Мельничук, Наталія Олексіївна.
    Кримінальна відповідальність у правовому регулюванні договірних трудових відносин [Текст] / Н. О. Мельничук // Держава і право. - 2012. - Вип. 58. - С. 309-314. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Трудові відносини--Кримінальна відповідальність--Правове регулювання
   Кримінальна відповідальність--Трудове право

Кл.слова (ненормовані):
трудові права -- штраф -- виправні роботи
Анотація: Аналізуються основні засади притягнення до кримінальної відповідальності за порушення у сфері використання найманої праці на договірних умовах.





    Завада, Сергій.
    Правовий статус особи, яка може бути відсторонена від посади у кримінальному провадженні / Сергій Завада // Підприємництво, господарство і право. - 2013. - № 4. - С. 34-38. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальний процес--Відсторонення від посади--Теорія--Практика застосування
Кл.слова (ненормовані):
трудові права -- політичні права
Анотація: На основі аналізу наукових точок зору та чинного кримінального процесуального законодавства розглядаються окремі дискусійні питання, пов'язані з правовим статусом особи стосовно якої може бути застосовано відсторонення від посади.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Вавженчук, Сергій.
    Об'єкт захисного трудового правовідношення: експериментальний анклав [Текст] / Сергій Вавженчук // Підприємництво, господарство і право. - 2014. - № 11. - С. 26-29
Рубрики: Права людини--Забезпечення--Законодавство--Україна
Кл.слова (ненормовані):
захист -- трудові права -- охорона -- здобутки
Анотація: Розкриваються поняття та його сутність.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Костюченко, Олена.
    Справедливість умов праці як базова основа для реформування трудового законодавства України / Олена Костюченко // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 11. - С. 134-139. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Трудове законодавство--Реформування
Кл.слова (ненормовані):
трудові права -- рамкові показники -- міжнародні норми -- європейське законодавство
Анотація: У статті наголошується, що соціальна цінність трудового права, окрім його регулятивної ролі в суспільстві, вимагає створення умов для вільного розвитку особистості й укріплення свободи, законності й справедливості у відносинах, заснованих на несамостійній праці людини. Метою роботи є обґрунтування правових засад формування в українському трудовому законодавстві умов праці працівників на засадах справедливості.





    Мельник, Валентин.
    До характеристики підстав розгляду трудових спорів у судовому порядку [Текст] / Валентин Мельник // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 12. - С. 140-144. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Трудові спори--Судові процеси
Кл.слова (ненормовані):
процедура -- трудові права -- гарантії -- працівник -- роботодавець
Анотація: У статті на основі аналізу наукових поглядів вчених та норм чинного законодавства України надано характеристику окремим підставам розгляду трудових спорів у судовому порядку.





    Донець, В. А.
    Застосування практики Європейського суду з прав людини в спорах щодо проходження публічної служби, звільнення з публічної служби [Текст] / В. А. Донець // Юридична Україна. - 2019. - № 9. - С. 4-14. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Європейський Суд з прав людини--Судова практика--Україна
Кл.слова (ненормовані):
трудові права -- адміністративне судочинство -- державна служба -- міжнародні зобов'яання -- юрисдикція
Анотація: Розглянуто практику Суду, де розглядались питання порушення трудових прав заявників та застосовувались положення Конвенції до таких правовідносин. На конкретних прикладах продемонстровано вирішення Судом питання застосовності окремих положень Конвенції до спірних відносин, з'ясування наявності втручання у те чи інше право особи та вирішення питання про виправданість такого втручання, внаслідок чого встановлюється наявність чи відсутність порушення. Наведені автором справи Суду демонструють як права, гарантовані Конвенцією, що, на перший погляд, не стосуються трудових прав, можуть бути застосовані до таких відносин та використані адміністративними судами під час вирішення спору щодо відносин публічної служби.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Малолітнева, Веста.
    Особливості правового регулювання соціально відповідальних публічних закупівель для просування поваги та захисту прав людини у сфері бізнесу [Текст] / Веста Малолітнева // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 10. - С. 43-50
Рубрики: Публічні закупівлі--Соціальні аспекти--Правове регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
трудові права -- Угода про асоціацію з ЄС -- Угода СОТ про державні закупівлі -- «горизонтальні» цілі -- конкуренція -- соціальний демпінг
Анотація: Стаття присвячена питанням реалізації цілей із просування поваги та захисту прав людини у публічних закупівлях, які часто у науковій літературі розглядають як «горизонтальні» цілі, що є додатковими до функціональної мети закупівель. У роботі досліджується досвід ЄС стратегічного використання публічних закупівель.





    Гусаров, Сергій Миколайович.
    Окремі аспекти реформування державної служби [Текст] / Сергій Миколайович Гусаров // Вісник Національної академії правових наук України. - 2020. - № 1. - С. 109-124. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державна служба--Реформування
Кл.слова (ненормовані):
трудові права -- штат -- контракт -- посада
Анотація: Автор аналізує найбільш резонансні реформаторські заходи у сфері державної служби, які започатковані державною владою і отримали неоднозначну оцінку суспільства, зокрема, скорочення чисельності і штату державних службовців та введення контрактної форми державної служби. Наголошується, що обов'язковим є залучення до процесу розробки реформ у сфері державної служби вчених, експертів-практиків, роботодавців та представників громадських, профспілкових організацій.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




    Мельник, Костянтин Юрійович.
    Сучасний стан та тенденції правового регулювання діяльності професійних спілок в Україні [Текст] / Костянтин Юрійович Мельник // Вісник Національної академії правових наук України. - 2020. - № 2. - С. 141-157. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Професійні спілки в Україні--Трудові правовідносини
Кл.слова (ненормовані):
соціальний діалог -- трудові права -- працівник -- роботодавець -- трудові правовідносини
Анотація: У статті здійснюється наукове опрацювання актуальної проблеми як для науки трудового права, так і для нормотворчої діяльності щодо сучасного стану та тенденцій правового регулювання діяльності професійних спілок в Україні. Актуальність дослідження обумовлене значенням соціального діалогу як в сфері праці, так і в інших сферах життєдіяльності українського суспільства для сталого розвитку національної економіки та держави у сучасних умовах. Мета статті полягає у наданні науково обґрунтованих висновків та пропозицій із удосконалення правового регулювання діяльності професійних спілок в Україні.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1