Тараріко, О. О.
    Вплив біопрепаратів і полімінеральних добрив на трансформацію органічної речовини і поживний режим чорнозему типового [Текст] / О. О. Тараріко // Вісник аграрної науки. - 2005. - № 5. - С. 17-22. - Бібліогр.: 9 назв
Рубрики: Грунтознавство--Чорноземи
Кл.слова (ненормовані):
Добрива -- Сівозміна
Анотація: Розглянуто особливості трансформації органічного вуглецю рослинних решток у чорноземі типовому під культурами ланки зерно-трав'яної сівозміни під час застосування біопрепаратів та полімінеральних добрив.





    Назаренко, О. В.
    Вплив орендних відносин на оптимізацію землекористування в аграрних підприємствах [Текст] / О.В. Назаренко // Економіка АПК. - 2006. - № 1. - С. 91-95. - Біблогр. в прим.
Рубрики: Регіональна економіка--Сумська область
   Землекористування--Орендне--Україна

Кл.слова (ненормовані):
Сівозміна -- Сільськогосподарська техніка
Анотація: Досліджується власність на землю, оптимізація розмірів землекористування сільськогосподарських підприємств і шляхи її досягнення. На прикладі агропідприємств Сумської області обчислюється оптимальний розмір земельних площ, показники рентабельності.





    Чмирь, С. М.
    Деякі теоретичні підходи до сучасної практики зернового виробництва в Україні [Текст] / С.М. Чмирь // Економіка АПК. - 2007. - № 11. - С. 79-82. - Бібліогр. у прим.
Рубрики: Рослинництво--Вирощування --Злакові культури
   Світове господарство

Кл.слова (ненормовані):
Посівні площі -- Квотування -- Законодавчі акти -- Селекційна робота -- Добрива -- Сівозміна
Анотація: Розглянуто деякі теоретичні підходи до сучасної практики в сільському господарстві стосовно вітчизняного зерновиробництва. Проаналізовано також теорію і практику світового виробництва зерна та його вплив на стан цієї галузі в Україні





    Кулинич, П.
    Локалізація правового регулювання сільськогосподарського землекористування: поняття, юридична природа та механізм здійснення [Текст] / П. Кулинич // Юридична Україна. - 2010. - № 10. - С. 94-100. - Бібліогр. в примітках с. 100
Рубрики: Земельне право--Сільськогосподарські землі
Кл.слова (ненормовані):
сівозміна
Анотація: Досліджується юридична природа локалізації правового регулювання сільськогосподарського землекористування як нового засобу підвищення його ефективності та формулюється його поняття.





    Заришняк, А. С.
    Стабілізація біогенного балансу та продуктивність зерно-бурякової сівозміни [Текст] / А. С. Заришняк, В. В. Іваніна, Т. В. Колібабчук // Вісник аграрної науки. - 2012. - № 4. - С. 26-30. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Землеробство--Удобрення--Зерно-бурякова сівозміна
Анотація: В умовах нестійкого зволоження зони Лісостепу на чорноземі опідзоленому вивчено баланс біогенних елементів у зерно-буряковій сівозміни.


Дод.точки доступу:
Іваніна, В.В.; Колібабчук, Т.В.




   
    Ефективність диференційованої системи обробітку грунту в короткоротаційній польовій сівозміні [Текст] / В. Кравчук та ін. // Техніка і технології АПК. - 2012. - № 7. - С. 11-15
Рубрики: Обробіток грунту--Диференційована система--Польова сівозміна
Анотація: Оцінюється ефективність обробітку грунту в короткоротаційній польовій сівозміні.


Дод.точки доступу:
Кравчук, В. [та ін.]
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Коваленко, Н. П.
    Роль сівозмін. Історичні аспекти фітосанітарної ролі сівозмін України 70-х років ХХ та у ХХI столітті [Текст] / Н. П. Коваленко // Карантин і захист рослин. - 2012. - № 8. - С. 15-17 : табл. - Бібліогр.: с. 17
Рубрики: Рослинництво--Сівозміни--Історія
Кл.слова (ненормовані):
історичні аспекти -- науково обгрунтована сівозміна -- фітосанітарна роль -- ефективні попередники -- бур'яни -- шкідники -- хвороби
Анотація: Встановлено фітосанітарну роль науково обгрунтованих сівозмін, як біологічного чинника захисту рослин від пригнічення бур'янами, ураження хворобами та пошкодження шкідниками. Визначено оптимальне співвідношення культур у сівозміні, ефективні попередники та періоди повернення на попереднє місце вирощування.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДПСГ (1)
Вільні: ВДПСГ (1)




    Гуляк, Н. В.
    Чергування культур та пошкодженість посівів кукурудзи личинками коваликів [Текст] / Н. В. Гуляк // Карантин і захист рослин. - 2012. - № 9. - С. 1-2 : табл. - Бібліогр.: с. 2
Рубрики: Рослинництво
   Захист рослин

   Шкідники

Кл.слова (ненормовані):
кукурудза -- сівозміна -- личинки -- ковалики -- фітофаг
Анотація: Простежено коливання чисельності личинок коваликів на посівах кукурудзи на зерно залежно від чергування культур. Встановлено, що за насиченістю сівозміни гречкою та горохом чисельність личинок коваликів зменшується до 2,8 - 2,3 екз./м?. При збільшенні частки зернових колосових та багаторічних трав чисельність шкідників збільшується до 11,5 - 17,4 екз./м?.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДПСГ (1)
Вільні: ВДПСГ (1)




   
    Рециркуляція елементів живлення за використання на добриво побічної продукції рослинництва та різних способів основного обробітку грунту [Текст] / В. Я. Ятчук [и др.] // Біологічні системи. - 2012. - Т. 4, вип. 3. - С. 356-359 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Грунтознавство--Генетична класифікація грунтів
Кл.слова (ненормовані):
біогенні елементи -- основний обробіток грунту -- побічна продукція -- рециркуляція -- сівозміна


Дод.точки доступу:
Ятчук, В. Я.; Гаврилов, С. О.; Красюк, Л. М.; Зведенюк, Т. Б.




    Гуляк, Н. В.
    Стебловий кукурудзяний метелик. Регулювання чисельності Ostrinia nubilalis Hd. в посівах кукурудзи на зерно [Текст] / Н. В. Гуляк // Карантин і захист рослин. - 2013. - № 1. - С. 1-3 : табл. - Бібліогр.: с. 2-3
Рубрики: Кукурудза--Шкідники--Захист рослин
Кл.слова (ненормовані):
стебловий кукурудзяний метелик -- сівозміна -- мінеральні добрива
Анотація: Наведено результати досліджень за 2006-2009 рр. впливу сівозміни, монокультури і мінеральних добрив на пошкодженість посівів кукурудзи на зерно стебловим кукурудзяним метеликом.

Є примірники у відділах: всього 1 : ВДПСГ (1)
Вільні: ВДПСГ (1)




    Зведенюк, Т. Б.
    Баланс фосфору за тривалих способів основного обробітку грунту залежно від удобрення в сівозмінах [Текст] / Т. Б. Зведенюк // Вісник аграрної науки. - 2013. - № 11. - С. 71-73. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Обробіток грунту--Фосфор--Сівозміна
Анотація: Мета досліджень - визначити вплив тривалого застосування різних способів основного обробітку та систем удобрення сірого лісового грунту в сівозмінах різного типу на вміст фосфору в грунті та його баланс у системі грунт - добриво- рослина.





    Назаренко, М.
    Така проблемна сівозміна... [Текст] / М. Назаренко // Пропозиція. - 2014. - № 6. - С. 20 - 23
Рубрики: Грунтознавство--Охорона грунтів--Родючість грунтів--Нормативно-правові засади
Анотація: Продовольча безпека країни через забезпечення охорони грунтів.





    Дудченко, Т. В.
    Зміна чисельності бур’янів у рисовому агроценозі під впливом попередників [Текст] / Т. В. Дудченко, Л. М. Цілинко // Карантин і захист рослин. - 2014. - № 3. - С. 18-19
Рубрики: Захист рослин--Бур'яни
   Захист рослин--Зернові--Рис--Бур'яни

   Бур'яни--Боротьба

   Зернові культури--Рис--Захист від бур’янів

Кл.слова (ненормовані):
сівозміна -- чисельність -- видовий склад
Анотація: Наведено результати польових досліджень з вивчення впливу попередників на кількісний і видовий склад бур’янів, визначено кращого попередника для культури рису, що дає можливість істотно знизити забур’яненість посівів.


Дод.точки доступу:
Цілинко, Л. М.
Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Трибель, С. О.
    Шкідливість внутрішньостеблових фітофагів зернових колосових культур та методи захисту [Текст] / С. О. Трибель, О. О. Стригун, О. М. Гаманова // Карантин і захист рослин. - 2014. - № 10/11. - С. 1-5 : ілюстр., табл. - Бібліогр.: с. 5
Рубрики: Захист рослин--Зернові культури
Кл.слова (ненормовані):
методи захисту -- сівозміна
Анотація: Наведено видовий склад та систематичне положення внутрішньостеблових фітофагів, які в сукупності завдають відчутної шкоди злаковим культурам. В умовах України найпоширенішими є мухи: гессенська, шведські вівсяна та ячмінна, пшенична; дещо менше поширені та шкідливі яра муха, мероміза хлібна, зеленоочка, опоміза пшенічна, опоміза злакова, а також стеблові хлібні трачі (звичайний,чорний), стеблові блішки (велика, звичайна), стеблові молі (хлібна, житня), та совки (північна стеблова, південна стеблова, яра). Рекомендовано інтегровану систему контролю чисельності (сівозміна, обробіток грунту, стійкі сорти, протруювання насіння захисно-стимулюючими комбінаціями).


Дод.точки доступу:
Стригун, О. О.; Гаманова, О. М.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Ображій, С.
    Динаміка продуктивної вологи під культурами зернопросапної сівозміни залежно від системи основного обробітку та рівня удобрення грунту [Текст] / С. Ображій // Техніка і технології АПК. - 2015. - № 3. - С. 11-15. - Бібліогр.: с.15
Рубрики: Землеробство--Зернопросапна сівозміна--Обробіток грунту
Анотація: У статті наведено результати досліджень динаміки продуктивної вологи та її споживання культурами у різні періоди вегетації залежно від системи основного обробітку і рівня удобрення грунту у п’ятипільній зернопросапній сівозміні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Кабанець, В. В.
    Основні грунтові шкідники конопляного агробіоценозу [Текст] / В.В.Кабанець // Карантин і захист рослин. - 2015. - № 2. - С. 17-19 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Рослинництво--Коноплеві прядивні рослини--Шкідники
   Наукові дослідження

Кл.слова (ненормовані):
монокультура -- сівозміна -- вертикальна міграція -- коноплі посівні
Анотація: Представлено результати досліджень сучасного стану ентомологічного біорізноманіття грунтових комах агробіоценозу конопель посівних. Уточнено деякі особливості біології розвитку основних грунтових фітофагів, що буде враховано за планування екологічно-орієнтованої системи захисту конопель посівних від шкідників.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Тараріко, М. Ю.
    Оцінювання балансу елементів живлення в зерно-картопляній сівозміні за традиційної та альтернативної систем удобрення [Текст] / М. Ю. Тараріко // Вісник аграрної науки. - 2015. - № 7. - С. 71-74
Рубрики: Грунти--Родючість--Сівозміна
Анотація: В умовах радіоактивного забруднення центрального Полісся визначено вплив традиційної та альтернативної системи удобрення на родючість дерново-підзолистого грунту, продуктивність сільськогосподарських культур і баланс елементів живлення в зерно-картопляній сівозміні.





    Молдован, В. Г.
    Забур’яненість агроценозів в умовах достатнього зволоження Правобережного Лісостепу [Текст] : наукові дослідження / В. Г. Молдован, Л. С. Квасніцька // Карантин і захист рослин. - 2015. - № 5. - С. 8-10 : табл. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Рослинництво--Захист рослин--Бур'яни
   Наукові дослідження

Кл.слова (ненормовані):
попередник -- агрофітоценоз -- сівозміна
Анотація: Наведено дані досліджень, проведених в стаціонарному досліді, щодо впливу сівозмінного чинника та систем удобрення на забур'яненість посівів сільськогосподарських культур та п'ятипільних сівозмін в умовах достатнього зволоження Правобережного Лісостепу.


Дод.точки доступу:
Квасніцька, Л.С.
Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Косолап, М. П.
    Контроль бур'янового компонента в агрофітоценозі кукурудзи за технології No-till [Текст] / М. П. Косолап // Карантин і захист рослин. - 2016. - № 2/3. - С. 14-17 : рис., табл. - Бібліогр.: с. 17
Рубрики: Кукурудза--Бур'яни--Захист рослин
Кл.слова (ненормовані):
гербіциди -- No-till -- контроль забур'яненості -- сівозміна
Анотація: Наведено результати дослідження ефективності різних систем контролювання забур'яненості кукурудзи за технології No-till. Встановлено, що застосування системи хімічного захисту, яка включає Раундап до сівби і бакову суміш Базис + Примекстра TZ Голд у фазу 5-7 листків, забезпечує надійний контроль бур'янового компонента агрофітоценозу кукурудзи при вирощуванні її за технологією No-till. Це забезпечує відсутність на період збирання кукурудзи бур'янів у репродуктивних фазах та зумовлює приріст урожаю культури на 1,0-2,2 т/га порівняно із застосуванням тільки гербіциду Базис.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Павлов, О. С.
    Забур'яненість посівів кукурудзи на зерно залежно від систем землеробства в Правобережному Лісостепу України [Текст] / О. С. Павлов // Карантин і захист рослин. - 2016. - № 2/3. - С. 12-14 : табл. - Бібліогр.: с. 14
Рубрики: Кукурудза--Бур'яни--Захист рослин--Лісостеп України
   Кукурудза--Бур'яни--Землеробство--Лісостеп України

Кл.слова (ненормовані):
промислова, екологічна та біологічна системи землеробства -- обробіток грунту -- сівозміна -- полицево-безполицевий обробіток грунту
Анотація: Дослідженнями у стаціонарному польовому досліді встановлено вплив промислової, екологічної та біологічної систем землеробства у поєднанні із чотирма системами обробітку грунту на актуальну забур'яненість посівів кукурудзи на зерно в Правобережному Лісостепу Ураїни. Встановлено, що оптимальною відносно контролю бур'янів виявилась екологіна система землеробства на фоні полицево-безполицевого обробітку грунту в сівозміні.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)