Форсайт, Ф.
    Нема чого боятися [Текст] : новела / Ф. Форсайт; Пер. з англ. І. Яндоли // Всесвіт. - 2001. - № 3-4 . - С. 69 - 81
Рубрики: Художня література--Проза--США, 20 ст.





    Федулова, Л. І.
    Форсайт: сучасна методологія технологічного прогнозування [Текст] / Л. І. Федулова // Економіка і прогнозування. - 2008. - № 3. - С. 106-120. - Библиогр.: с. 120 (24 назви)
Рубрики: Форсайт--Методологія технологічного прогнозування
Анотація: Системно розкрито сутність методології Форсайту та обгрунтовано її роль у формуванні технологічної політики і стратегії соціально-економічного розвитку. Здійснено порівняльну оцінку методів Форсайт-досліджень та особливостей застосування національних Форсайт-програм. На підставі отриманого узагальненого результату зроблено висновки щодо можливостей застосування Форсайту для України.





    Федулова, Л. І.
    Форсайт: сучасна методологія технологічного прогнозування [Текст] / Л. І. Федулова // Економіка і прогнозування. - 2008. - № 4. - С. 124-138. - Библиогр.: с. 138(36 назв)
Рубрики: Форсайт--Методологія технологічного прогнозування--Зарубіжні країни
Анотація: Системно розкрито сутність методології Форсайту та обгрунтовано її роль у формуванні технологічної політики і стратегії соціально-економічного розвитку.





    Пильтяй, О. В.
    Форсайт як інструмент управління суспільним розвитком / О. В. Пильтяй // Актуальні проблеми економіки. - 2008. - N9. - С. 65- 72 : схеми, табл. - Бібліогр.: 18 назв
Рубрики: Економіка України--Державне прогнозування економічного і соціального розвитку--Форсайт
Анотація: Форсайт - це державне прогнозування економічного і соціального розвитку держави, науково обгрунтоване передбачення напрямів розвитку окремих галузей економіки або окремих адміністративно - територіаьних одиниць, можливого стану економіки та соціальної сфери в майбутньому.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




    Форсайт, Ф.
    Замовлення [Текст] : оповідання / Ф. Форсайт; З англійської переклалав Іван Чебан // Всесвіт. - 2008. - № 11-12. - С. 98-100 : фото
Рубрики: Проза--Англія, 20 ст.





    Корсак, Костянтин.
    Форсайт - забуте старе чи винахід ХХІ століття? [Текст] / К. Корсак // Науковий світ. - 2009. - № 8. - С. 6-8.
Рубрики: Прогнозування
   Термінологія

Анотація: Стаття має на меті - дослідити перспективи розширення застосування на теренах України терміна "форсайт" і зробити спробу передбачити зміни у ставленні до цього поняття, його сутнісний розвиток і можливі межі ефективності.





   
    Форсайт як методологія прогнозування інноваційного розвитку аграрного сектору економіки [Текст] / С. О. Тивончук [та ін.] // Економіка АПК. - 2011. - № 11. - С. 125-133. - Бібліогр. в прим.
Рубрики: Аграрний сектор--Інноваційна діяльність
   Економіка--Прогнозування

   Інноваційна діяльність--Агропромисловий комплекс--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Форсайт -- Промисловий розвиток -- Екстраполяція тенденцій
Анотація: Розкрито сутність методології Форсайту й обгрунтовано її роль у формуванні технологічної політики в аграрній сфері та стратегії соціально-економічного розвитку.


Дод.точки доступу:
Тивончук, С. О.; Шпикуляк, О. Г.; Шанін, О. В.; Супрун, О. М.




    Поляк, Ольга.
    Еволюція освітнього планування: від тоталітарних до форсайтних підходів / Ольга Поляк // Вища школа. - 2011. - № 11. - С. 110-118. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Вища освіта--Управління освітнім процесом
Кл.слова (ненормовані):
планування освіти -- моделі планування -- форсайт
Анотація: Проаналізовано еволюцію планування у ХХ столітті, зміну економічних моделей на евристичні, вказано на переваги форсайту, який необхідно використовувати для планування не лише розвитку технологій, але й освітньої системи.

Утримувачі документа:
КДПУ ім. В. Винниченка : вул. Шевченка, 1
Є примірники у відділах: всього 1 : Ч/З№1(Універсальний) (1)
Вільні: Ч/З№1(Універсальний) (1)




    Поляк, Ольга.
    Вища освіта ХХІ століття: між науковим плануванням і маркетингом освітніх послуг [Текст] / О. Поляк // Вища освіта України. - 2013. - № 2. - С. 89-94. - Библиогр.: с. 94 (11 назв.)
Рубрики: Планування освіти
   Реформування освіти

   Форсайт

Анотація: У статті доведено необхідність нового ставлення до освітньо-наукового комплексу як єдиного засобу інноваційного розвитку сучасних держав. Проаналізовано еволюцію планування у ХХ ст., вказано на труднощі реформування вищої освіти в Україні, що мають не тільки економічний, а й адміністративний характер.





   
    Розробка пріоритетів науково-технічного та інноваційного розвитку методом форсайтних досліджень [Текст] / Г. П. Задорожня [та ін.] // Проблеми науки. - 2013. - № 8. - С. 15-21. - Библиогр.: с. 21 (5 назв.)
Рубрики: Оцінка наукової діяльності
   Наукові дослідження

   Метод форсайт

Анотація: В статті розкрито методологію виявлення перспективних напрямів розвитку новітніх технологій на основі експертних оцінок. Для визначення стану і перспективних напрямів наукових досліджень в Україні проаналізовано роботу наукових колективів за тематичним напрямом, кількість захищених дисертацій, надрукованих статей у фахових виданнях.


Дод.точки доступу:
Задорожня, Г. П.; Паладченко, О. Ф.; Кваша, Т. К.; Новіцька, Г. В.




    Корсак, Костянтин.
    Глобальне майбутнє людства в контексті розвитку вищої освіти [Текст] / К. Корсак, Ю. Корсак // Вища освіта України. - 2013. - № 3. - С. 35-41. - Библиогр.: с. 41 (9 назв.)
Рубрики: Вища освіта
   Ноофілософія

   Ноосуспільство

Кл.слова (ненормовані):
Форсайт
Анотація: У статті розглянуто глобальну сучасність і майбутнє на основі найновіших наукових досягнень з урахуванням того, що може бути відкритим і використаним у перспективі.


Дод.точки доступу:
Корсак, Юрій




    Молина, Е. В.
    Инновации и спрос на компетенции [Текст] / Е. В. Молина // Проблеми науки. - 2013. - № 9. - С. 21-27. - Библиогр.: с. 27 (14 назв.)
Рубрики: Людський капітал--Компетентнісний підхід
   Національна рамка кваліфікацій

   Форсайт-технології

Анотація: У статті проаналізовано умови та тенденції становлення компетентнісного підходу в зарубіжній практиці, досліджено вплив інноваційної динаміки на структуру компетенцій робочої сили, проведено аналіз проблем впровадження зазначеного підходу в національну економіку та обгрунтовано інститути його підтримки.





    Шевченко, Л.
    Форсайт вищої освіти: актуальність для України [Текст] / Л. Шевченко // Україна: аспекти праці. - 2014. - № 3. - 21-27. . - Бiблiогр. в пiдрядк. прим.
Рубрики: Вища освіта--Прогнозування
Анотація: Розглянуто сутність, методи та особливості Форсайт-досліджень. Проаналізовано досвід застосування Форсайту вищої освіти в зарубіжних країнах. Обгрунтовано необхідність проведення технологічного й освітнього Форсайту в Україні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Шедяков, Володимир.
    Форсайт-програмування та підвищення ефективності прийняття управлінських рішень [Текст] / Володимир Шедяков // Економіст. - 2014. - № 6. - С. 29-33. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Менеджмент--Інформаційні системи--Форсайт-технології
Кл.слова (ненормовані):
соціальне проектування -- глобалізація -- технології -- організаційно-управлінська практика
Анотація: Стаття формує ставлення до можливостей та оптимізацй шляхів використання підходів та прийомів форсайт-програмування. Зокрема, досліджуються сутність, технології та діапазон форсайт-програмування в (пост) сучасних умовах господарювання. При цьому перспективи застосування форсайт-програмування розглядаються в комплексі заходів із соціально-економічного відродження для розвитку регіонального та муніципального рівнів кластерів. У цьому контексті розглядаються перспективні тенденції трансформації організаційної культури та управлінських відносин. Формуються висновки щодо ефективних шляхів інфраструктурного осучас-нення з урахуванням технологій форсайт-програмування. Із цих позицій на мікро - і макрорівнях досліджуються передумови створення продуктивної системи використання переваг устрою відкритого суспільства.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Кравець, Роман.
    Іноземний та вітчизняний досвід застосування форсайт-досліджень як засобу інноваційного розвитку фінансово-економічних систем [Текст] / Роман Кравець // Актуальні проблеми економіки. - 2015. - № 3. - С. 50-61 : рис., табл. - Бібліогр.: 15 назв
Рубрики: Економіка України та країн світу--Управління економікою--Стратегічне управління фінансово-економічною системою
Анотація: У статті розглянуто іноземний та вітчизняний досвід форсайт-досліджень як важливу передумову ефективного розподілу наявних фінансових ресурсів, шляхів їх залучення та спрямування на інноваційне переоснащення вітчизняних фінансово-економічних систем.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Афанасьєв, Микола.
    Форсайт - вектор руху університету / М. Афанасьєв // Вища школа : наук.-практ. вид. - 2015. - № 9/10. - С. 42-58 : табл. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1682-2366
Рубрики: Вища освіта--Дидактика--Навчальний процес
Кл.слова (ненормовані):
форсайт -- компетентність -- освітні технології -- індивідуальна освітня траєкторія -- освітньо-професійна програма
Анотація: Розкрито сутність форсайту, розглянуто досвід його використання у сфері освіти як однієї з прогресивних методологій прогнозування. Автор статті підкреслює актуальність використання елементів форсайту в контексті формування стратегії і програми розвитку університету. На основі узагальнення теоретико-методологічних засад форсайт-підходу рекомендовано враховувати ключові тренди в освіті та використовувати принципи форсайту у процесі вибору індивідуальних освітніх траєкторій студентів і розроблення майбутніх освітньо-професійних програм.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Згуровський, Михайло Захарович.
    Технологічне передбачення економіки України на середньостроковому (до 2020 р.) і довгостроковому (до2020 р.) часових горизонтах [Текст] : за матеріалами наукової доповіді на засіданні Президії НАН України 4 листопада 2015 року / Михайло Захарович Згуровський // Вісник Національної академії наук України. - 2016. - № 1. - С. 57-68. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економіка України--Інноваційний розвиток
   Економіка України--Конкурентна політика

Кл.слова (ненормовані):
сценарне планування -- SWOT-аналіз -- метод Дельфі -- форсайт економіки України -- метод двох осей -- метод гілки
Анотація: Розглянуто комплекс виконаних робіт з технологічного передбачення (форсайту) розвитку майбутньої економіки України на середньостроковому (2015-2020 рр.) і довгостроковому (2020-2030 рр.) часових горизонтах. З використанням методу Дельфі виявлено головні кластери нової економіки України, які можуть забезпечити успішну інтеграцію країни в міжнародну кооперацію праці. Застосування методів сценарного планування та SWOT-аналізу дозволило побудувати групу сценаріїв розвитку майбутньої економіки України до 2030 р. Ці сценарії можуть використовуватися особами, що приймають рішення на рівні держави, інституціями громадянського суспільства та міжнародними організаціями для розроблення раціональної політики і конструктивних планів соціально-економічного розвитку України на середньо- і довгострокову перспективу.





    Ісаєва, Н. І.
    Форсайт розвитку міст як найважливіша складова інструментарію стратегічного бачення майбутнього України [] / Н. І. Ісаєва, О. В. Дегтярьова // Економіка та держава. - 2016. - № 9. - С. 62-67. - Бібліогр. с. 66-67 (16 назв)
Рубрики: Міста--Розвиток--Зарубіжний досвід
Анотація: У статті розглянуто основні підходи, щодо територіального визначення самого міста та його прилеглих територій. Виявлено сучасні основні світові тенденції розвитку міст та наявні концепції.


Дод.точки доступу:
Дегтярьова, О.В.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Дударенко, Людмила.
    Межі звернення до знань про минуле у передбаченні майбутнього системи освіти [Текст] / Л. Дударенко // Вища школа : наук.-практ. вид. - 2016. - № 10. - С. 45-54 . - ISSN 1682-2366
Рубрики: Вища освіта--Менеджмент вищої освіти
Кл.слова (ненормовані):
майбутнє -- політичні прогнози -- наукові відкриття -- технологічні передбачення -- форсайт -- довгострокове планування
Анотація: Зазначається, що в аналізі майбутнього західні науковці одразу розглядають множину варіантів, а в Україні, за радянською традицією, шукають одне-єдине ідальне рішення. Досліджено межі точності прогнозів у науковій і технологічній сферах. Пояснюється поняття "форсайт", вказано причини його все ширшого застосування і доцільність звернення до новітніх ІКТ. Проаналізовані досягнення і невдачі провідних зарубіжних футурологів, вказано на ігнорування ними відкриттів останніх місяців, політизований і недостатньо науковий характер прогнозів ЦРУ США. Рекомендовано планувати освіту і власне життя на період понад 15-20 років тільки на основі найвпливовіших наукових відкриттів і технологічних досягнень.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Дударенко, Людмила.
    Нові підходи до прогнозування майбутнього систем освіти [Текст] / Людмила Дударенко // Вища освіта України. - 2018. - № 2. - С. 63-70. - Бібліогр.: 10 назв.
РУБ CUKK-VDPU
Рубрики: Освіта--Планування
Кл.слова (ненормовані):
політичні прогнози -- наукові відкриття -- технологічні передбачення -- форсайт -- довгострокове планування -- майбутнє -- футорологічні наукові передбачення -- вища освіта -- прогнозування майбутнього освіти -- система освіти
Анотація: У статті відзначено, що при аналізі майбутнього науковці Заходу одразу розглядають множину варіантів, а вітчизняні дослідники, за радянськими традиціями, відшукують один-єдиний ідеальний варіант. Зроблено спробу пояснити причини звернення політиків виключно до вигідних для них історичних даних при очевидному ігноруванні їх об'єктивності; дослідити межі точності прогнозів у науковій і технологічних сферах; проаналізувати досягнення і прорахунки провідних зарубіжних футурологів. Прокоментувати поняття "форсайт", причини його все більш широкого застосування і доцільність звернення до новітніх ІКТ. Аргументовано рекомендації щодо планування освіти і власного життя на період понад 15-20 років тільки на основі найвпливовіших наукових відкриттів і технологічних досягнень.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД