Цимбрівський, Т.
    Проблема реалізації принципу рівноправ'я і самовизначення народів та верховенство права у міжнародних відносинах [Текст] / Т. Цимбрівський // Юридична Україна. - 2010. - № 7. - С. 120-124. - Бібліогр. в примітках с. 123-124
Рубрики: Міжнародні відносини--Верховенство права
   Народи світу--Право на самовизначення

Кл.слова (ненормовані):
сецесія -- державна територія -- територіальна цілісність
Анотація: Розглядаються юридичні аспекти реалізації принципу рівноправ'я і самовизначення народів. Особлива у вага приділяється найновішим підходам доктринального тлумачення принципу рівноправ'я і самовизначення народів з урахуваннм практики суасних міжнародних відносин.

Є примірники у відділах: всього 1 : ЕП (1)
Вільні: ЕП (1)




    Талавиря, М. П.
    Організаційно-економічний механізм державної підтримки розвитку сільських територій [Текст] / М. П. Талавиря // Економіка АПК. - 2011. - № 11. - С. 120-124. - Бібліогр. в прим.
Рубрики: Сільські місцевості--Державна підтримка
   Сільські території--Соціально-економічний розвиток--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Організація -- Розвиток -- Територіальна цілісність
Анотація: Розглянуто основні напрями та обгрунтовано концептуальні підходи щодо оцінки соціально-економічних процесів державної підтримки розвитку сільських територій.





    Савчин, М. В.
    Право на самовизначення та сецесія [Текст] / М. В. Савчин // Юридична Україна. - 2019. - № 1/2. - С. 4-16
Рубрики: Територіальний устрій--Конституційно-правове регулювання
Кл.слова (ненормовані):
ідентичність спільнот -- народ -- нація -- територіальна цілісність -- принци права
Анотація: У статті розкривається проблема сецесії у контексті засади територіальної цілісності як принципу конституційного і міжнародного права. Дилема права на самовизначення та сецесії аналізується через призму цілісної інтерпретації правової матерії у зв’язку із соціологією, політологією та культурологією. Розпад імперій та виникнення національного визвольного руху часто стають каталізатором виникнення нових держав і слугують саме тією conditio sinae qua non. Право на сецесію певної спільноти визначається її здатністю ідентифікуватися та створити життєздатні інститути публічного урядування, спрямовані на захист прав людини. У судовій практиці існує цілком послідовна позиція щодо необхідності додержання вимог conditio sinae qua non, згідно з якими сецесія є крайнім способом забезпечення ідентичності певних спільнот. Зазначеним критеріям не відповідає «транзитна» сецесія у Косово та Криму, оскільки порушує засаду територіальної цілісності держави та непорушності державних кордонів як фундаментальних принципів конституційного і міжнародного права. Зроблено висновок, що подолання дилеми права на самовизначення та сецесії слід шукати у місії сучасної легітимної демократичної конституційної держави, яка базується на забезпеченні вільного розвитку індивіда на засадах його самоідентичності та гарантіях соціальної інтеграції.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Безега, Василь.
    Характеристика адміністративно-правового статусу Національної поліції як суб’єкта сектору безпеки і оборони [Текст] / Василь Безега // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 3. - С. 121-127. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Національна поліція України--Адмінстративно-правовий статус
Кл.слова (ненормовані):
держава -- орган виконавчої влади -- структура -- територіальна цілісність
Анотація: Визначено, що під адміністративно-правовим статусом Національної поліції як суб’єкта сектору безпеки і оборони пропонується розуміти врегульоване адміністративно-правовими нормами юридичне становище Національної поліції в системі органів забезпечення національної безпеки, яке визначається її соціальним призначенням, межами та основними векторами діяльності, а також відповідними повноваженнями, якими вона користується в процесі охорони правопорядку, забезпечення прав та свобод громадян і безпеки в суспільстві. Доведено, що адміністративно-правовий статус суб’єкта сектора безпеки і оборони, будучи різновидом галузевого правового статусу, визначає його місце в конкретній галузі права. Зроблено висновок, що структура адміністративно-правового статусу Національної поліції як суб’єкта сектору безпеки і оборони – це внутрішня будова та чіткий порядок розташування відповідних його елементів, що забезпечують збереження основних властивостей у разі різних внутрішніх і зовнішніх змін.





    Гордієнко, С. Г.
    Трансформація поняття «державна безпека» [Текст] / С. Г. Гордієнко // Юридична Україна. - 2020. - № 8. - С. 12-23. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Державна безпека--Правове регулювання--Україна
Кл.слова (ненормовані):
складові національної безпеки -- загрози -- якісний стан -- правила визначення понять -- безпека політичного ладу -- інститути державної влади -- державотворення -- економічна безпека -- політичний суверенітет -- територіальна цілісність
Анотація: У роботі розглядається питання генезису теорії поняття державної безпеки в Україні, її правового виміру, визначення сукупності державних органів, у кожного з яких є своя компетенція. Виходячи з того, що найбільш прийнятним визначенням держави є визначення її як організації політичної влади, зазначається, що безпека держави як системи політичної влади в Україні залежить від її політичної, економічної, наукової та науково-технологічної складових, які є фундаментом інноваційної політики України.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Кривопускова, К. Л.
    Кримінальна відповідальність за публічні заклики до вчинення злочинів проти основ національної безпеки за законодавством іноземних держав та України [Текст] / К. Л. Кривопускова // Часопис Київського університету права. - 2021. - № 2. - С. 290-294. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Національна безпека--Злочини--Кримінальна відповідальність
   Кримінальна відповідальність--Злочини проти держави--Україна

Кл.слова (ненормовані):
конституційний лад -- територіальна цілісність -- недоторканність
Анотація: У статті представлено результат теоретичного аналізу положень кримінальних кодексів іноземних держав у частині, яка передбачає відповідальність за публічні заклики до вчинення злочинів проти основ національної безпеки. Встановлено типові підходи до криміналізації у кримінальному законодавстві іноземних держав суспільно небезпечних діянь, пов’язаних із публічними закликами до вчинення злочинів проти основ національної безпеки. Проведено порівняльний аналіз положень кримінальних кодексів іноземних держав та України в цій частині. Наведено запропоновані вітчизняними вченими-юристами різноманітні способи удосконалення кримінального законодавства України у сфері відповідальності за публічні заклики до вчинення злочинів проти основ національної безпеки. Визначено перспективні напрями удосконалення Кримінального кодексу України.

Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1