Брильов, О. А.
    Проблемні питання митного оформлення морських суден [Текст] / О.А. Брильов // Митна справа. - 2008. - № 2. - С. 31-37. - Библиогр.: с. 37 (15 назв.)
Рубрики: Митний режим
   Митне оформлення--Морські судна

   Торгове судно--Правове положення

Анотація: Розгляд проблемних питань правової кваліфікації заходження суден в порти України з погляду міжнародного і вітчизняного митного законодавства.





    Сергійчик, В. О.
    Правові підстави та процедури технічного огляду суден у випадках проведення їх реєстрації у державному судновому реєстрі України або судновій книзі [Текст] / В.О. Сергійчик // Митна справа. - 2009. - № 3. - С. 55-57. - Библиогр.: с. 57 (8 назв.)
Рубрики: Технічний огляд--Судно
   Суднова книга України

   Державний судновий реєстр України

Анотація: У статті досліджено правові підстави та процедури, пов'язані із здійсненням технічного огляду суден у випадках проведення їх реєстрації у Державному судновому реєстрі України або Судновій книзі України.





    Терещенко, О. І.
    Підводно-археологічне дослідження античного торгівельного судна поблизу о. Зміїний у Чорному морі (польовий сезон 2011 р.) [Текст] / О. І. Терещенко // Археологія : науковий журнал з проблем археології та давньої історії. - 2013. - № 2. - С. 64-77 : фот.цв. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 0235-3490
Рубрики: Археологія--Ранній залізний вік
   Археологія--Античні держави Північного Причорномор’я

Кл.слова (ненормовані):
антична доба -- Чорне море -- судно -- торгівля
Анотація: Висвітлено методику підводних археологічних досліджень і фіксації затонулого в Чорному морі античного судна кінця класичного періоду.


Є примірники у відділах: всього 1 : Ч/З№1(Універсальний) (1)
Вільні: Ч/З№1(Універсальний) (1)




    Зубалій, Микола.
    Судна військового флоту Київської Русі / М. Зубалій // Історія в рідній школі : наук.-метод. журн. - 2014. - № 1. - С. 32-34. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Історія України--Раннє середньовіччя (300-1240)
Кл.слова (ненормовані):
лодія -- судно -- корабель -- суднобудування -- КИЇВСЬКА РУСЬ
Анотація: Йдеться про судна Київської Русі. Зокрема з чого їх виготовляли, як вони будувалися, які існували типи суден.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Орлова, Н. Г.
    Щодо важливості письмової форми трудових договорів з моряками [Текст] / Н. Г. Орлова // Держава і право : збірник наук. праць. - 2014. - Вип. 63. - С. 155-161. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Трудові договори--Письмова форма
   Моряки--Трудове законодавство--Україна

Кл.слова (ненормовані):
праця в морі -- реквізити письмової форми трудового договору -- робочий час -- судно -- правовідношення -- юридичні конструкції
Анотація: Досліджено важливість якісного оформлення змісту трудового договору з моряком. Висловлюється думка, що специфіка праці членів екіпажу судна має бути відображена як у змісті трудового договору, так і у його формі. Зазначено об'єктивні особливості праці у морі, що породжують необхідність укладення трудових договорів з моряками у письмовій формі. Трудовий договір розглядається як найоптимальніша модель правовідношення, змістом якої є система елементів (умов) у їх взаємодії та якісній визначеності. Здійснено спробу визначення обов'язкових реквізитів письмової форми трудового договору з моряками. Сформульовано тезу про доцільність закріплення у Трудовому Кодексі України обов'язкової письмової форми укладення трудових договорів з моряками, як спеціальними суб'єктами трудового права.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Погребняк, Сергій.
    Теоретико-правові питання державної реєстрації права власності на морське судно [Текст] / Сергій Погребняк // Підприємництво, господарство і право. - 2015. - № 12. - С. 16-17. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Морські судна--Право власності--Державна реєстрація--Теоретико-правові аспекти
Кл.слова (ненормовані):
Державний судновий реєстр -- право плавання під прапором -- міжнародні реєстри
Анотація: У статті висвітлюються основні проблеми державної реєстрації морських суден, зокрема розглядаються питання недосконалості процедури їх реєстрації, аналізуються погляди фахівців з морського права та чинне закондавство з цих питань.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Шемонаєв, Володимир.
    Правове значення загальної аварії при страхуванні вантажу [Текст] / Володимир Шемонаєв // Підприємництво, господарство і право. - 2019. - № 8. - С. 30-34. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Морські перевезення--Аварії--Страхування вантажів
Кл.слова (ненормовані):
збитки -- витрати -- торгове мореплавство -- судно -- фрахт
Анотація: У процесі перевезення вантажів з вантажним судном можуть відбутися надзвичайні події. Наприклад: посадка на мілину для рятування судна; пожежа на судні через неправильне перевезення небезпечних вантажів; падіння ярусу контейнерів через неправильне кріплення і неправильне декларування ваг вантажів; важкі погодні умови на морі, що погіршують остійність судна. У подібних ситуаціях капітан судна зобов’язаний вжити всіх необхідних заходів для забезпечення безпеки судна на морі, вантажу і, що найбільш важливо, екіпажу. Для порятунку може знадобитися: скинути за борт деякі небезпечні вантажі (це може бути вантаж, який заважає остійності судна під час поганої погоди, або важкий вантаж, скидання якого дозволить судну спливти і зійти з мілини); здійснити девіацію і зайти в найближчий порт укриття; скористатися послугами професійних рятувальників; провести терміновий ремонт судна, в ході якого деякі вантажі можуть бути пошкоджені. Якщо склалася надзвичайна ситуація і судно і/або вантажі понесли навмисні розумні збитки під час порятунку від загальної для них небезпеки, судновласник може оголосити «загальну аварію» (англ. “general average”). Наприклад, якщо судно сіло на мілину і довелося реверсирувати головний двигун, працювати двигуном на максимальних обертах, щоб зійти з мілини, збитком буде вартість додатково витраченого палива і шкоди, заподіяної двигуну через роботу на межі можливостей. Всі сторони, які беруть участь в подібному рейсі, повинні пропорційно розділити понесені збитки. Особливу зацікавленість у правовому регулюванні цього інституту проявляють страховики. Можна сказати, що загальна аварія має свою власну вартість для страховиків, які відшкодовують збитки, що виникають у всіх сторін загального морського підприємства, як зацікавлених у вантажі, так і в судні, а також сторін, які ризикують фрахтом. Що стосується загальної аварії, то необхідна надзвичайна оперативність страхових компаній, розуміння морського права, а також чималі фінансові резерви.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Шемонаєв, Володимир.
    Морський протест під час оформлення загальної аварії як спосіб забезпечення доказів для підтвердження юридичних фактів [Текст] / Володимир Шемонаєв // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 3. - С. 70-76. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Морське право--Аварії--Документування
Кл.слова (ненормовані):
загальна аварія -- збитки -- витрати -- судно -- фрахт -- торгове мореплавство
Анотація: Розвиток торговельного мореплавання спричинив утворення і вдосконалення певних форм і методів захисту інтересів морського перевізника (судновласника) й власника вантажів, що перевозяться. У практиці торгового мореплавання сформувався звичай, згідно з яким Капітани суден заявляли зацікавленим особам про не залежні від екіпажу пригоди в рейсі, які спричинили втрату або пошкодження вантажів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Шемонаєв, Володимир.
    Загальна аварія як система правових стандартів у забезпеченні безпеки міжнародного мореплавства [Текст] / Володимир Шемонаєв // Підприємництво, господарство і право. - 2021. - № 4. - С. 87-92. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Міжнародне морське право--Загальна аварія--Нормативні документи
Кл.слова (ненормовані):
збитки -- витрати -- судно -- фрахт -- торгове мореплавство
Анотація: Вирішенню проблем боротьби з аварійністю допомагає прийнятий 4 листопада 1993 р. в ІМО Міжнародний кодекс з управління безпечною експлуатацією суден та запобігання забрудненню (МКУБ). Реалізація положень МКУБ вимагає особливої уваги до проблеми оцінки ризику мореплавання. Формальна оцінка безпеки (ФОБ) має три стадії, остання з яких має на увазі встановлення конкретних помилок експлуатації судна і відповідних їм стандартів дій щодо усунення таких помилок, тобто щодо запобігання аваріям або зменшення її наслідків. У рамках міжнародно-правового інституту загальної аварії (Йорк-Антверпенських правил 1990 р.) розглядається класифікація, котра включає найбільш типові надзвичайні заходи, що протягом багатьох століть вже виявили свою придатність як класифікації надзвичайних профілактичних заходів, спрямованих на попередження та ліквідацію небезпеки для людей, майна та навколишнього середовища.