Івасин, Олександр Романович.
    Окрема ухвала в адміністративному процесі як спосіб судового контролю [Текст] / О. Р. Івасин // Держава і право. - 2013. - Вип. 60. - С. 152-158. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Адміністративний процес--Адміністративне право
   Адміністративна відповідальність--Адміністративне судочинство--Україна

Кл.слова (ненормовані):
судовий контроль -- окрема ухвала -- адміністративний процес -- контроль -- процес
Анотація: Розкривається зміст поняття "окрема ухвала" в адміністративному процесі як спосіб судового контролю.





    Рябченко, Я.
    Участь третіх осіб під час оскарження нормативно-правових актів [Текст] / Я. Рябченко // Вісник Національної академії правових наук України. - 2013. - № 3. - С. 151-156. - Бібліогр.: 9 назв.
Рубрики: Адміністративне право--Нормативно-правові акти--Оскарження
Кл.слова (ненормовані):
судовий контроль -- провадження -- учасники -- права і обов’язки -- процесуальне правонаступництво
Анотація: У статті досліджено участь третіх осіб під час оскарження нормативно-правових актів. Проаналізовано права та обов’язки третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги на предмет спору , та третіх осіб, які не заявляють подібні вимоги. Встановлено, що для цієї категорії справ характерні певні особливості, що стосуються прав і обов’язків позивача, примирення сторін та ін.

Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Савицька, Світлана.
    Особливості затримання адвоката та застосування до нього запобіжного заходу [Текст] / Світлана Савицька // Підприємництво, господарство і право. - 2014. - № 12. - С. 77-81
Рубрики: Адвокати--Затримання--Проблеми
Кл.слова (ненормовані):
прокурор -- запобіжний захід -- гарантії -- судовий контроль -- прокурорський нагляд
Анотація: Аналізуються правові й організаційні проблеми застосування заходів процесуального примусу.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Костюченко, О.
    Реалізація принципу змагальності під час досудового розслідування [Текст] / О. Костюченко, Ю. Дмитрієва // Юридичний вісник. - 2014. - № 3. - С. 175-179. - Бібліогр.: 11 назв.
Рубрики: Досудове розслідування--Кримінальне провадження
Кл.слова (ненормовані):
судовий контроль -- функція -- потерпілий -- захисник
Анотація: Статтю присвячено дослідженню реалізації принципу змагальності кримінального провадження під час досудового розслідування. На основі аналізу наукових джерел автором здійснено спробу визначити напрями забезпечення реалізації змагальності на стадії досудового розслідування.


Дод.точки доступу:
Дмитрієва, Ю.
Є примірники у відділах:
(21.12.2007р. - Б.ц.) (вільний)




    Іщенко, Едуард.
    Механізми контролю за дотриманням розумності строків у сучасному кримінальному процесі [Текст] / Едуард Іщенко // Юридична Україна. - 2014. - № 8. - С. 84-88. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальний процес--Процесуальні строки--Контроль --Україна
Кл.слова (ненормовані):
кримінальне судочинство -- права людини -- прокурорський нагляд -- судовий контроль
Анотація: Розглянуто аналіз норм Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, що стосуються розумних строків у кримінальному судочинстві.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Черниш, Володимир.
    Проблеми здійснення державного контролю за нотаріальною діяльністю в Україні [Текст] / Володимир Черниш // Юридична Україна. - 2016. - № 7/8. - С. 51-55. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Нотаріат--Державний контроль--Україна
Кл.слова (ненормовані):
адміністративний контроль -- судовий контроль
Анотація: У статті досліджується проблематика здійснення державного контролю за нотаріальною діяльністю в Україні. Відзначається, що, з огляду на динамічні зміни законодавчого регулювання економічного обороту, в першу чергу мають бути створені передумови більш вагомого закріплення і використання потенціалу нотаріату у сфері цивільного обороту, забезпечення охорони та захисту прав й інтересів громадян та юридичних осіб з метою розбудови громадянського суспільства нашої держави.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Шаренко, Світлана Леонідівна.
    Загальні підходи до характеристики структурних елементів компетенції слідчого судді в кримінальному провадженні [Текст] / Світлана Леонідівна Шаренко // Вісник Національної академії правових наук України. - 2019. - № 4. - С. 234-251. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Судді--Повноваження--Правове регулювання
   Судді --Статус

   Кримінальний процесуальний кодекс України

Кл.слова (ненормовані):
нормативно-встановлені цілі діяльності -- зовнішні і внутрішні межі предмету відання -- судовий контроль
Анотація: В статті розглянуті питання компетенції слідчого судді як державновладного суб'єкта, її структурні елементи. Зазначено, що досягнення цілей кримінального провадження має здійснюватися слідчим суддею суто через реалізацію його процесуальної функції - судового контролю. Запропонований розподіл цілей кримінального провадження. Проаналізовані зовнішні та внутрішні межі предмету відання слідчого судді.

Є примірники у відділах:
(01.08.2020р. - Б.ц.) (вільний)




    Шаренко, С. Л.
    Напрями вдосконалення нормативної регламентації процесуального статусу слідчого судді [Текст] / С. Л. Шаренко // Юридична Україна. - 2019. - № 12. - С. 38-47. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Досудове слідство--Слідчі судді--Нормативно-правова регламентація
Кл.слова (ненормовані):
стандарти діяльності -- судово-контрольні повноваження -- судовий контроль
Анотація: Розглянуто питання правової регламентації процесуального статусу слідчого судді. Досліджено стандарти, сформульовані у відповідних міжнародно-правових актах, практиці ЄСПЛ, позиціях, висловлених європейськими експертами, та стосуються діяльності слідчого судді. Вони класифіковані на три групи: а) стандарти, які визначають у цілому вимоги до місця і ролі суду в здійсненні кримінального судочинства, а відтак поширються на усі судові функції, включаючи й функцію судового контролю; б) стандарти, які визначають вимоги до організації і здійснення саме судово-контрольної функції на стадії досудового розслідування; в) стандарти, які визначають вимоги щодо дотримання прав та свобод людини, а відтак є орієнтирами для суб’єктів здійснення судово-контрольних повноважень. Досліджено стандарти захисту конституційних прав судом, стандарт чіткого розмежування ролі слідчого, прокурора та слідчого судді з метою забезпечення реальної змагальності на стадії досудового розслідування; стандарт істотності можливих правообмежень; стандарт невідкладності судового контролю; стандарт заборони участі слідчого судді у розгляді провадження по суті.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Давченко, Тетяна.
    Тактика слідчого огляду, доступу до документів, призначення податкових перевірок у справах про доведення до банкрутства (ст. 219 КК України) [Текст] / Тетяна Давченко // Підприємництво, господарство і право. - 2020. - № 7. - С. 343-351. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Економічні злочини--Доведення до банкрутства--Слідство--Україна
Кл.слова (ненормовані):
ревізія -- перевірка -- банкрутство -- огляд місця події -- невідкладність -- судовий контроль
Анотація: Розслідування доведення до банкрутства в Україні, незважаючи на зусилля правоохоронних органів, зазнало невдач. За останні п’ять років жодне із зареєстрованих кримінальних проваджень не завершилось обвинувальним вироком. Це пов’язано з низкою законодавчих прогалин та тактичними прорахунками співробітників правоохоронних органів. Слідча практика свідчить, що у разі зволікання з оглядом у процесі розслідування виникають труднощі, яких можна було б уникнути, якщо своєчасно провести слідчу (розшукову) дію. Саме тому в деяких випадках своєчасність проведення огляду переростає у вимогу невідкладності його проведення, тобто здійснення огляду негайно, тільки-но слідчому стало відомо про злочин.