Волинець, Віталій Валентинович.
    Функції "гарантійної держави" М. Алексєєва та їхнє правове обґрунтування [Текст] / В. В. Волинець // Держава і право. - 2012. - Вип. 55. - С. 27-34. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Права людини--Органи даржавної влади--Україна
Кл.слова (ненормовані):
функції держави -- права людини -- органи державної влади
Анотація: Аналізуються функції держави у державно-правовій теорії Миколи Алексєєва.





    Волинець, Віталій Валентинович.
    Ліберально-правова теорія держави Б. Чичеріна (до методології дослідження) [Текст] / В. В. Волинець // Держава і право. - 2012. - Вип. 56. - С. 23-29. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Державна політика--Правова система--Теорія--Україна
Кл.слова (ненормовані):
правопорядок -- функції держави -- державна політика -- права і свободи людини
Анотація: Характеризується теорія функцій держави Бориса Чичеріна в аспекті його ліберального вчення про сутність держави і права.





    Волинець , Віталій Валентинович.
    Забезпечення верховенства права як умова функціонування сучасної правової держави [Текст] / В. В. Волинець // Держава і право. - 2013. - Вип. 60. - С. 28-35. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Права людини--Правова держава--Україна
   Держава і право

Кл.слова (ненормовані):
функції держави -- правова держава -- верховенство права -- законність
Анотація: Досліджується роль принципу верховенства права у функціонуванні сучасної правової держави та утвердженні конституціоналізму.





    Хаустова, М.
    Глобалізація і її вплив на сутність та соціальне призначення держави [Текст] / М. Хаустова // Вісник Національної академії правових наук України. - 2013. - № 4. - С. 30-41. - Бібліогр.:24 назв.
Рубрики: Держава--Глобалізація
   Правова система держави--Глобалізація

Кл.слова (ненормовані):
національна правова система -- суверенітет -- функції держави -- національна безпека -- конституційна модернізація
Анотація: Стаття присвячена аналізу глобалізаційних процесів, факторів глобального характеру, які отримали могутній імпульс у другій половині XX ст. Визначено,що досягнутий рівеньглобалізації здійснює суттєвий вплив на хід політичних та правових процесів у країні, у тому числі і на розвиток держави, механізм держави та її форму, тип держави , її внутрішні та зовнішні функції, суверенітет. Проаналізовано, що глобалізаційні та кризові виклики особливо гостро постали перед Україною і збіглися у часі з переломним моментом у становленні національної державності та її основних політичних інститутів.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Климентьєв, Олександр.
    Місце інформаційної функції в системі функцій держави / Олександр Климентьєв // Підприємництво, господарство і право. - 2014. - № 4. - С. 59-63
Рубрики: Інформаційна політика--Правове регулювання
Кл.слова (ненормовані):
функції держави -- класифікація функцій
Анотація: Визначаються зміст і сутність інформаційної функції держави.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Толстенко, Володимир.
    Поєднання правових і політичних форм держави в сучасній державотворчій практиці [Текст] / Володимир Толстенко // Юридична Україна. - 2014. - № 4. - С. 21-28. - Бібліогр. в примітках: с. 27-28
Рубрики: Держава--Форми держави--Теоретико-методологічні засади
Кл.слова (ненормовані):
теорія держави і права -- інституалізація -- правова держава -- соціальна держава -- ліберальна держава -- функції держави -- національне законодавство
Анотація: У статті досліджено специфіку сполучення правових і політичних форм, держави в сучасній державотворчій практиці в Україні та інших країнах. Автор аналізує теоретичні моделі сполучення цих форм держави на основі теорій правової держави, соціальної держави та ліберальної держави, а також практику їх забезпечення у сучасному світі. Особлива увага надається обґрунтуванню ролі системи національного законодавства в процесі інституціоналізації цих форм держави, а також визначенню перспектив їх удосконалення в сучасній Україні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Ярошенко, Олег Миколайович.
    Укладання трудового договору, всупереч вимогам Закону України "Про запобігання корупції", як самостійна підстава припинення трудового договору [Текст] / Олег Миколайович Ярошенко // Вісник Національної академії правових наук України. - 2016. - № 1. - С. 100-108. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Трудовий договір--Припинення
Кл.слова (ненормовані):
корупція -- працівник -- роботодавець -- функції держави
Анотація: У статті розглядається укладення тоудового договору, всупереч вимогаи Закону України "Про запобігання корупції"., як самостійна підстава припинення трудового договору. Встановлено, що до суттєвих ознак припинення трудового договору за розглядуваною підставою належать: а) наявність специфічних сторін трудового договору: звільнювані особи - особи, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування; роботодавці- юридичні особи приватного права та фівзичні особи-підприємці; б) протягом одного року до дня припинення виконання функцій особи здійснювали повноваження з контролю, нагляду або підготовки чи прийняття рішень щодо діяльності майбутніх роботодавців; в) трудовий договір був укладений протягом одного року з дня припинення особою діяльності , пов’язаної з виконанням владних функцій; звільнення проводиться на вимогу осіб, які не є стороною трудового договору.

Є примірники у відділах:
(06.06.2016р. - Б.ц.) (вільний)




    Дмитрян, Т. В.
    Урок на тему "Інструменти грошового регулювання. Інструменти регулювання у соціальній сфері", 11 клас [Текст] / Т. В. Дмитрян // Географія та економіка в рідній школі. - 2017. - № 2. - С. 8-11. - Бібліогр.: 3 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Економіка--Урок
Кл.слова (ненормовані):
методи та прийоми -- зміст уроку -- функції держави -- соціальна політика -- монетарна політика
Анотація: Пропонується конспект уроку на тему "Інструменти грошового регулювання. Інструменти регулювання у соціальній сфері "для 11 класу.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Сокуренко, Валерій.
    Оборона як ефективний засіб забезпечення безпеки суспільства та держави [Текст] / Валерій Сокуренко // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 2. - С. 126-130. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Оборона (військ.)--Державне управління
Кл.слова (ненормовані):
функції держави -- самооборона
Анотація: У статті розглянуто сутність і значення оборони як засобу, що забезпечує безпеку держави та суспільства у функціональному, інституціональному, правовому, процесуальному аспектах. Сформульовано власне визначення оборони як виду діяльності держави та окреслені притаманні зазначеному поняттю ознаки.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Драчов, О. В.
    Правова сутність криптовалют: генезис, функції та перспективи [Текст] / О. В. Драчов // Юридична Україна. - 2018. - № 11/12. - С. 44-52. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Криптовалюти--Правове регулювання
Кл.слова (ненормовані):
технологія блокчейн -- цифрова валюта -- віртуальна валюта -- електронна валюта -- біткойн -- функції держави -- оподаткування криптовалют
Анотація: Проведено аналіз сутності криптовалют, їх співвідношення з поняттям "гроші", проаналізовано їх переваги та потенційні ризики у використанні, що дасть змогу більш ефективно використовувати їх у фінансово-грошовій системі світу.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Левчук, Аліна.
    Обмеження одержання подарунків як механізм запобігання корупційним та пов’язаним з корупцією правопорушенням [Текст] / Аліна Левчук // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 3. - С. 163-169. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державні службовці--Адміністративні правопорушення--Запобігання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
функції держави -- матеріальні цінності -- склад адміністративного правопорушення -- місцеве самоврядування
Анотація: Зазначено, що законодавча та інституційна основи для вироблення та реалізації антикорупційної політики в Україні постійно перебувають у стані формування, є багато прогалин та колізій між відповідними законодавчими актами у сфері запобігання корупції. Для швидкого та всебічного вирішення цих питань необхідне подальше приведення вітчизняного законодавства у відповідність до міжнародних договорів України. З’ясовано, що пов’язаними із виконанням службових обов’язків є такі подарунки, які надаються як подяка за раніше вчинені службовцем дії (бездіяльність) або прийняті ним рішення на користь дарувальника чи третіх осіб або даруються в очікуванні заздалегідь не обіцяного вчинення публічним службовцем дій (бездіяльності) або прийняття ним рішень на користь дарувальника або третіх осіб. Зроблено висновок, що унормування порядку отримання подарунків та дотримання встановлених законом обмежень щодо їх отримання є одним із найважливіших запобіжних заходів у сфері попередження вчинення корупційних правопорушень та правопорушень пов’язаних з корупцією.





    Тихомиров, Денис.
    Співвідношення категорій державної діяльності, державного управління та державної політики [Текст] / Денис Тихомиров // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 5. - С. 201-207. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Держава і право--Категорії--Співвідношення
Кл.слова (ненормовані):
безпека -- функції держави -- потенціал держави
Анотація: Метою статті є висвітлення особливостей співвідношення обсягів змісту категорій «державна діяльність», «державне управління», «державна політика» з метою подальшого визначення їх інструментальних можливостей у дослідженнях безпекової проблематики.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Стовпець, О. В.
    Теоретико-правові аспекти нового кейнсіанства й лібертаріанства сучасних державознавчих дискусіях [Текст] / О. В. Стовпець // Часопис Київського університету права. - 2021. - № 2. - С. 24-29. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Держава--Соціально-економічна політика
Кл.слова (ненормовані):
функції держави -- невтручання -- регулювання
Анотація: Досліджується проблема сучасного правового статусу держави та різні погляди щодо її головних функцій з позицій лібертаріанства і нового кейнсіанства. Позначаються сильні й слабкі сторони в обох філософсько-економічних течіях. Робиться спроба обґрунтувати з філософсько-правових позицій, чому лібертаріанський концепт нині менш життєздатний. Одночасно уточнюється зміст «нового кейнсіанського» погляду на те, якою має бути держава. Робиться висновок, що бачення функцій держави прихильниками «нового кейнсіанства» за багатьма параметрами себе виправдовує, при цьому прояви державної активності у сфері макроекономічної та соціальної політики сьогодні майже неможливо відокремити від виконання державою своїх інституційних функцій.

Є примірники у відділах:
(19.01.2022р. - Б.ц.) (вільний)