Слющинський, Б.
    Глобалізація та субкультури. Теоретичні засади соціологічного аналізу [Текст] / Б. Слющинський // Віче. - 2008. - № 24. - С. 15-17 : портр. - Библиогр. в конце ст.
Рубрики: Глобалізаційна культура
Анотація: Глобалізаційний розвиток у сфері субкультури





    Завацька, Л. М.
    Особливості детермінантного впливу молодіжної субкультури на соціалізацію учнівської молоді [Текст] / Л. М. Завацька // Практична психологія та соціальна робота. - 2009. - № 6. - С. 62-64. - Біюліогр. : 3 назв.
Рубрики: Молодіжна субкультура
   Неповнолітні--Вплив субкультури

Анотація: Метою статті є аналіз особливостей детермінантного впливу молодіжної субкультури на соціалізацію учнівської молоді. Важливе місце у процесі соціалізації неповнолітніх належить школі, адже саме тут учні проводять значну частину свого часу, розвиваються інтелектуально, долучаються до культури та моральних цінностей.





    Селецька, Т. В.
    Молодіжна субкультура : вплив на формування особистості [Текст] / Т. В. Селецька, Т. О. Сливинська, С. І. Небот // Практична психологія та соціальна робота. - 2009. - № 12. - С. 58-66
Рубрики: Субкультура--Молодь
   Особистість--Формування--Вплив субкультури

Кл.слова (ненормовані):
Готи -- Емо -- Рольовики -- Графіті -- Екстримали -- Стритрейсніг -- Гопники -- Байкери -- Рейвери -- Хіпі -- Фурі -- Геймери -- Хіп - хоп -- Панки
Анотація: У статті розглядаються причини виникнення молодіжних субкультур. Запропоновано педагогічний всеобуч для класних керівників "Сучасні молодіжні субкультури"


Дод.точки доступу:
Сливинська, Т. О.; Небот, С. І.




    Сідельник, А.
    Субкультури чи субпродукти [Текст] / А. Сідельник // Український тиждень. - 2010. - 23-29 лип. (№ 30). - С. 52-57
Рубрики: Субкультура--Молодь





    Поріцька, О. А.
    Традиційне та модерне в культурних цінностях молоді урбанізованого середовища України: молодіжні субкультури [Текст] / О. А. Поріцька // Народна творчість та етнографія. - 2010. - № 1. - С. 78-83. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Молодіжна культура
Кл.слова (ненормовані):
Молодіжні субкультури -- Рольовики -- Толкієністи -- Косплеи
Анотація: Демократизація суспільства від часу проголошення Україною незалежності повною мірою позначилася на становленні сучасної молоді — трансформації традиційних уявлень про місце молодої людини в суспільстві, тендерних стосунках та функціях у молодіжному середовищі, творенні нових стереотипів поведінки — позитивів, спрямованих на творчий пошук свого місця в суспільстві, та девіантної поведінки. Новим, привнесеним, явищем є поява значної кількості різноманітних молодіжних субкультур, які, зокрема, розглядаються в пропонованій статті. Ідеться про молодіжні субкультури, що за зовнішніми ознаками продовжують традиції карнавалізації молодіжного дозвілля, а саме: косплеїв, толкі(е)ністів та ролевиків. Дослідження показує, що такі субкультури популярні серед студентської молоді міста, а в сільському середовищі поширення не набули. Це явище потребує подальшого відстеження та визначення його ролі у формуванні світогляду молоді

Є примірники у відділах: всього 1 : ЧЗ (1)
Вільні: ЧЗ (1)




    Павлішевська, Л. В.
    Неформали: погляд на проблему [Текст] / Л.В. Павлішевська // Виховна робота в школі. - 2010. - № 7. - С. 30-35.
Рубрики: Педагогіка--Дитячі організації
   Психологія--Вікова--Підлітковий вік

Кл.слова (ненормовані):
субкультури -- молодіжні субкультури -- неформальна молодь
Анотація: В статті досліджується процес становлення молодіжного руху в його організованій і неформальній формах, виявлення меншин, які опікуються збереженням і поширенням серед молоді власних національних звичаїв, культури та традицій; проаналізовано, які угруповання дійсно є небезпечними, як їх виявити, як розпізнати дитину-неформала; як допомогти підліткові жити в непростому світі.





    Радзієвський, Віталій.
    До історично-кримінологічного аспекту формування давньої вітчизняної кримінальної субкультури / В. Радзієвський // Підприємництво, господарство і право : науково-практичний господарсько-правовий журнал. - 2011. - № 8. - С. 130-133
Рубрики: Культура--Кримінальна субкультура--Екскурс в історію
Кл.слова (ненормовані):
кримінологія

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Радзієвський, Віталій.
    Основні теоретико-методологічні напрями вивчення української кримінальної субкультури / В. Радзієвський // Підприємництво, господарство і право : науково-практичний господарсько-правовий журнал. - 2011. - № 9. - С. 139-142. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Субкультура--Кримінальний аспект
Кл.слова (ненормовані):
кримінологія
Анотація: У статті досліджуються проблеми кримінальної субкультури, зокрема субкультури злочинців у кримінологічному, історичному й інших напрямах.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Радзієвський, Віталій.
    До історії формування кримінальної субкультури на землях Руси-України у добу Київської Русі / В. Радзієвський // Підприємництво, господарство і право : науково-практичний господарсько-правовий журнал. - 2011. - № 11. - С. 119-122. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Культура--Кримінальна субкультура--Трансформація в суспільстві--Осмислення процесу формування та розвитку
Кл.слова (ненормовані):
кримінологія
Анотація: У статті досліджуються питання кримінальної субкультури, зокрема проблеми субкультури злочинців за часів Київської Русі.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Васильчук, Є.
    Соціально-політичні умови розвитку панк-субкультури у Західній Європі та США [Текст] / Є. Васильчук // Політичний менеджмент. - 2012. - № 1-2. - С. 169-176. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Політична культура--Зарубіжні країни--Західна Європа--США





    Міщенко, Н. І.
    Соціально-педагогічний супровід особистісно-професійного розвитку майбутніх фахівців засобами студентської субкультури [Текст] / Н. І. Міщенко // Соціальна педагогіка: теорія та практика. - 2012. - № 2. - С. 78-84. - Бібліогр.: с. 83 (6 назв) . - ISSN 1817-3764
Рубрики: Соціальна педагогіка--Професійна підготовка
Кл.слова (ненормовані):
студентська субкультура -- соціально-педагогічний супровід -- професійне самовизначення -- куратор-тьютор
Анотація: У статті відображено теоретико-методичні засади системного впливу на процес особистісно-професійного розвитку студентів в умовах університетської освіти. Представлено програму соціально-педагогічного супроводу професійного самовизначення майбутніх соціальних педагогів засобами студентської субкультури. Окреслено можливі напрямки роботи кураторів-тьюторів із соціально-педагогічного супроводу студентів.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Сіткар, В. І.
    Пустощі як супутник дитинства та форма субкультури : погляд психолога [Текст] / В. І. Сіткар // Практична психологія та соціальна робота. - 2012. - № 9. - С. 11-14. - Бібліогр. : 5 назв.
Рубрики: Психологічне дослідження--Дитячі пустощі
Анотація: Пропонується психологічне дослідження дитячих пустощів як прояву не адаптивної поведінки, надситуактивної активності, форма індивідуальної творчості, що може загрожувати в кінцевому результаті деструктивною активністю, асоціальними антисуспільними проявами при умові помилкової інтерпретації їх вчителями, вихователями, батьками.





    Радзієвський, Віталій.
    Про окремі соціальні передумови виникнення кримінальної субкультури / Віталій Радзієвський // Підприємництво, господарство і право : науково-практичний господарсько-правовий журнал. - 2012. - № 8. - С. 164-168. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінологія--Кримінальна субкультура--Соціальні передумови--Аналіз
Анотація: Розглядаються питання кримінальної субкультури.

Немає відомостей про примірники (Джерело у БД не знайдене)




    Кухар, Вікторія.
    Явище субкультури хіпі в світі і на українських теренах [Текст] / В. Кухар // Українознавство. - 2012. - № 4. - С. 135-141
Рубрики: Субкультура--Хіпі--Україна





    Кухар, Вікторія.
    Теоретико-методологічні аспекти вивчення поняття "субкультура" і його складової "молодіжна субкультура" в українознавчому вимірі [Текст] / В. Кухар // Освіта і управління. - 2012. - № 1. - С. 52-57. - Библиогр.: с. 56 (11 назв.)
Рубрики: Українознавство
   Молодіжна субкультура

   Феномен субкультури

Анотація: У статті досліджуються теоретико-методологічні аспекти вивчення поняття "субкультура" і його складової "молодіжна субкультура" в українознавчому вимірі. Основна увага акцентується на спробі охарактеризувати, проаналізувати і висвітлити головні аспекти понять "субкультура" та "молодіжна субкультура", а також з'ясувати причини зацікавленості молоді загалом та української зокрема цими явищами.





    Сергатий, М. О.
    Передумови певного поширення кримінальної субкультури [Текст] / М. О. Сергатий // Держава та регіони. Серія: Право. - 2012. - № 4. - С. 169-174. - Бібліогр. в кінці ст.
Рубрики: Кримінальна субкультура





    Сіткар, В. І.
    Соціогенез пустощів як форма субкультури дітей [Текст] / В. І. Сіткар // Практична психологія та соціальна робота. - 2013. - № 2. - С. 13-17. - Бібліогр. : 13 назв.
Рубрики: Субкультура--Дитячі пустощі
Анотація: У статті розглядається соціогенез дитячих пустощів у контесті субкультури через призму соціальних та гендерних особливостей. Наголошується, що хлопчики і дівчатка прагнуть різними способами привернути до себе увагу вчителя. Стверджується, що субкультура має різні функції і задоволення основні соціально-психологічні потреби дітей, які освоюють важку науку "жити в світі".





   
    Молодіжні субкультури [Текст] // Зарубіжна література в школі. - 2013. - № 6. - 20-9-20-16 (вкл.)
Рубрики: Субкультура--Молодіжна





   
    Актуальні діалоги : запитуйте відповідаємо [Текст] // Фізичне виховання в школах України. - 2013. - № 3. - 1-16 (Дод. вклад.). - Бібліогр.: 12 назв.
РУБ CUKK-VDPU

Кл.слова (ненормовані):
трудовий договір -- увага -- неуважність на уроці -- молодіжні субкультури
Анотація: Запитання та відповіді на нормативно-правові питання, психологічні поради.

Замовлені прим-ки для відділів: ЧЗПЕРІОД




    Михайленко, О. В.
    Молодіжні субкультури [Текст] / О. В. Михайленко, Р. О. Севрук // Вивчаємо українську мову та літературу. - 2013. - № 8. - Вкладка "Актуальні діалоги" (№ 5). - С. 20-9-20-16. - Бібліогр. наприкінці ст.
Рубрики: Молодіжна культура--Культурологічні концепції
Анотація: Стаття розповідає про напрямки у молодіжній субкультурі.


Дод.точки доступу:
Севрук, Р. О.