Козаченко, Інна.
    Особливості художньої манери Дж. Даррелла. Урок за розділом "Балакучі квіти" з його повісті "Моя сім‘я та інші звірі" [Текст] / Інна Козаченко // Всесвітня література в середніх навчальних закладах України. - 2007. - № 3. - С. 52-54. - Бібліогр.: 3 назв. - Зміст: "Балакучі квіти" ; "Моя сім‘я та інші звірі"
Рубрики: Зарубіжна література--Методика викладання
   Англійські письменники, 20 ст.

Кл.слова (ненормовані):
домашнє завдання


Дод.точки доступу:
Даррелл, Джералд (Англійський письменник і натураліст) \про нього\




    Бондаренко, З. П.
    Соціально-педагогічна робота з дітьми та батьками в громаді [Текст] / З. П. Бондаренко, В. І. Лазаренко // Практична психологія та соціальна робота. - 2008. - № 4. - С. 50-54. - Бібліогр. : 8 назв.
Рубрики: Сім‘я--Соціально - педагогічна підтримка
   Соціально-педагогічна робота--Батьки та діти--Громада

Анотація: Питання соціально-психологічної підтримки сучасної сім'ї давно хвилює не лише фахівців, а й пересічних громадян нашої держави. Метою статті є презентація досвіду партнерської взаємодії в умовах спеціалізованої середньої школи № 67 м. Дніпропетровська через об'єднання зусиль соціальних партнерів в системі освіти у вирішенні соціально-педагогічних питань дітей та сім'ї в умовах територіальної громади.


Дод.точки доступу:
Лазаренко, В. І.




    Бутенко, О.
    Сім‘я - провідна виховна інституція: історичний аспект [Текст] / О. Бутенко // Рідна школа. - 2009. - № 1. - С. 73-75. - Бібліогр.: 14 назв.
Рубрики: Сімейне виховання--Історико-педагогічна спадщина
Анотація: Незважаючи на всі негаразди в сучасному суспільстві - родина залишається осередко людяності, безкорисливості та мудрості і виконує свою місію дану їй Богом: народжувати та виховувати дітей, бути осередком моральності, поваги до батьків, рідних та оточуючих людей.





    Смирнова, О.
    Супружеский курс взаимопонимания [Текст] : (Тренинг по семейной психотерапии) / О. Смирнова, А. Рамазанова // Практична психологія та соціальна робота. - 2009. - № 8. - С. 26-37
Рубрики: Тренінги--Сімейна психотерапія
   Сім‘я--Взаєморозуміння--Тренінг

Анотація: Метою тренігу є практичні поради для покращання відносин між подружніми парами.


Дод.точки доступу:
Рамазанова, А.




    Кондратенко, Л. О.
    Рання діагностика жорстокого ставлення до дитини з боку рідних [Текст] / Л.О. Кондратенко // Практична психологія та соціальна робота. - 2009. - № 10. - С. 40-41
Рубрики: Насильство--Сім‘я--Рання діагностика
Анотація: Домашнє насильство є однією із складних соціальних проблем нашого часу. Психологи в ході обстеження учнів початкової школи повинні бути надзвичайно уважними при виявленні ознак, які свідчать про наявність надмірного тиску на дитину з боку батьків.





    Губенко, О. В.
    Корекція та активізація навчально-пізнавальних здібностей як фактор реабілітації дітей, що зазнали насильства в сім'ї [Текст] / О.В. Губенко // Практична психологія та соціальна робота. - 2009. - № 10. - С. 41-47. - Бібліогр. : 12 назв.
Рубрики: Насильство--Сім‘я--Профілактика
Анотація: Про роботу з дітьми, які зазнали насильства в сім'ї. Подано тренінгові матеріали до реабілітаційного тренінгу навчально-пізнавальних здібностей дитини та комплекс інтелектуальних ігор. Інструкцію для тренерів щодо проведення експрес -демонстрації тренінгу перед слухачами навчальних семінарів.





    Губенко, О. В.
    Творча діяльність як фактор реабілітації дітей, що зазнали насильства в сім‘ї та мають затримки розумової діяльності [Текст] / О. В. Губенко // Практична психологія та соціальна робота. - 2010. - № 12. - С. 29-33 : фото. - Бібліогр. : 12 назв.
Рубрики: Насильство--Сім‘я
   Діти--Насильство в сім‘ї--Реабілітація

Анотація: У статті розглянуто проблему профілактики та подолання посттравматичних стресових розладів у навчально - пізнавальній сфері дітей, що зазнали насильства в сім'ї. Творча діяльність і, зокрема, такий його компонент, як застосування аналогів, визначені як фактор позитивного реабілітуючого впливу на навчально - пізнававльну сферу. Запропоновані практичні прийоми реабілітуючої творчої інтелектуальної діяльності.





    Широка, А. О.
    Сепарація в дочірньо - материнських стосунках крізь призму сюжету давньогрецького міфу про Деметру та Персефону [Текст] / А. О. Широка // Практична психологія та соціальна робота. - 2011. - № 2. - С. 45-49. - Бібліогр. : 31 назв.
Рубрики: Сім‘я--Стосунки матері та дочки
   Психокорекційна робота--Дівчата та молоді жінки--Труднощі сепарації

   Міфи--Психоаналітична інтерпритація

Анотація: Крізь призму давньогрецького міфу про Деметру та Персефону проаналізовано особливості процесу сепарації в дочірньо - материнських стосунках. Звернено увагу на сучасне психологічне розуміння природи дочірньо - материнських взаємин. Наведено дані власного емпіричного дослідження психологічних особливостей сепарації в дочірньо - материнських стосунках у дівчат юнацького віку. Висунуті рекомендації у психокорекційній роботі з дівчатами та молодими жінками щодо типових труднощів сепарації.





    Третяк, Т. М.
    Стимуляція творчого сприймання інформації засобами карусу [Текст] / Т. М. Третяк // Практична психологія та соціальна робота. - 2011. - № 8. - С. 18-22. - Бібліогр. : 13 назв.
Рубрики: Обдаровані діти--Сімейні стосунки
Кл.слова (ненормовані):
Обдарована -- Задача -- Творчість -- Сім‘я
Анотація: У статті аналізуються психологічні труднощі обдарованої дитини в сім'ї. Пропонуються методичні засоби психологічної допомоги обдарованим дітям, що страждають від непорозумінь у сім'ї.





    Штриголь, Д. В.
    Вплив батьків на сімейні настанови дівчат [Текст] / Д. В. Штриголь // Практична психологія та соціальна робота. - 2012. - № 2. - С. 57-61. - Бібліогр. : 11 назв.
Рубрики: Психологія сім‘ї--Шлюбно - рольові настанови--юнацький вік
   Батьки і діти--Стосунки--Сім‘я

   Молодь--Підготовка до створення сім'ї

Анотація: У статті зроблено спробу висвітлити специфіку сімейних настанов дівчат і їх батьків. Вивчено взаємозв'язок сімейних цінностей, шлюбно-рольових очікувань та домагань у дівчат юнацького віку та їх батьків. Виявлено схожість ієрархії сімейних цінностей у дівчат та їхніх батьків і матерів. Встановлено, що матері й батьки впливають на формування настанов дочок відносно значущості сексуальних стосунків у шлюбі та орієнтації на значущість зовнішнього вигляду, але матері, крім того, значно впливають на настанову дочок на особистісну ідентифікацію із шлюбним партнером та значущість батьківства, а батьки - на значущість зовнішньої соціальної активності. Наведено дані впливу батьків на участь дівчат у реалізації різних родинних функцій та на вибір шлюбного партнера.





    Карасевич, А.
    Теоретична модель формування у студентів готовності до створення сім’ї [Текст] / А. Карасевич // Рідна школа. - 2013. - № 1-2. - С. 56-61
Рубрики: Сім‘я--Cтворення--Студенти
Анотація: У статті обгрунтовується структурно-функціональна модель формування у студентів готовності до створення сім'ї. розглянуто мету, завдання та зміст розробленої автором навчально-виховної програми "Формування готовності студентів до створення сім'ї".





    Ляльчук, Г.
    Соціальні уявлення про трансформації сучасної української сім‘ї [Текст] / Г. Ляльчук // Практична психологія та соціальна робота. - 2013. - № 9. - С. 22-25. - Бібліогр. : 54 назв.
Рубрики: Дослідження емпіричні--Сучасна українська сім‘я
Анотація: У статті представлено результати вивчення соціальних уявлень мешканців Прикарпатського регіону про сучасну родину, здійснено аналіз впливу на неї чинників культурної традиції та чинників глобалізації.





    Егорченко, С. П.
    Сравнительный анализ личностных характеристик матерей и жен, зависимых от психоактивных веществ пациентов [Текст] / С. П. Егорченко // Практична психологія та соціальна робота. - 2014. - № 2. - С. 71-75 : мал. - Бібліогр. : 16 назв.
Рубрики: Сім‘я--Залежність--Психоактивні речовини
Кл.слова (ненормовані):
Хімічна -- Алкогольна -- Гральна -- Залежність -- Сім‘я -- Функції
Анотація: Проведено огляд літературних і наукових джерел, присвячених вивченню ролі сім'ї та міжособистісних відносин у формуванні різних хворобливих залежностей. Дано основні визначення, характеристики, медичні та соціальні симптоми. Зроблено порівняльний аналіз рівнів тривоги, самооцінки і ступеня співзалежності у матерів і дружин пацієнтів із залежністю від ПАР. Виявлено характеристики дружин, які сприяють збереженню залежності в чоловіків.





    Ланецька, Валентина.
    Світ природи очима допитливої дитини. Урок за повістю Джеральда Даррелла "Моя сім’я та інші звірі" [Текст] / Валентина Ланецька // Зарубіжна література в школах України. - 2018. - № 6. - С. 42-45. - Зміст: "Моя сім‘я та інші звірі"
Рубрики: Уроки світової літератури--Розробки уроків
   Письменники англійські, 20 ст.

Анотація: Пропонується розробка уроку за твором Д.Даррелла " Моя сім’я та інші звірі".


Дод.точки доступу:
Даррелл, Джералд (англійський письменник ; 1925-1995 рр.) \про твір\
Є примірники у відділах: всього 1
Вільні: 1




    Терещенко, Володимир.
    Нагороди роз‘їхалися по Україні! [Текст] : 28 квітня - Всесвітній день охорони праці / Володимир Терещенко // Охорона праці. - 2018. - № 5. - С. 4-7
Рубрики: Діти--Опіка і піклування--Педагогіка--Охорона здоров‘я--Україна
   Сім‘я--Сімейне право--Охорона здоров‘я--Україна

Анотація: 27 квітня в Києві відбулася урочиста церемонія нагородження переможців Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка “Охорона праці очима дітей - 2018”.





    Купира, Зінаїда.
    Шлюб без реєстрації [Текст] / Зінаїда Купира // Охорона праці. - 2018. - № 7. - С. 51-53
Рубрики: Сімейне право--Сімейні відносини--Україна
   Нещасні випадки--Потерпілі--Соціальний захист--Україна

   Підприємства--Виробництво--Нещасні випадки--Страхування--Україна

Кл.слова (ненормовані):
шлюб -- сім‘я -- права та обов‘язки -- цивільний шлюб -- проживання чоловіка та жінки без реєстрації шлюбу
Анотація: Як установити факт проживання однією сім‘єю чоловіка та жінки, якщо шлюб не зареєстровано, а одного з них визнали потерпілим на виробництві.





    Лутфуллін, В.
    Сім‘я і школа : спільне піклування про успішне навчання дітей [Текст] : науковці – учителю-словеснику / В. Лутфуллін, М. Степаненко // Вивчаємо українську мову та літературу. - 2019. - № 4/5. - С. 8-9
Рубрики: Сімейне право--Сім‘я--Діти--Опіка і піклування--Україна
   Навчання--Навчальні процеси--Навантаження--Загальноосвітні школи

Кл.слова (ненормовані):
учні -- школярі -- навчання -- перевантаженість -- домашні завдання
Анотація: Мета публікації – ознайомлення широкої громадськості з наслідками надмірних навчальних перевантажень учнів, обговорення цієї нагальної проблеми з освітянами й батьками.


Дод.точки доступу:
Степаненко, М.