65.9(5Кит)-55
А46


    Алексієнко, М. С.
    Програмно-цільові підходи у регулюванні відкритої економіки та міжнародної співпраці Китаю [Текст] / М.С. Алексієнко // Зовнішня торгівля: право та економіка. - 2008. - № 1. - С. 18-21 : табл. - Библиогр. в конце ст.: 10 назв.
ББК 65.9(5Кит)-55
Рубрики: Економіка Китаю--Інноваційний розвиток
Кл.слова (ненормовані):
Азійсько-Тихоокеанський регіон -- Технологічний розвиток
Анотація: Розглядаються особливості сучасних процесів інтернаціоналізації в АТР у вимірах глобальної конкуренції. Показано, що ключовим чинником економічного у технологічного просування Китаю та інших країн АТР є особлива роль регіональної стратегії, яка поєднує функції соціально-економічного розвитку певних територій, громад та ефективної інформатизації багатьох аспектів життя суспільства, селекції технологій





    Федулова, Л.
    Проблеми забезпечення ефективності наукової системи України [Текст] / Л. Федулова // Вісник Національної академії наук України. - 2010. - № 4. - С. 21-29. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Наука--Розвиток--Україна
   Державна політика--Наука

Кл.слова (ненормовані):
Науково-технічні розроблення -- Технологічний розвиток -- Академічний сектор науки -- Політика держави -- Національна інноваційна система
Анотація: У статті проаналізовано стан розвитку наукової системи України за окремими показниками її результативності. Визначено та обгрунтовано фактори, що впливають на сутність упровадження наукових результатів у практику системи господарювання. Запропоновано комплекс заходів, спрямованих на посилення ролі держави в забезпечення розвитку науки.





    Петров, В. М.
    Технічне забезпечення інноваційних технологій у рослинництві [Текст] / В. М. Петров // Економіка АПК. - 2013. - № 2. - С. 100-105. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Рослинництво--Інноваційні технології
   Рослинництво--Технічна потреба--Технічні засоби

Кл.слова (ненормовані):
Засоби механізації -- Аграрне виробництво -- Технологічний розвиток
Анотація: Узагальнено передумови розвитку й основні напрями інноваційного переоснащення сільськогосподарського виробництва у світі.





    Амоша, Олександр Іванович.
    Інноваційний розвиток промислових підприємств у регіонах: проблеми та перспективи [Текст] / Олександр Іванович Амоша, Лілія Миколаївна Саломатіна // Економіка України. - 2017. - № 3. - С. 20–34. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Промислові підприємства--Інноваційний розвиток--Україна
Кл.слова (ненормовані):
інтенсивність інноваційної діяльності -- технологічний розвиток -- інноваційна активність -- інноваційне середовище -- інноваційний потенціал регіонів
Анотація: Проаналізовано факторні ознаки інноваційних процесів, визначено найбільш важливі з них, розглянуто організаційні, економічні, соціальні, фінансові заходи та завдання з розвитку підприємництва у регіонах. які дістали відображення у планах їх економічної та соціальної розбудови. Окреслено напрями інтенсифікації місцевого виробництва, переорієнтації промислових підприємств на першочергове і повне застосування якісних факторів економічного зростання на основі впровадження та використання інновацій у виробничій сфері.


Дод.точки доступу:
Саломатіна, Лілія Миколаївна
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Кораблін, С. О.
    Вашингтонський консенсус: тоді та тепер [Текст] / С. О. Кораблін // Економіка України. - 2017. - № 11. - С. 17-32. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Національна економіка--Модернізація--Міжнародні рекомендації
Кл.слова (ненормовані):
"реформи першого покоління" -- "реформи другого покоління" -- сировинна економіка -- сировинна кон’юнктура -- технологічний розвиток
Анотація: Проаналізовано принципи “реформ першого покоління” і “реформ другого покоління”, рекомендовані міжнародними організаціями країнам, які звертаються до них по фінансову підтримку. Розглянуто критику зазначених рекомендацій у рамках Вашингтонського консенсусу. Показано специфіку малих, сировинних економік, прив’язаних до глобальних циклів сировинної кон’юнктури. Підкреслено, що національні фінанси таких економік критично залежать від фаз світової кон’юнктури, але це не враховується Вашингтонським консенсусом. Зроблено висновок, що нівелювання сировинної уразливості вимагає технологічного розвитку і виробничої модернізації малих економік.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Яременко, Олег.
    Ціннісно-інституційні й структурно-технологічні підстави динаміки рівності та нерівності [Текст] / О. Яременко // Економічна теорія. - 2017. - № 4. - С. 32-46. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Економічний розвиток--Проблеми--Дослідження
   Інституціональна економіка

   Економічна теорія

Кл.слова (ненормовані):
економічна нерівність -- технологічний розвиток -- цінності -- соціальні ліфти
Анотація: Cучасні ціннісно-інституційні та технологічні зрушення розглядаються як такі, що поглиблюють розриви у соціально-економічних системах та породжують нові виміри нерівності, які не завжди можуть бути зафіксовані та ідентифіковані. Доводиться, що нерівність перетворюється з зовнішнього тла змін, які відбуваються, на одне з головних джерел невизначеності подальшого розвитку глобальної економіки. Обґрунтовано висновок, що посилюється навантаження на інституційні механізми контролю та оптимізації нерівності, які склалися у суспільстві, зокрема, на систему доступної і якісної освіти та соціальних послуг держави.





    Шульц, С. Л.
    Детермінанти суспільно-економічних трансформацій технологічних укладів: теоретичні та методичні аспекти [Текст] / С. Л. Шульц, О. М. Луцків // Регіональна економіка. - 2020. - № 2. - С. 102-111 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економічний розвиток--Модернізація
Кл.слова (ненормовані):
технологічний уклад -- технологічний розвиток -- структурні зміни -- трансформаційний індекс -- інноваційні технології -- економічний розвиток -- модернізація
Анотація: Основна увага зосереджена на вивченні сутності та основних детермінант суспільно-економічних трансформацій технологічних укладів. Досліджено особливості суспільних трансформацій країн-членів ЄС та України за індексом трансформації Бертельсмана. Розраховано динаміку зміни індексу трансформації. Розглянуто концептуальні підходи до визначення сутності технологічного укладу, проаналізовано етапи їх життєвого циклу. Особлива увага приділяється дослідженню чинників, що впливають на зародження і поширення технологічних укладів і на процеси їх зміни в економіці різних країн. Охарактеризовано специфіку структури економіки та особливості інноваційного розвитку у межах технологічних укладів. Виявлено основні тенденції, що визначають процес технологічного розвитку світової економіки. Представлено особливості формування та переходу світової економіки до VI та VIІ технологічних укладів і зазначено основні сфери їх реалізації. Проаналізовано та узагальнено сучасний стан розвитку світової економіки в умовах реалізації постіндустріальних технологічних укладів.


Дод.точки доступу:
Луцків, О. М.




    Саліхова, О. Б.
    Розбудова фармацевтичної індустрії в Польщі в контексті нових можливостей та викликів євроінтеграції: висновки для України [Текст] / О. Б. Саліхова, Д. О. Гончаренко // Економіка України. - 2021. - № 9. - С. 61-93 : рис., табл. - Бібліогр. 36 назв
Рубрики: Фармацевтична промисловість--Інновації--Роль євроінтеграції--Досвід--Польща
Кл.слова (ненормовані):
євроінтеграція -- фармацевтика -- технологічний розвиток
Анотація: Виявлено економічні виклики, нові можливості та перешкоди розбудова фармацевтики Польщі в умовах євроінтеграції та членства в ЄС. Обґрунтовано засадничі основи нарощування потенціалу ендогенного розвитку галузі, сформовано рекомендації для України.


Дод.точки доступу:
Гончаренко, Д. О.
Є примірники у відділах:
(вільний)