Хрипко, Світлана.
    Сімейні фермерські господарства: проблеми правового регулювання [Текст] / Світлана Хрипко // Підприємництво, господарство і право. - 2015. - № 9. - С. 36-39. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фермерські господарства --Правове регулювання--Шляхи вдосконалення
Кл.слова (ненормовані):
сімейні фермерські господарства -- особисті селянські господарства -- фізична особа-підприємець
Анотація: У статті досліджуються правові питання створення нової форми ведення сільського господарства в Україні ­ сімейних фермерських господарств, особливості їх державної реєстрації й оподаткування.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Боднар, Тетяна Валеріївна.
    Здійснення подружжям прав спільної сумісної власності [Текст] / Тетяна Валеріївна Боднар // Вісник Національної академії правових наук України. - 2017. - № 2. - С. 100-109. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сімейне право--Подружжя--Спільна приватна власність--Україна
Кл.слова (ненормовані):
приватне підприємство -- господарське товариство -- фізична особа-підприємець
Анотація: Досліджено проблеми здійснення подружжям права спільної сумісної власності на майно, що використовується в підприємницькій діяльності суб’єктами господарювання різних організаційних форм і видів - приватним підприємством, господарським товариством, фізичною особою-підприємцем, а також питання щодо визнання недійсними договорів щодо розпорядження майном, що належить чоловікові і дружині на праві спільної сумісної власності , укладених одним із подружжя без згоди іншого.

Є примірники у відділах:
(28.09.2017р. - Б.ц.) (вільний)




    Денисюк, Ілона.
    Суб’єкти екологічних адміністративних правопорушень: поняття та види [Текст] / Ілона Денисюк // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 8. - С. 99-102. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Екологічне право--Адміністративні правопорушення--Суб'єкти правопорушень
Кл.слова (ненормовані):
екологічне адміністративне правопорушення -- склад правопорушення -- адміністративна відповідальність -- фізична особа-підприємець -- юридична особа -- фізична особа
Анотація: У статті здійснено дослідження поняття, ознак та видів суб’єктів екологічних адміністративних правопорушень. Охарактеризовано загальних та спеціальних суб’єктів екологічних адміністративних правопорушень, визначено їх особливості. Запропоновано окремі зміни до адміністративно-деліктного законодавства в частині розширення й уточнення суб’єктного складу екологічних адміністративних правопорушень.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Крицун, Тетяна.
    Характеристика оновленого законодавства України у сфері банкрутства [Текст] / Тетяна Крицун // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 12. - С. 93-96. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Банкрутство--Нормативно-правове регулювання--Модернізація--Україна
Кл.слова (ненормовані):
боржник -- кредитор -- фізична особа-підприємець -- неплатоспроможність
Анотація: Стаття присвячена вирішенню питань визнання боржників банкрутами в системі економічних правовідносин та регулювання цього процесу відповідними законами та підзаконними нормативноправовими актами, також визначенню прав, обов’язків та повноважень більшості учасників процедури банкрутства, умов та порядку відновлення платоспроможності фізичної особи-боржника.





    Жовнір, Тетяна.
    Зміст правового становища самозайнятої особи [Текст] / Тетяна Жовнір // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 1. - С. 76-81. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Зайнятість населення--Правове регулювання
Кл.слова (ненормовані):
правосуб’єктність -- соціальне забезпечення -- гарантії -- принципи -- фізична особа-підприємець
Анотація: Здійснено теоретичне узагальнення розуміння структури поняття «правовий статус самозайнятої особи», до якої віднесено такі елементи: особливості набуття самозайнятою особою ознак суб’єкта права та правовідносин; сукупність прав, свобод, законних інтересів, а також обов’язків; гарантії; відповідальність самозайнятої особи; громадянство; принципи правового статусу самозайнятої особи. Зроблено висновок, що правовий статус самозайнятої особи слід визначити як встановлені відповідно до чинного нормативно-правового регулювання особливості правової ідентифікації самозайнятої особи у системі права та правовідносин, які ґрунтуються на особливому порядку її персоналізації у наведеній системі, набуття ознак суб’єкта права та правовідносин, а також на особливостях правового становища наведеної особи у зазначеній системі, яке відображається за допомогою сукупності її прав та обов’язків, гарантій їх дотримання та виконання, відповідальності, а також інших структурних елементів, які в динаміці розкривають особливості функціонування самозайнятої особи як суб’єкта права і правовідносин, її взаємозв’язки з іншими суб’єктами права, місце у взаємовідносинах з державою.





    Жовнір, Тетяна.
    Співвідношення поняття «самозайнята особа» з іншими суміжними правовими категоріями [Текст] / Тетяна Жовнір // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 2. - С. 145-149. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Зайнятість населення--Самозайнятість--Правове рулювання
Кл.слова (ненормовані):
самозайнята особа -- фізична особа-підприємець -- публічні послуги -- юридична особа
Анотація: Стаття присвячена удосконаленню підходів до визначення категорії «самозайнята особа» як суб’єкта права шляхом виявлення її найбільш суттєвих правових ознак. У контексті наведеного актуалізовано науково-теоретичну проблематику щодо розмежування поняття «самозайнята особа» з іншими суміжними правовими категоріями.