Саблук, Г. І.
    Територіальний дисбаланс у житті сільського жіноцтва [Текст] / Г. І. Саблук // Економіка АПК. - 2018. - № 11. - С. 80-87 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Сільське жіноцтво--Соціальна несправедливість
   Демографічна ситуація--Рівень життя

Кл.слова (ненормовані):
дисбаланс -- соціальне розшарування -- соціальна несправедливість -- сільське жіноцтво -- міська і сільська жителька -- регіональні особливості життя -- демографічна ситуація -- рівень життя
Анотація: Мета статті - дослідити соціальне середовище людей, які проживають у сільській місцевості, в порівняльній характеристиці з життям міського населення: визначення соціального дисбалансу між містом і селом в основних та необхідних напрямах їх життєвого і культурного рівня. Обгрунтовано реальну характеристику відтворення життєвого і трудового потенціалів сільського населення, що характеризують дисбаланс між містом і селом. Цей напрям повинен стати основним і вирішальним, у ньому головне і невідкладне завдання відродження українського села. Насамперед це стосується завдань щодо послуг охорони здоров’я, рівнів освіти, забезпечення різними житлово-комунальними послугами, у транспортному і культурному обслуговуванні, щоб сільська жінка почувала себе повноцінною порівняно з життям жінок у місті, а тим самим, захищеною з боку держави.





    Саблук, Г. І.
    Гендерна збалансованість в умовах децентралізації управління сільським розвитком [Текст] / Г. І. Саблук // Економіка АПК. - 2021. - № 1. - С. 53-59. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Децентралізація--Гендерна збалансованість
Кл.слова (ненормовані):
гендер -- гендерна збалансованість -- сільські території -- децентралізація -- гендерні знання -- сільське жіноцтво -- жінка-лідерка
Анотація: Мета статті - теоретично й науково обгрунтувати основні методичні засади щодо досліджень гендерної рівності та впровадження принципів, які охоплюють сферу життя сільських людей. За результатами досліджень виокремлено, що гендер, як суспільно-сконструйоване явище, має забезпечити рівнозначиме представлення кожної статі у суспільному процесі, з дотриманням поваги і розумінням прикладених зусиль у їх досягненнях. Запропоновано ряд важливих принципів, що охоплюють сферу життя сільського суспільства.