Чеберяко, О. В.
    Фінансова підтримка місцевих бюджетів в умовах бюджетного унітаризму в Україні [Текст] / О. В. Чеберяко // Фінанси України. - 2005. - № 9. - С. 13-19. - Бібліогр.: 3 назви
Рубрики: Місцеві бюджети--Дохідна частина
Кл.слова (ненормовані):
Бюджетний унітаризм
Анотація: Розглянуто проблему фінансової підтримки місцевих бюджетів в умовах бюджетного унітаризму України.





    Гамбург, Л. С.
    Особливості та проблеми унітаризму України (у зв'язку з політико-правовим статусом Автономної Республіки Крим) [Текст] / Л. С. Гамбург, П. Г. Назаренко // Держава та регіони. Серія: Право. - 2011. - № 3. - С. 5-12. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Унітаризм--Автономна Республіка Крим


Дод.точки доступу:
Назаренко, П.Г.




    Кушніренко, Олександр.
    Унітаризм як базова цінність конституційного ладу України [Текст] / Олександр Кушніренко // Віче. - 2012. - № 2. - С. 17-20. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державний устрій--Унітарний
Анотація: Предметом дослідження статті є унітарна форма територіального устрою держави. Аналізується проблематика унітарної держави в історичному аспекті, її видові ознаки, особливості централізованих унітарних держав. Подано хариктеристику України як унітарної держави.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Барбашова, Н.
    Про регіоналізацію унітарної держави [Текст] / Н. Барбашова // Юридичний вісник. - 2014. - № 3. - С. 24-30. - Бібліогр.: 11 назв.
Рубрики: Державний устрій України--Регіоналізація
   Унітарна держава--Децентралізація

Кл.слова (ненормовані):
децентралізація -- деволюція -- регіон -- унітаризм -- федералізм -- регіональна держава
Анотація: Стаття присвячена дослідженню проблеми децентралізації державно-владних повноважень в унітарній державі. Аргументується висновок про необхідність наділення регіонального рівня управління компетенцією щодо вирішення, в першу чергу, соціально-економічних, екологічних, культурних завдань в регіоні.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Кресіна, І.
    Еволюція унітаризму в Україні: між консолідацією та консервацією [Текст] / І. Кресіна, О. Стойко // Право України. - 2014. - № 9. - С. 45-52. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Унітаризм--Україна
Анотація: Розглянуто особливості виникнення та функціонування унітарної форми державного устрою. Наголошено на необхідності розрізняти федералізм як ідеологічний принцип організації державної влади та федерацію як інституціональне його вираження; вказано на нестабільність такої форми через значний потенціал конфліктності у відносинах між центром і регіонами.


Дод.точки доступу:
Стойко, О.




    Грицак, Ігор.
    Децентралізований та регіоналізований унітаризм як нові форми державного устрою [Текст] / І. Грицак // Віче. - 2015. - № 14. - С. 5-11. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державний устрій--Форми правління--Світовий досвід





    Батанов, О. В.
    Концептуальні проблеми сучасного унітаризму [Текст] / О. В. Батанов // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 1. - С. 87-92. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Унітаризм--Україна
Анотація: Досліджується сутнісні та змістовні характеристики унітаризму як феномена сучасного конституційного права. Доводиться, що унітаризм є багатовимірним соціально-політичним та конституційним явищем: це і ідея, і теорія, і науковий напрям, і глобальна соціальна та конституційна практика, і конституційна форма існування та функціонування територіальних громад, і історичний стан національної державності та української регіональної цивілізації.

Є примірники у відділах:
(01.08.2020р. - Б.ц.) (вільний)




    Батанов, О. В.
    Порівняльна характеристика унітаризму та федералізму: концептуальні аспекти теорії та практики [Текст] / О. В. Батанов // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 2. - С. 87-92. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державний устрій --Унітаризм--Федералізм
Анотація: Автор доводить, що державний устрій – це не лише один із важливих компонентів процесу досягнення завдань, цілей та функцій сучасних держав, а й іманентна ознака і стратегічний елемент механізму реалізації їх суверенних прав. Унітаризм та федералізм є багатовимірними соціально-політичними та конституційними явищами: це і ідеї, і самостійні теорії та наукові напрями, і глобальні соціальні та конституційні практики, і конституційні форми існування та функціонування територіальних колективів і регіонів, і історичний стан державності, і форми реалізації національної ідентичності та громадянськості тощо.

Є примірники у відділах:
(05.02.2021р. - Б.ц.) (вільний)




    Костецька, Т. А.
    Унітаризм і нова парадигма державної інформаційної політики України [Текст] / Т. А. Костецька // Часопис Київського університету права. - 2020. - № 2. - С. 195-197. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Інформаційна політика України
Кл.слова (ненормовані):
державний устрій -- національний інформаційний простір -- інформаційна сфера
Анотація: Обґрунтовується доцільність розроблення нового концепту політики держави в інформаційному просторі, її правового регулювання. Звертається увага на взаємозвязок державної інформаційної політики і державної інформаційної функції. На підставі аналізу положень чинного законодавства, спеціальної літератури вказується на існуючі проблеми понятійно-категоріального апарату досліджуваної тематики, необхідність його вдосконалення.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




    Ковтун, Віталій.
    Адміністративно-територіальний устрій як елемент конституційного дизайну [Текст] / Віталій Ковтун, Юлія Зезуль // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 5. - С. 127-131. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Адміністративно-територіальний устрій--Конституційно-правовий аналіз
Кл.слова (ненормовані):
територіальна єдність -- унітаризм -- централізація та децентралізація -- анексія -- народний суверенітет -- державні кордони
Анотація: Висвітлено основні недоліки системи адміністративно-територіального устрою, а також проблеми, які виникли у ході останніх змін в організації територіального устрою та реформи місцевого самоврядування. Окреслено питання єдності території (унітаризму) та територіальних кордонів. Виокремлено певні прогалини чинного законодавства щодо адміністративного устрою. Висвітлено проблему поєднання процесів децентралізації та централізації у ході розвитку та змін існуючого адміністративно-територіального ладу. Приділено увагу питанню нерівності та нерівномірності розвитку різних регіонів країни. Надано декілька варіантів вирішення перелічених вище проблем та врегулювання цих питань на законодавчому рівні.


Дод.точки доступу:
Зезуль, Юлія