Колядич, Ю.
    Традиціоналізм і традиція як джерела поетики малої прози Романа Іваничука [Текст] / Ю. Колядич // Дивослово. - 2006. - № 9. - С. 51-55
Рубрики: Літературознавство і критика--Іваничук Р.--МАЛА ПРОЗА
Анотація: В статті подана логіка міркувань Р. Іваничука про традицію і новаторство. Про підгрунття Іваничукового традиціоналізму - модернізованого народництва. Про роль фонетичних засобів стилістики у поетиці Р. Іваничука.


Дод.точки доступу:
Іваничук, Р. \про нього\




    Кралюк, Петро.
    Василь Суразький та Іван Вишенський як діячі українського православного традиціоналізму: історико-філософський контекст [Текст] / Петро Кралюк, Михайло Якубович // Релігія та Соціум. - 2011. - № 1 (5). - С. 50-55. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Філософи України, 16-17 ст.
   Християнство--Основи віри

Кл.слова (ненормовані):
українська філософія -- традиціоналізм -- схоластика -- раціоналізм -- аристотелізм -- неоплатонізм -- Острозька академія


Дод.точки доступу:
Якубович, Михайло; Суразький, Василь \про нього\; Вишенський, Іван \про нього\


061
Ч-492


    Вишинський, Святослав.
    Проблеми філософської ідентифікації школи інтегрального традиціоналізму [Текст] / Святослав Вишинський // Науковий вісник Чернівецького університету : зб. наук. пр. - Чернівці : ЧНУ, 2010. - Вип. 504/505: Філософія. - С. 48-53. - Бібліогр. в кінці ст.
УДК
Рубрики: Філософія духовності--Традиціоналізм

Є примірники у відділах:
1 (17.02.2012р. Інв.В 73050 - Б.ц.) (вільний)




    Ткаченко, Анатолій.
    Був "цілим чоловіком", або ж двопівкульний Франко [Текст] / Анатолій Ткаченко // Слово і час. - 2016. - № 8. - С. 17-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Письменники України, 19-20 ст.
   Франкознавство, 21 ст.

Кл.слова (ненормовані):
реалізм -- традиціоналізм -- народність -- модернізм -- психологія творчості -- універсалізм
Анотація: Навряд чи продуктивно вкладати художньо-естетичну еволюцію Франка у прокрустове ложе лінійного руху "від" і "до" чи розпинати на хрестовині некоректної опозиції народництво/модернізм. Він еволюціонував зі збереженням попереднього досвіду та з перевіркою набутих знань, зокрема, власною художньою практикою. Багатогранний цей чоловік був таки справді "цілим", за його ж висловом, який незрідка приписують Миколі Вороному.


Дод.точки доступу:
Франко, Іван Якович (укр. письм., поет, публіцист, пер., учений, громад. і політ. діяч, д-р філософії (1893) ; 1856-1916) \про нього\




    Паращевін, Максим.
    Вплив релігійності на поширеність цінності традиціоналізму [Текст] / Максим Паращевін // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2017. - № 3. - С. 89-101. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Моральні цінності--Релігійність--Україна
Кл.слова (ненормовані):
традиція -- традиціоналізм -- релігія
Анотація: Статтю присвячено виявленню зв’язку між релігійністю населення України та орієнтаціями на цінність традиції. Релігія може виступати як чинником збереження традиції, так і чинником реалізації новацій, але історично перша складова переважала. За сучасних умов у релігії також вбачають радше хранителя традицій. Проте відомо, що сучасна релігійність є переважно індивідуалістичною та модерністською. Тому постає питання, наскільки традиціоналістський потенціал релігії відбивається в реальних ціннісних орієнтаціях населення нашої країни. Це питання має значення для з ’ясування, з одного боку, загроз для соціально-політичної та соціально-економінної модернізації України, а з іншого — ролі релігії в сучасному суспільстві. Для визначення зв’яжу релігійності з орієнтацією на традицію використано дані міжнародного порівняльного проекту “Європейське соціальне дослідження” та дані моніторингових опитувань Інституту соціології НАН України. Продемонстровано, що рівень орієнтації на традицію дійсно трохи більший серед релігійних осіб; при цьому виявляються значущими і сам факт релігійної віри, міра релігійності (низька/висока). Водночас такі відмінності не є настільки великими, щоб очікувати, що саме релігія гальмуватиме процеси соціальних змін. При цьому напрям зв ’язку між релігією і орієнтаціями на традицію не є очевидним, і вроджений традиціоналізм сам може впливати на більшу релігійність людей.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Стеценко, Б. С.
    Розвиток фінансових інституцій у глобальній економіці: традиціоналізм чи футуризм [Текст] / Б. С. Стеценко // Економіка та держава. - 2018. - № 8. - С. 19-22 : табл. - Бібліогр. с. 22 (10 назв)
Рубрики: Економічні відносини--Інновації
Анотація: У статті досліджуються ймовірні сценарії розвитку інституційної фінансової інфраструктури на глобальному рівні. Детерміновано ключові фактори, які визначили сучасні параметри глобального фінансового сектору. Ідентифіковано зв'язок між характеристиками глобалізації та діяльністю фінансових посередників. Зокрема визначено головні тенденції, що притаманні сучасній глобальній економіці та їх вплив на формування так званої "фінансової економіки". Визначено сценарії трансформації інституційної фінансової інфраструктури в умовах процесів, що притаманні інформаційній економіці, економіці знань, мережевій економіці і т.п. Встановлено, що ключовими процесами у фінансовому секторі на глобальному рівні будуть: дезінтермедіація окремих сегментів послуг фінансових посередників; універсалізація фінансового посередництва та розширення практичного втілення концепції фінансового супермаркету; транснаціоналізація фінансового сектору, в якому відбуватиметься нарощування ролі фінансових ТНК, зокрема державних; поступова зміна формату взаємовідносин між споживачами фінансових послуг та фінансовими установами; зміна регуляторних режимів щодо фінансового сектору. Визначено можливості еволюційного розвитку фінансових інституцій в країнах з "транзитивною" економікою, зокрема в Україні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Гринів, Олег.
    Державний традиціоналізм проти "ворожбитства" [Текст] : до 75-річного загину Юрія Липи / Олег Гринів // Голос України. - 2019. - 16 серп. (№ 155). - С. 8
Рубрики: Громадські діячі--Персоналії--Україна , 20 ст.
Анотація: Стаття присвячена до 75 - річчя трагічного загину Юрія Липи та висвітлено невідомі факти його біографії та творчості.


Дод.точки доступу:
Липа, Юрій (поет, громад. діяч, публіцист ; 1900-1944) \про нього\