кл.слова (ненормовані):
зміна обстановки
Анотація: Стаття присвячена аналізу сутності та змісту фікції у Кримінальному кодексі України, а саме фікції в конструкції звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку зі зміною обстановки. Здійснений аналіз нормативно-правових актів, поглядів учених на проблему фіктивних норм.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)