Венедіктов, С. В.
    Щодо сучасного стану реформування трудового законодавства в Україні [Текст] / С. В. Венедіктов // Держава і право : збірник наук. праць. - 2014. - Вип. 63. - С. 145-150. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Трудове законодавство--Реформування--Україна
Кл.слова (ненормовані):
Кодекс законів про працю України -- Трудовий кодекс України -- перспективне законодавство -- трудові правовідносини -- працівник -- роботодавець -- трудовий договір -- суб'єкти трудового права
Анотація: Досліджено сучасний стан правового регулювання трудових відносин в Україні. Зроблено висновок, що існуючий Кодекс законів про працю України вже давно не вирішує тих завдань, які ставляться до нього сучасними реаліями життя. Зазначений висновок обумовлений тим, що положення вказаного законодавчого акту приймалися за часів планування іншої соціальної, економічної та політичної доктрини. Обгрунтовано необхідність прийняття Трудового кодексу України. Проаналізована остання редакція проекту Трудового кодексу України. Досліджено позитивні та негативні сторони вказаного нормативно-правового акту. Вказано про неможливість віднесення його положень до таких, що є доцільними, сучасними та революційними для подальшого регулювання трудових правовідносин в нашій державі. Зроблено висновок , що проект кодексу являє собою компіляцію норм існуючого, соціалістично-вираженого КзпП України, які в добу розвинених економічних відносин вже не мають належного застосування.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Іншин, Микола.
    Особливості вирішення трудових спорів у порядку господарського судочинства [Текст] / Микола Іншин // Підприємництво, господарство і право. - 2016. - № 12. - С. 105-108. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Трудові спори--Вирішення
Кл.слова (ненормовані):
трудові правовідносини -- компетентність гомпдарських судів -- захист прав працівників -- судовий розгляд
Анотація: Стаття присвячена висвітленню особливостей вирішення трудових спорів у порядку господарського судочинства. На підставі аналізу наукових підходів та прикладів правозастосовчої практики визначено компетенцію суду щодо вирішення трудових спорів у порядку господарського судочинства, а також з’ясовано юрисдикційні засади віднесення відповідної категорії трудових спорів до предметної підсудності господарських судів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Занфірова, Тетяна.
    Забезпечення принципу свободи праці в умовах воєнного стану [Текст] / Тетяна Занфірова // Підприємництво, господарство і право. - 2017. - № 4. - С. 77-80. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Воєнний стан--Трудові повинності--Правове регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
антитерористична операція -- працівник -- трудові правовідносини
Анотація: У статті розкрито питання забезпечення свободи праці в умовах воєнного стану з урахуванням останніх змін у законодавстві України про воєнний стан. Запропоновано концептуально новий підхід до сутності й законодавчого визначення трудової повинності. Зауважено на необхідності закріплення конкретних вимог для прийняття рішення уповноваженими суб’єктами про введення трудової повинності на певній території.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Вавженчук, Сергій.
    Трудовий договір з умовою про початок роботи в майбутньому [Текст] / Сергій Вавженчук, Андрій Мидель // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 9. - С. 75-79. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Трудові відносини--Договори і угоди
Кл.слова (ненормовані):
трудові правовідносини -- початок виконання роботи
Анотація: У статті аналізуються проблеми регулювання трудових відносин на підставі договору з умовою про початок роботи в майбутньому. Окрім того, розглядаються деякі практичні ситуації, пов’язані з особливостями правових наслідків у разі невиконання стороною укладеного договору свого обов’язку після виникнення трудових відносин.


Дод.точки доступу:
Мидель, Андрій
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Максименко, Наталія.
    Зловживання правом сторонами трудових правовідносин [Текст] / Наталія Максименко // Підприємництво, господарство і право. - 2018. - № 10. - С. 89-94. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Трудове право--Зловживання правом
Кл.слова (ненормовані):
суб’єктивне право -- сумлінність -- роботодавець -- трудові правовідносини -- працівник
Анотація: Стаття присвячена дослідженню специфіки зловживання правом сторонами трудових правовідносин. Автор визначає, що «зловживання правом» є особливим видом правової поведінки, який полягає у здійсненні громадянами свого суб’єктивного права у недозволені способи, що суперечать призначенню права, внаслідок чого завдається шкода суспільству, державі, окремій особі. Автор пропонує передбачити у проекті Трудового кодексу України самостійний принцип заборони на зловживання правом під час укладення, зміни та розірвання трудового договору.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Швець, Наталія.
    Електронна форма трудового договору в контексті реформування законодавства про працю [Текст] / Наталія Швець, Дмитро Черняченко // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 1. - С. 84-89. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Трудові договори--Електронна форма--Запроваження
Кл.слова (ненормовані):
трудовий договір -- Трудовий кодекс -- електронна форма -- трудові правовідносини
Анотація: Досліджено теоретичні питання розвитку електронної форми трудового договору. Висвітлюється необхідність її запровадження в цілях розвитку принципу свободи праці. У контексті інноваційного європейського підходу пропонується реформування трудового законодавства для реалізації принципу диспозитивності. Розглянуто способи укладення трудового договору в електронній формі. Наведено позитивні зрушення, до яких призведе використання такої форми договорів.


Дод.точки доступу:
Черняченко, Дмитро
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Грищенко, Роман.
    Характеристика об'єкта дисциплінарного проступку [Текст] / Роман Грищенко // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 1. - С. 71-75. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Трудове право--Дисциплінарна відповідальність
Кл.слова (ненормовані):
дисципліна праці -- трудові правовідносини
Анотація: У статті на основі аналізу наукових поглядів вчених та норм чинного законодавства України надано характеристику об'єкта дисциплінарного проступку. З'ясовано, що загальним об'єктом дисциплінарного проступку є трудові і суміжні з ними правовідносини, які на конкретному підприємстві складаються у трудовий розпорядок. Зроблено висновок, що трудова дисципліна як об'єкт дисциплінарного проступку є засобом (інструментом) впорядкування та забезпечення належного перебігу трудових відносин.





    Мельник, Костянтин Юрійович.
    Сучасний стан та тенденції правового регулювання діяльності професійних спілок в Україні [Текст] / Костянтин Юрійович Мельник // Вісник Національної академії правових наук України. - 2020. - № 2. - С. 141-157. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Професійні спілки в Україні--Трудові правовідносини
Кл.слова (ненормовані):
соціальний діалог -- трудові права -- працівник -- роботодавець -- трудові правовідносини
Анотація: У статті здійснюється наукове опрацювання актуальної проблеми як для науки трудового права, так і для нормотворчої діяльності щодо сучасного стану та тенденцій правового регулювання діяльності професійних спілок в Україні. Актуальність дослідження обумовлене значенням соціального діалогу як в сфері праці, так і в інших сферах життєдіяльності українського суспільства для сталого розвитку національної економіки та держави у сучасних умовах. Мета статті полягає у наданні науково обґрунтованих висновків та пропозицій із удосконалення правового регулювання діяльності професійних спілок в Україні.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1