Даневич, Федір Анатолійович.
    Дослідження властивостей нейтрино і слабкої взаємодії у подвійному бета-розпаді атомних ядер [Текст] : за матеріалами наукової доповіді на засідані на засіданні Президії НАН України 1 липня 2015 року / Федір Анатолійович Даневич // Вісник Національної академії наук України. - 2015. - № 9. - С. 39-47 : ілюстр. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Фізика--Ядра--Ядерні реакції
   Ядерна спектрометрія

Кл.слова (ненормовані):
нейтрино -- подвійний бета-розпад -- низькофонова ядерна спектрометрія -- глибоке очищення речовин -- сцинтиляційний детектор
Анотація: Дослідження подвійного бета-розпаду дозволяють вивчати природу і властивості нейтрино та слабкої взаємодії, перевірити стандартну модель елементарних частинок. Пошук безнейтринної моди подвійного бета-розпаду потребує чутливого експериментального обладнання, здатного зареєструвати надзвичайно рідкісні події ядерних розпадів з періодами напіврозпаду 10[[p]]26[[/p]]-10[[p]]28[[/p]] років. Україна має значний потенціал для участі у великомасштабних експериментах наступного покоління завдяки розробленим унікальним методам наднизькофонової ядерної спектрометрії, глибокого очищення матеріалів, росту сцинтиляційних кристалів.





    Дудник, Олесій Володимирович.
    Супутниковий телескоп електронів і протонів СТЕП-Ф наукового космічного проекту "КОРОНАС-Фотон" [Текст] / Олесій Володимирович Дудник // Вісник Національної академії наук України. - 2017. - № 11. - С. 53-65 : рис. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Космічні апарати--Україна
   Космічна галузь--Україна

Кл.слова (ненормовані):
магнітосфера Землі -- супутниковий прилад -- сцинтиляційний детектор -- кремнієва матриця -- заряджені частинки -- радіаційний пояс -- сонячна активність -- Бразильська магнітна аномалія
Анотація: Український супутниковий телескоп електронів і протонів СТЕП-Ф у 2009 р. здійснив науковий експеримент у космосі на борту низькоорбітального супутника «КОРОНАС-Фотон». У статті розглянуто передумови його створення, етапи розроблення, виготовлення і тестування габаритно-вагового, лабораторного, технологічного, льотного та запасного зразків приладу, а також комплектів контрольно-випробувальної апаратури до нього. Наведено принципи роботи, конструкцію, технічні та наукові характеристики приладу; етапи його настройки, градуювання і здійснення автономних, стикувальних, комплексних, передстартових та льотних випробувань. Наукові результати, отримані з приладу СТЕП-Ф у період глибокого мінімуму сонячної активності, дозволили встановити нові особливості в розподілах високоенергетичних заряджених частинок у радіаційних поясах Землі, в зоні Бразильської магнітної аномалії та поза їх межами.